LISTA cu elevii PREMIAȚI de Ziua Slatinei 2022

6302

Afectată de pandemie, manifestarea anuală dedicată Zilei Slatinei va fi totuși organizată de către administrația municipală, însă doar sub forma acordării premiilor. Cu ocazia împlinirii a 654 de ani de la prima atestare documentară a orașului Slatina, primăria va acorda premii în valoare de 540.000 lei. ”Gala Laureaților” din anul 2022 va aduce premii pentru 1165 de elevi, profesori, sportivi, antrenori și cupluri longevive de slătineni.

Cei mai buni profesori ai Slatinei, premiați de primărie de Ziua Municipiului/ LISTA | Realitatea Oltului

Întrucât competițiile școlare și activitățile cuprinse în calendarul activităților educative, școlare și extrașcolare au fost suspendate pentru anul școlar 2020-2021, bursa „Eugen Ionescu”, respectiv bursa „George Poboran” nu vor fi acordate în cadrul „Galei Laureaților”, ediția a VI-a.

Ziua Slatinei, organizată fără festivitate de premiere. Primăria acordă 1.165 de premii | Realitatea Oltului/ Cuantum premii

Lista elevilor premiați în cadrul „Galei Laureaților”2022:
1. Premiul de calitate în educație acordat pentru premierea în cadrul Concursurilor Naționale, Olimpiade naționale organizate sub egida Universităților sau Societăților naționale de profil din România (materiile la care se organizează olimpiade naționale anual: limba română, matematică, fizică, chimie, biologie, istorie, geografie, informatică, informatică aplicată, limba engleză, limba franceză, limba germană. În cazul în care elevul/eleva a fost premiat la mai multe materii de studiu, se va acorda doar premiul cel mai mare obținut, indiferent de disciplină.
1.1. Premiul I, Locul I
Colegiul Naţional „Ion Minulescu”
1. Guță Dan – Alexandru – Premiul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”, Sibiu;
2. Perianu Carina Alessia – Premiul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”, Sibiu;
3. Coconu Alexia – Premiul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”, Sibiu;
4. Ciurea Teodora Maria – Premiul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”, Sibiu;
5. Ciobănică Marian Andrei Ilie – Premiul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”;
6. Drăguț Mario Cosmin – Locul I la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;
7. Șerban Victor – Locul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”.
Colegiul Naţional „Radu Greceanu”
1. Szocs Matei – Premiul I la Concursul Național de Fizică PHI ACASĂ 2021.
Centrul Județean de Excelență Olt
1. Gîrniță Laurențiu Mihai – Locul I la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”.

1.2 Premiul II, Locul II
Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă”
1. Mihai Alex Ioan – Premiul II Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
2. Bobeică Radu Andrei – Premiul II Concursul Naţional de fizică PHI Iași.
Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu”
1. Peia Claudiu Ionuț – Premiul II Olimpiada Naț. – Societatea Română de Fizică 2021.
Colegiul Naţional „Ion Minulescu”
1. Prodan Florin Mihai Alexandru – Premiul II la Concursul Naţional de Informatică și TIC, Sibiu;
2. Găină Daria – Silviana – Premiul II Olimpiada Națională – Societatea Română de Fizică;
3. Ștefan Alexandru – Gabriel – Premiul II Olimpiada Națională – Societatea Română de Fizică;
4. Mateescu Bogdan Matei – Premiul II Concurs Național de fizică PHI ACASĂ 2021 și Locul II la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;
5. Mărgheanu Cristina – Premiul II Olimpiada Națională – Societatea Română de Fizică și Premiul II Concurs Național de fizică PHI ACASĂ 2021;
6. Lîlă Ștefania Adela – Premiul II la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”, Sibiu și Locul II la Concursul Online de Lingvistică;
7. Crăciun Mihai – Locul II la Concursul Online de Lingvistică și Premiul II Olimpiada Soc. pt. Excelență și performanță în informatică;
8. Tănase Mihai Florin – Locul II la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică” și Locul II la Concursul Național „Chimia – artă între științe”.
Colegiul Naţional „Radu Greceanu”
1. Relea Florin Andrei – Premiul II la Concursul Național de Fizică PHI ACASĂ 2021;
2. Szocs Luca – Vicecampion Național Olimpiada digitală de matematică;
3. Spiridon Octavian Alin – Locul II la Concursul Național de Istorie „Nicolae Iorga”;
4. Stancu Andrei – Locul II la Concursul Național de Traduceri „Corneliu Popescu”.

