Cine sunt cei 25 de elevi premiați de Primăria Slatina

785
Anul trecut, edilul Emil Moț a premiat 10 elevi de 10 ai Slatinei

Primăria Slatina va premia și în acest an performanța școlară, toți absolvenții școlilor gimnaziale și liceelor din municipiu care au obținut media maximă la examenele naționale urmând să fie recompensați cu câte 1.000 de lei.

Premierea elevilor care au obținut media 10 în urma susținerii examenelor
de Evaluare Națională și Bacalaureat în municipiul Slatina, sesiunea iunie-iulie 2020 s-a aflat ieri pe masa comisiilor Consiliului Local și urmează a fi aprobată în următoarea ședință CL. Administrația municipală a decis că obținerea de rezultate școlare trebuie încurajată nu doar prin oferirea de condiții educative moderne, ci și prin recunoașterea eforturilor elevilor în acest sens. Astfel, pentru performanța lor excepțională, 25 de absolvenți de la 5 unități de învățământ de top din municipiu vor fi recompensați financiar de primărie.

Media 10 Evaluare națională 2020:
1. ILIE Maria – Giulia – Elena – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
2. NEDELEA Alin – Teodor – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
3. ȚUCĂ Roberta – Bianca – Gabriela – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
4. UNTEA Alexandra – Nicoleta – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
5. VASILOIU Andrei – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
6. VÂRȘĂ Vlad – Gabriel – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
7. BĂRBUIA Bianca – Mihaela – Colegiul Național ” Ion Minulescu”
8. GRĂDINARU Iulia – Maria – Colegiul Național ” Ion Minulescu”
9. IORDACHE Andreea – Bianca– Colegiul Național ” Ion Minulescu”
10. NIȚU Mihnea – Colegiul Național ” Ion Minulescu”
11. PETRE Eduard Ștefănuț– Colegiul Național ” Ion Minulescu”
12. GÎLCĂ Larisa – Cătălina – Şcoala Gimnazială „George Poboran”
13. UDREA Raluca – Ana – Maria – Şcoala Gimnazială „George Poboran”
14. RISTEA Ioana – Lorena – Liceul cu Program Sportiv
15. MEREU Anca – Gabriela – Şcoala Gimnazială „Ștefan Protopopescu”

Media 10 Bacalaureat 2020:
1. ANTONESCU Maria – Cristina – Colegiul Național ” Ion Minulescu”
2. POPESCU Adelina – Maria – Colegiul Național ” Ion Minulescu”
3. DUMITRU Diana – Cristina – Colegiul Național ” Ion Minulescu”
4. DÎRSTARU Maria – Colegiul Național ” Ion Minulescu”
5. FILIP Vlad – Florin – Colegiul Național ” Ion Minulescu”
6. CUCU Andra – Adelina – Colegiul Național ”Radu Greceanu”
7. MINESCU Denisa – Florentina – Rebeca – Cecilia – Colegiul Național ”Radu
Greceanu”
8. STANCIU Raluca – Teodora – Colegiul Național ”Radu Greceanu”
9. IONICĂ Diana – Teodora – Ramona – Colegiul Național ”Radu Greceanu”
10. CORBEANU Georgiana – Colegiul Național ”Radu Greceanu”