Iată cine sunt profesorii și antrenorii care au dat Slatinei olimpici și campioni

1390

Viitorul Slatinei stă, în primul rând, în mâinile lor. Al profesorilor și antrenorilor care fac ca munca și talentul copiilor, sub îndrumarea lor, să ducă la rezultate cu care orașul să se mândrească. Efortul, perseverența și dăruirea le sunt răsplătite de către administrația locală, cei care au obținut premii, diplome și trofee anul trecut primind diplome de merit și premii în bani, în cadrul manifestării ,,Slatina, dragostea mea”.

Profesorilor li se  acodă Marele premiu în valoare de 350 lei celor ai căror elevi au obţinut premii la olimpiade internaţionale. Se acordă ,,Diploma de merit” şi premiu în valoare de 150 lei tuturor profesorilor îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la fazele naţionale ale olimpiadelor şcolare şi la concursurile pe meserii.

Marele premiu în valoare de 350 lei se acordă antrenorilor ai căror sportivi au obţinut premii la Campionatele Mondiale, Europene şi Balcanice. Se acordă ,,Diploma de merit” şi premiu în valoare de 150 de lei antrenorilor ai căror sportivi au obţinut locurile I, II şi III la Campionatele Naţionale şi Cupa României.

Iată lista profesorilor premiați:

  1. Marele Premiu

 Colegiul Național „Ion Minulescu”

Monea Aurelia – profesor îndrumător al elevului Duță Alexandru, medaliat cu bronz la Olimpiada Internațională de Chimie;

Cotoșman Aurelia – profesor îndrumător al elevului Petrușcă Alexandru Ionuț, medaliat cu aur la Olimpiada Balcanică de Geografie

,,Diploma de merit”

 Colegiul Național „Ion Minulescu”

  1. Perianu Marius
  2. Combei Dumitru
  3. Moșteanu Laura
  4. Cotoșman Aurelia
  5. Ciobanu Mihaila
  6. Ceauș Mariana
  7. Niculae Aurelia
  8. Perianu Irina
  9. Ciorteanu Aurica
  10. Liță Angela
  11. Cocoșatu Sorin
  12. Pruiu Adriana
  13. Mihai Florina
  14. Miu Cristian
  15. Moraru Tiberius
  16. Alexandru Valeriu

 Colegiul Național „Radu Greceanu”

  1. Corcău Nicoleta
  2. Lișteveanu Mariana
  3. Iacobescu Victor
  4. Marica Teodora
  5. Iacobescu Floriana
  6. Gușatu Ion
  7. Câciu Ion
  8. Bușcă Florentina
  9. Popescu Doru
  10. Oprea Bianca
  11. Bălan Violeta
  12. Dumbrăvescu Alin
  13. Mihai Mariana
  14. Sârghie Elena
  15. Buiculescu Viorica
  16. Diaconu Rodica
  17. Popescu Flavius
  18. Popescu Mirela
  19. Daniela Iancu

 Colegiul Național Vocațional „Nicolae Titulescu”

  1. Păunescu Felicia Mihaela
  2. Bușoiu Mihaela
  3. Geamănu Ștefania
  4. Guraliuc Carolina
  5. Bucur Beatrice Daniela
  6. Boiangiu Carmen Claudia
  7. Slujitoru Nicolae

 Colegiul Tehnic Metalurgic

  1. Mocanu Lucica
  2. Lupescu Ileana
  3. Barbu Marian
  4. Stoica Livia
  5. Stoica Eugen
  6. Puiu Constantin
  7. Lupu Mihaela
  8. Becheanu Corina
  9. Tinca Ion
  10. Țîrcomnicu Daniela
  11. Iordache Danie
  12. 54. Vasilescu Gheorghe
  1. Rachină Vera-Georgeta
  2. Deaconu Castelia
  3. Tudorică Marin

Colegiul Economic „P.S. Aurelian”

  1. Stănescu Ortansa
  2. Ghiță Mihaela
  3. Bîzu Ramona
  4. Constantinescu Andreea
  5. Maican Denisa
  6. Roșulescu Lidia
  7. Urdeș Jenica
  8. Dragomir Claudia
  9. Petrescu Nicolae
  10. Butoi Alexandru
  11. Tudorică Zina
  12. Pruiu Iuliana
  13. Diță Dorina
  14. Raicu Marina Cristina
  15. Stroe Georgeta
  16. Tabârcă Geanina Victorița
  17. Dumitrescu Niculina
  18. Croitoru Liana
  19. Fira Mirela
  20. Sabie Ionel
  21. Lazăr Cristina
  22. Popescu Maria
  23. Popescu Ion
  24. Jianu Carmen
  25. Dorobanțu Ioana

 Colegiul Național Agricol „Carol I”