1.1. Premiul III, Locul III, Mențiune
Şcoala Gimnazială „Ștefan Protopopescu”
1. Vlad-Țăndărică Mihai Elisei – Premiul III Olimpiada Națională – Societatea Română de Fizică 2021;
2. Oporanu Antonio Mihai Gabriel – Premiul III Olimpiada digitală de Programare 2021.
Colegiul Naţional „Ion Minulescu”
1. Streinu Georgiana – Cătălina – Premiul III la Concursul Naţional de Informatică și TIC, Sibiu;
2. Pătrașcu Gabriel – Alexandru – Mențiune Olimpiada Națională – Societatea Română de Fizică și Locul III la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;
3. Crăciun Mihai Alexandru – Mențiune Olimpiada de informatică Aplicată 2021Acadnet;
4. Stan Gabriel Alexandru – Mențiune Concurs Național de fizică PHI ACASĂ 2021;
5. Logofătu Denisa Alexandra – Mențiune la Concursul Național online de lingvistică;
6. Cîrstea Erik Marian – Locul III la Concursul Național online de lingvistică;
7. Popa Filip Andrei – Locul III la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;
8. Diaconescu Ștefania Clara – Locul III la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;
9. Pălăștea Ema Andreea – Locul III la Concursul Național „Chimia – artă între științe”.
Şcoala Gimnazială Nr.3
1. Cîrstea Daria Maria – Mențiune Concursul Național de lingvistică;
2. Ghindescu Mihai – Mențiune Concursul Național de lingvistică.
Colegiul Naţional „Radu Greceanu”
1. Bănică Alexandru – Mențiune la Concursul Național de Fizică PHI ACASĂ 2021;
2. Bărbuia Bianca – Mențiune Concursul Național de Biologie „Science ON” și Mențiune la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;
3. Ionică Larisa – Mențiune la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;
4. Vlad Alexandru Mihai – Locul III la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;
5. Vădăstreanu Robert Valentin – Locul III la Olimpiada Soc. pt. Excelență și
performanță în informatică;
6. Butoi Alexandra Andreeea – Mențiune la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;
7. Coneschi Vlad Silviu – Mențiune la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;
8. Florescu Teodor Ștefănuț – Mențiune la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;
9. Neacșu Ștefan Valentin – Mențiune la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;
10. Criveanu Andra Maria – Mențiune la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”.
Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă”
1. Ignat Andra Otilia – Locul III la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”.

