Tenismena slătineană Irina Ciobanu, copilot la Raliul Argeșului Catena

155

Irina Ciobanu a fost copilot la Ralioul Argeșului, secondându-l pe pilotul Cristi Dolofan, într-o cursă demonstrativă. Totul s-a întâmplat în urma unei înțelegeri prin care Federația română de tenis de Masă a răspuns pozitivi invitației lansate de Federația Română de Automobilism Sportiv.

Sâmbătă, tenismena slătineană Irina Ciobanu a fost copilot pentru Cristi Dolofan, la Raliul Argeșului. Campiana europeană la tenis de masă a participat la o cursă demonstrativă a competiției câștigate de Simone Tempestini.

La prima etapa a Campionatului National de Raliuri Betano au luat parte nu mai puțin de 66 de echipaje.

Tenismena slătineană a susținut că nu a avut emoții și, deși i-a polăcut, abia așteaptă să revină la competițiile de tenis de masă, susține presa argeșeană.