  1. Micli Aglaia
  2. Colegiul Tehnic „Alexe Marin”
  3. Diaconu Maria Marinela
  4. Chiș Gabriela
  5. Gugiu Nicoleta
  6. Gugiu Sergiu
  7. Iosim Niculița
  8. Boroi Ludmila
  9. Miulescu Elena
  10. Duțu Dumitru
  11. Boață Niculae
  12. Vălu Paula
  13. Neag Mircea
  14. Enache Adrian
  15. Dina Marian
  16. Zamfirache Nicoleta Ela
  17. Puiu Nicoleta
  18. Mitrache Elena
  19. Militaru Laurențiu
  20. Diaconu Valeria
  21. Voica Maria Sidonia
  22. Mailat Costinela
  23. Popa Cornel
  24. Luță Claudia
  25. Nicolaescu Nicolae
  26. Constantin Veronica
  27. Cărămizoiu Anca
  28. Diaconu Francesca

 Liceul cu Program Sportiv

  1. Gagiu Roberta
  2. Tudor Margareta
  3. Angelescu Nicoleta
  4. Tătuc Tatiana
  5. Sterie Marius
  6. Ghiră Virginia
  7. Popa Dorin
  8. Șerpou Ana Maria
  9. Petrescu Simona
  10. Mihuț Cristina
  11. Vâlcea Odeta

Școala Gimnazială nr. 3

  1. Pîrvu Ion Silviu
  2. Dumbrăvescu Anda
  3. Nicu Cristina
  4. Năsui Florin
  5. Ducă Adina
  6. Brîndușoiu Alina
  7. Dumitrache Cristina

 Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”

  1. Constantinescu Gabriela Laura
  2. Năsui Mariana
  3. Pletoiu Dana Liana
  4. Pietriș Constantin Daniel
  5. Popa Grațiela Ludmila
  6. Ciobanu Ionela Aurora

 Școala Gimnazială „Vlaicu Vodă”

  1. Pușcașu Mihaela
  2. Iordache Cristian

Școala Gimnazială „Ștefan Protopoescu”

  1. Cercelaru Larisa

Palatul Copiilor și Elevilor „Adrian Băran”

  1. Brăileanu Ilie
  2. Vasile Ilie
  3. Vlăduț Smarandache
  4. Maican Leliana Rodica
  5. Sandu Viorica
  6. Bolocan Carmen Georgeta
  7. Vătafu Elena Daniela
  8. Angelescu Laura
  9. Cica Victorița
  10. Vancea Marius
  11. Popescu Iohana Raluca
  12. Ionescu Silvia
  13. Silinescu Deniza Maria
  14. Fieraru Marius Arald
  15. Nichita Ioana
  16. Truță George Lucian
  17. Vârtosu Toma Florentina
  18. Cătănescu Rodica
  19. Balica Mădălina
  20. Șoaică Valerica
  21. Teleșpan Ion

Sute de elevi valoroşi, premiaţi de administraţia locală

Premii acordate antrenorilor

 Marele Premiu pentru Performanţe la Campionatele Mondiale, Eurpopene şi Balcanice

  1. Arnăutu Petre – Liceul cu Program Sportiv Slatina;
  2. Kozma Gavril – Liceul cu Program Sportiv Slatina;
  3. Bărbuți Dan – Clubul Sportiv Municipal;
  4. Gălbenușe Constantin – Clubul Sportiv Municipal;
  5. Andrii Alin – Clubul Sportiv Municipal;
  6. Vladu Valerian – CS BOX COMTECH Slatina;
  7. Costică Romeo – ACS BU-DO KARATE Slatina;
  8. Dobre Ilie – CS ALUMINIU – ALRO Slatina;
  9. Costea Relu – CS OLTENIA TAEKWONDO Slatina;

 Diploma de merit și premii antrenori:

  1. Răduțescu Ion – Liceul cu Program Sportiv;
  2. Scuturiciu Constantin – Clubul Sportiv Municipal;
  3. Dumitrescu Gabriel Ionel – Liceul cu Program Sportiv;
  4. Ștefan Cristi Marian – Liceul cu Program Sportiv
  5. 5. Sîia Costinel – Liceul cu Program Sportiv;
  1. Băduț Nicolae – CS BOX CLUB ARTROM Slatina;
  2. Florescu Florin – Clubul Sportiv Școlar Slatina;
  3. Rezeanu Cristi – CS SCORPION KARATE DO Slatina;
  4. Sîia Izolda – Clubul Sportiv Școlar Slatina;
  5. Coneschi Felicia – Clubul Sportiv Școlar Slatina

Performanța sportivă, premiată de Primăria Slatina. Vezi cine sunt campionii și cu ce rezultate se mândresc