2. Bursa de merit ,,Ion Minulescu” (75 euro)
Se acordă unui elev din fiecare liceu şi de şcoală generală din municipiul Slatina care a obţinut în anul 2021 cea mai mare medie de absolvire a anului de învăţământ precedent
Şcoala Generală nr. 1 –media 9,94
1. Strîmbeanu Alexandru Daniel – clasa a VI-a
Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu” – media 10
1. Pepene Ana Elena – clasa a V-a
2. Rezeanu Lidia Rebeca – clasa a V-a
3. Stănilă Roberta Maria – clasa a V-a
4. Truță Maia Elena – clasa a V-a
5. Chivu Mihaela Daria – clasa a V-a
6. Ionescu Violeta Ariana – clasa a V-a
7. Luculescu Patricia Maria – clasa a VI-a
8. Tîțopan Alina Ștefania – clasa a VI-a
9. Vasile Sara Gabriela – Elisei – clasa a VI-a
10. Vlad Țăndărică Mihai Elisei – clasa a VI-a
11. Cimpoacă Nicoleta Teodora – clasa a VI-a
12. Potecea Alexandra – clasa a VI-a
13. Țăndărică Daniel Ștefan – clasa a VI-a
14. Răuță Tudor Ștefan – clasa a VII-a
15. Pitei Maria Daniela – clasa a VII-a
16. Elisei Bianca Nicoleta – clasa a VII-a
17. Gheorghe Alexandra Maria – clasa a VII-a
18. Opriș Mario Alexandru – clasa a VII-a
19. Badea Verginica Georgiana – clasa a VII-a
Şcoala Gimnazială nr. 3 –media 10
1. Ciobanu Alexia Maria – clasa a V-a
2. Cîrstea Daria Maria – clasa a V-a
3. Curt Yasmina Maria Alexandra – clasa a V-a
4. Florian Ștefania – Alexia – clasa a V-a
5. Huțuleac Daniel – Costin – clasa a V-a
6. Ivan Elena – Teodora – clasa a V-a
7. Lișcă Sara Andreea – clasa a V-a
8. Mitrache David Andrei – clasa a V-a
9. Nica Elena Alexandra – clasa a V-a
10. Nica Ștefania Iustina – clasa a V-a
11. Paraschiv Maria – Rebeca – clasa a V-a
12. Pietriși Alessia Maria – clasa a V-a
13. Preda Ariana Ștefania – clasa a V-a
14. Secetă-Munteanu Maria-Daniela – clasa a V-a
15. Șelaru Andrei Răzvan – clasa a V-a
16. Tătăranu Anya-Elena – clasa a V-a
17. Toader Maia-Melania – clasa a V-a
18. Albeanu Andrada Ștefania – clasa a V-a
19. Cernea Diana Maria – clasa a V-a
20. Cioponea Florin Eduard – clasa a V-a
21. Colțan Ciprian Vasile – clasa a V-a
22. Drăghici Yanis- Adrian – clasa a V-a
23. Gibea Irina-Elena – clasa a V-a
24. Nițu Andreea – Ileana – clasa a V-a
25. Trifu Alexandra Maria – clasa a V-a
26. Cojocaru Maria Alexandra Simona – clasa a VI-a
27. Stănoiu Florin Ștefan – clasa a VI
28. Chițu Simina Mihaela – clasa a VI
29. Chițu Ariana-Gabriela – clasa a VI
30. Cîrciumaru Daria Maria – clasa a VI
31. Ghindescu Mihai – clasa a VI
32. Ianoși Teodora Ana Maria – clasa a VI
33. Nedelea Bianca Ioana – clasa a VI
34. Bărbuică Ioan – Rareș – clasa a VII
35. Amza George Alexandru – clasa a VII
36. Andrei Eduard Mihai – clasa a VII
37. Popa Mihai Gabriel – clasa a VII
38. Rîpeanu Elena Bianca – clasa a VII
39. Sîrbu Daniel – clasa a VII
40. Bilauschi Simina Gabriela – clasa a VIII
41. Brînzan Vlad Ștefan – clasa a VIII
42. Dan Ioan Alexandru – clasa a VIII
43. Meșină Raluca Valentina – clasa a VIII
44. Nedelcu Alana Ștefania – clasa a VIII
45. Nicu Octavian Mihai – clasa a VIII
46. Petcu Anna – Maria – clasa a VIII
47. Radu Ionuț Rareș – clasa a VIII
48. Ungureanu Mihai Alexandru – clasa a VIII
49. Bocai Maria Lorena – clasa a VIII
50. Bocai Roxana Adriana – clasa a VIII
51.Țoi Miruna – clasa a VIII

Şcoala Gimnazială „Nicolae Iorga” – media 10
1. Joița Rebecca Maria– clasa a V
2. Lăcătușu Ana Maria Rebeca
3. Mateiaș Maria Diana
4. Măican Timeea Ioana
5.Șorcoată Daria Ioana
6. Vătui Rebecca Andreea
7. Vizonie Ana Maria
8. Memish Adnana Iasmina
9. Mitroi Ioana Larisa
Ștefănuți Nicolas Rareș
11. Ana Nicole Andreea– clasa a VI
12. Andrei Daria Maria
13. Călin Maria Alexandra
14. Ciopor Yanis Andrei
15. Godeanu Robert Mihai
16. Manea Alexandra Maria
17. Minulescu Severian
18. Popa Luca Nicolae
19. Roșoga Denisa Elena
20. Ban Alexandru Mihai
21. Boca Roberta Carmina
22. Ciobanu Mihai Darius
23. Filip Cătălin Andrei
24. Geană Alexandra Maria
25. Nanu Maia Maria
26.Șerban Bogdan Florin
27. Sulaiman Mohamad– clasa a VII
28.Țoiu Raluca
29. Cârlugea Teodora
30. Nițu Maria
31. Sofia Iulian Ionuț
32. Tița Andreea Irina
33. Ilie Gabriel
34. Popa Marian Eduard– clasa a VIII

Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă” – media 10
1. Andronăchescu Ștefania Cătălina – clasa a V
2. Breazu Mădălina Mihaela
3. Dănău Anisia Nicoleta
4. Dincă Ana Erika
5. Barbu Maria Silvia
6. Dobre Mihaela Diana
7. Georgescu Denis Cristian
8. Ivan Ștefan Daniel
9. Periețeanu Sorin Mihai
10. Anghelache Alexandra Maria– clasa a VI
11. Ciocan Lavinia Elena
12. Dicu Maria Teodora
13. Tănase Maria Rebeca
14. Chiță Ianis Mihai
15. Dinculescu Catrina Ioana Maria
16. Clipcea Steciuf David Yanis– clasa a VII
17. Goțoi Matei David
18. Ignat Andra Otilia
19. Jugănaru Vlad Emilian
20. Măriuș Andreea
21. Militaru Bianca Gabriela
22. Nedeianu Oana Maria
23. Sunică Nicole Andreea
24. Popescu Denisa Gabriela
25. Nițu Ana Teodora
26. Vișan Maria Mihaela
27. Băbărelu Sara
28. Bobeică Radu Matei
29. Criveanu Denisa Georgian
30. Mihai Alex Ioan
31. Vlăduț Alex Gabriel
32. Comănescu Radu Andrei– clasa a VIII
33. Evghenie Laura Maria
34. Ion Diana Maria
35. Mihai Ana Maria
36. Mogoșanu Andreea Olivia
37. Odagiu Teohari Andrei
38. Papuc Diana
39. Smarandache Andreea Diana
40. Trăistaru Maria Cosmina

Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu” – media 10
1. Albu Maria-Sofia– clasa a V
2.Aldea Robert -Gabriel
3. Filea Andrei
4. Georgescu Vlad Andrei
5. Ghergu Teodora
6. Marinescu Ioana Andreea
7. Sandu Mihai Daniel – clasa a V- a
8. Stoicănescu Albert-Alexandru – clasa a V- a
9. Șurloiu Maria Andreea – clasa a V- a
10. Vîlceanu Bianca Maria – clasa a V- a
11. Marineci David Alexandru – clasa a V- a
12. Oporanu Lorena Ioana – clasa a V- a
13. Oprișan Alexandra Maria – clasa a V- a
14. Bărbuia Gabriel-Dorin – clasa a V- a
15. Despan Carmen Teodora- clasa a V- a
16. Ghioca Ana-Maria – clasa a V- a
17. Jidovu Ana-Miruna – clasa a V- a
18. Cojocaru Erika – Maria – clasa a VI- a
19. Filișanu Andrei Daniel – clasa a VI- a
20. Fluture David – clasa a VI- a
21. Nadolu Maria Ruxandra – clasa a VI- a
22. Paraschiva Mihaela Olivia – clasa a VI- a
23. Bîscoveanu Bianca Maria – clasa a VI- a
24. Paraschiva Octavian Alexandru – clasa a VI- a
25. Peia Claudiu Ionuț – clasa a VI- a
26. Badea Anastasia – clasa a VII- a
27. Dumitru Andrei Damian – clasa a VII- a
28. Fulga Nicolas Adel – clasa a VII- a
29. Grigore Rhiana Ștefania – clasa a VII- a
30. Marcu Emilia Maria – clasa a VII- a
31. Oprea Andreea Patricia – clasa a VII- a
32. Paltin Andreea – clasa a VII- a
33. Albu Antonia Elena – clasa a VII- a
34. Filea Andra Ioana – clasa a VII- a
35. Goran Sebastian Alexandru – clasa a VII- a
36. Iancu Maria Georgiana – clasa a VII- a
37. Ispas Delia Maria – clasa a VII- a
38. Popa Ana Maria – clasa a VII- a
39. Popescu Adriana Teodora – clasa a VII- a
40. Preda Cristiana Ștefania – clasa a VII- a
41. Udma Andrei Tiberiu – clasa a VII- a
42. Buleteanu Maria – Diana – clasa a VIII- a
43. Cîrciumaru Maria – Alexia – clasa a VIII- a
44. Paraschiva Nineta – Maria – clasa a VIII- a
45. Petcan Alexia – Ștefania – clasa a VIII- a
46. Popescu Bianca – Maria – clasa a VIII- a
47. Rotea Radu Constantin – clasa a VIII- a
48. Burtea Bianca Ioana Maria – clasa a VIII- a
49. Gogoț Ruxandra Andreea – clasa a VIII- a
50. Popescu Mariela – Luisa – clasa a VIII- a
51. Solnițaru Iosif – Andrei – clasa a VIII- a
52. Țone Alina Maria – clasa a VIII- a.

Şcoala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” – media 10
1. Bălan Maria – clasa a V- a
2. Bărbuia Maria – clasa a V- a
3. Bobariu Luiza – clasa a V- a
4. Cojocariu Alexandra – clasa a V- a
5. Marin Rareș – clasa a V- a
6. Stănescu Alexandru – clasa a V- a
7. Zuvelcatu Bianca – clasa a V- a
8. Floarea Alexandru
9. Sîrbu Bianca– clasa a VI
10. Bîțică Yannis Mathias
11. Barbu Ionuț
12. Chiroiu Maria Valentina
13. Florescu Adnana Georgiana
14. Dogaru Iuliana Valentina– clasa a VII
15. Orzechovschi Alina Andreea
16. Sterpu Maria Teodora
17.Știrbescu Ana Maria
18. Vasilescu Andreea
19. Ardeleanu Andrei– clasa a VIII
20. Bărbulescu Sorin Mihăiță Laurențiu
21. Marcu Ștefan Gabriel
22. Nițulescu David George
23. Pietraru Veronica Maria
24. Rotaru Aurelia Luciana Georgiana
25. Stanciu Ianis George
26. Ceaușu Ana Maria
27.Țugulea Iacobescu David

Şcoala Gimnazială „George Poboran” – media 10
1. Bălașa Vlad – Nicolae– clasa a V
2. Berca Emma – Elena
3. Ivan Raul Andrei
4. Maxim David – Nicușor
5. Nedeianu Patricia– Maria
6. Pisăru Maria – Claudia
7. Popa Bianca Elena
8. Rizea Raisa Teodora
9. Cheroiu Darius – Florin
10. Dragnea Maria
11. Mateșică Daria – Maria
12.Șișiu Miruna-Maria-Mihaela
13. Alexandrescu Eduard Gabriel
14. Becheanu Maria – Irina
15. Diaconescu Andreea – Maria
16. Fota Ana-Maria
17. Iliuță Andrei – Antonio
18. Pătrașcu Erika Andreea
19. Tiugan Emma-Angelina
20. Trandafir Irina Florentina
21. Udrea Erika Maria
22. Vasilescu Alexia – Maria
23. Calapod Anamaria – clasa a VI
-24. Caliu Daria Mihaela
25. Dumitru Ana – Maria
26. Gheroghe Andrada
27. Ioniță Robert – Mihai
28. Lascu Andreea Rebeca
29. Moce Andreea Alexandra
30. Neacșu Alessia Raluca
31. Opran Bianca – Maria
32. Pițigoi Noemy Georgiana
33. Popa Larisa Gabriela
34. Uță Ioana Alexandra
35. Argeșeanu Luca
36. Băjan Erik Marius
37. Ciupitu Bianca Georgiana
38. Prună Ștefan Adrian
39.Ștefan Andreea Mihaela
40. Badea Maria Loredana – clasa a VII
41. Boștinaru Andreea Raisa
42. Petrache Tudor Marcel
43. Popescu Andreea Cătălina
44. Taifas Erika Maria
45. Uță Bianca Maria
46. Vișan Maria
47. Vlad ionuț Cristian
48. Năstase Alessia Maria
49. Neciu Antonia Mihaela
50. Stanca Denisa Andreea
51.Ștefan Darius Andrei
52. Mititelu Maria Denisa – clasa a VII
53. Mușea Paula Alina
54. Prioteasa Robert Constantin
55. Stănică Elena Teodora
56. Ene Bianca Maria – clasa a VIII
57. Costea Ana Maria
58. Palii Marian
59. Popa Georgiana Flavia

Colegiul Național „Ion Minulescu” – media 10
1. Bojin Daria Maria– clasa a V
2. Ciolponea Timeea Maria
3. Cristoiu Nicolas Teodor
4. Popa Bianca Andreea
5. Vochita Matei Christian
6. Calugareanu Cosmina Ionela
7. Cincu Andreea Irina
8. Costache Enya Maria
9. Dogeanu Petru Andrei Valeriu
10. Dumitru David Stefan
11. Ivanescu Claudia Mihaela
12. Maximenco -Bostangiu Riana Stefania
13. Motca Andra Stefania
14. Nistor Vlad Iulian
15. Nitoi Alexandra Irina
16. Radu Teodora Marina
17. Saulescu Andrei
18. Taifas Mihnea Laurentiu
19. Traistaru Andreea Georgiana
20. Bocai Alexia Maria
21. Boldisor Mihai Robert
22. Ciurea Teodora Maria
23. Deaconu Andreea
24. Gioarsa Ovidiu Mihai
25. Hanganu Consuela Elena
26. Monea Mario
27. Para Damian
28. Perianu Carina Alessia
29. Preda Laura Lyan
30. Radoi Dana Maria
31. Stefanescu Alexandru Ionut
32. Vlad Erik Mihai
33. Drinciu Luca Alexandru – clasa a VI
34. Giurca Roberto Costin
35. Badea Cornel
36. Blajan Fabian Alexandru
37. Cristea David Andrei
38. Deaconu Carla Maria
39. Diaconu Mihnea Cristian
40. Dumitrache Andrada Catalina
41. Dumitrescu Rares
42. Gaina Daria Silviana
43. Gartan Maria Andreea Diana
44. Iordache Denis Andrei
45. Manda Adrian Nicolae
46. Mihalcea Marius Mihai
47. Predoi Damian Stefan
48. Rotaru Adela Maria
49. Varban Teodora
50. Voica Gabriela
51. Voicu Ioana Maria
52. Craciun Mihai
53. Dragomir Andreea Maria
54. Gogoneata Radu Andrei
55. Logofatu Denisa Maria Alexandra
56. Mateescu Bogdan Matei
57. Radulescu Ana Maria – clasa a VII
58. Vasile Silviu Andrei
59. Badea Teodora
60. Bocai Teodora Catalina
61. Ciobanu Cristian Stefan
62. Coconu Calin Nicolas
63. Constantin Maria
64. Gheroghe Claudiu Andrei
65. Goldrag Dragos George
66. Hanganu Oana
67. Puscasu Maria Riana
68. Spiridon Sara Alessia Maria
69. Stavre Alessandra Maria
70. Vancica Melissa Lorenza
71. Constantin Alexia Maria
72. Deaconu Andreea
73. Florescu Bianca Maria
74. Florica Maria Eliana
75. Lupu Gabriel Robert
76. Popa Lidia Ștefania
77. Safta Maria Alexandra
78. Sanda Maria Ana
79. Sebestean Bianca Mihaela
80. Trasca Sara Gabriela
81. Stan Gabriel – clasa a VIII
82. Diaconu Ștefania
83. Pacioianu Teodora
84. Barbu Riana Maria
85. Balasoiu Bianca Maria
86. Bibirica Andrei Madalin
87. Botogan Maria Cristiana
88. Brad Anca Gabriela
89. Capatina Alexandra Maria
90. Cheroiu Elisabeta Giulia
91. Constantin Razvan Mihai
92. Constantin Francesca Alexandra – clasa a VIII
93. Coserea Vlad Teodor
94. Dinu Mihai
95. Ispas George Emilian
96. Ivan Bianca Maria
97. Nita Sebastian Valentina
98. Paduraru Daria
99. Popa Luca Teodor
100. Scrieciu Maria Ramona Lorena
101. Stoian Miruna Elena
102. Stefan Alexandru Gabriel
103. Tuca Alexandru Ion
104. Bolborea Ionut Radu – clasa a IX
105. Carnaru Anelisa Maria Cornelia
106. Ilie Maria Giulia Elena
107. Vasiloiu Andrei
108. Trusca Irina Maria
109. Vintilescu Oana
110. Voicu Antonia Carla
111. Dindere Denisa Mihaela
112. Podoleanu Iustina
113. Baranga Florin Alexandru
114. Sanda Bianca Iuliana
115. Militaru Ionut Marius – clasa a X
116. Babii Victor Ionut
117. Patrascu Gabriel Alexandru
118. Gheorghe Andrei Bogdan
119. Oprea George Andrei
120. Surcel Alexandra Maria
121. Manda Catalina Stefania
122. Rusoiu Andreea Luiza
123. Bratulescu Mihaela Alexandra
124. Gartan Maria Georgiana
125. Ioan Dan Gabriel
126. Nuta Doria Maria
127. Popescu Ciobanu Andrei Stefanut
128. Raicu Florina Daniela
129. Cretan Olivia Mihaela
130. Florescu Livia Elena
131. Putinelu Maria
132. Spulber Maria Adelina Izabela
133. Tolos Maria
134. Voicu Natalia Andreea
135. Margheanu Cristina Andreea -XI
136. Tanase Mihai Florin
137. Tihan Carla Iulia
138. Simionescu Matei
139. Cojoaca Elena Raluca
140. Drinciu Cristina
141. Pirvu Nikolle Sara
142. Savu Andrei Silviu
143. Tipluica Maria Anisia
144. Voicu Darius Petru
145. Panita Estera Mihaela
146. Popescu Cristina Elena
147. Raboj Elena
148. Ghenciu Elena Teodora
149. Giura Luiza Georgiana
150. Mares Maria Denisa
151. Mazilu Maria Alexandra
152. Pirvu Giulia Giorgiana
153. Baetica Andreea Nicoleta
154. Ciobanu Eliana Andreea
155. Cirstea Tiberiu Gabriel
156. Rosoga Petre Marinel
157. Bondoc Daniela Rebeca – clasa a XII
158. Danciu Adina Ana Maria
159. Girbaciu Mihai Ovidiu
160. Raduinea Valentin Andrei
161. Bobaru Valentin Ionut
162. Grosu Gabriel Catalin
163. Ilie Camelia Catalina
164. Murgea Alexandra Diana Stefania
165. Amza Cristina Alexandra
166. Dumitrescu Ioana Delia
167. Lovin Denis
168. Tudosie Maria Andreea
169. Cace Aliza Alexandra
170. Marineata Mirel Ion
171. David Ionela Valentina
172. Nitu Alexia Violeta
173. Balan Ionela Diana
174. Brinaru Elena Daria
175. Calota Ana Maria Ioana
176. Ciobanu Georgiana Manuela
177. Gilca Ionela Diana
178. Marin Claudia Andreea
179. Mijlica Valentina
180. Mitroi Gigi Daniel
181. Raducu Lavinia Maria
182. Sarga Alexandra
183. Ciungu Maria
184. Lazar Mariana Andreea
185. Mladin Denisa Alexia
186. Stanescu Ana Maria
187. Valeanu -Tanase Cristina Mihaela
188. Valeanu -Tanase Daniela Gabriela
189. Vlad Diana Maria

Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”
– media 10
1. Drăgan Antonia Teodora– clasa a V
2. Marinescu Sara Ștefania
3. Nedelcu Eduard Emilian
4. Popa Andrei
5. Preduț Florin – Sebastian
6. Rusu Sofia Mihaela
7. Barbu Mihnea Andreas – clasa a VI
8. Bălășoiu Luca George
9. Duca Mihai Alexandru
10. Mihalache Maria Alexandra
11. Moraru Sara Maria
12. Szocs Matei
13. Vizonie Gabriel Catalin
14. Iliescu Anamaria Daniela
15. Barbu Briana Cătălina –clasa a VII
16. Bodescu Maria Andreea
17. Butaru Adrianna Maria
18. Goti Daria
19. Prioteasa Daria Ioana
20. Radu Alexia Teodora
21. Sandu Raissa Maria
22. Stan Raluca Mariana
23. Toma Ioana Alexandra
24. Torcea Rareș Mihai
25. Motorga Maria Diana – clasa a VIII
26. Nicola Clara Andreea
27. Nicola Bianca Maria
28. Negru Bianca Maria – clasa a IX
29. Ciocan Alexandra Gabriela – clasa a IX
30. Ene Elena Alexandra – clasa a IX
31. Ene Alexia Adriana – clasa a IX
32. Grigore Ioana Anamaria – clasa a IX
33. Tudoran – Mareș Ionuț – clasa a IX
34. Mincu Bianca Ioana – clasa a IX
35. Neagoe Amalia Ana Maria – clasa a IX
36. Bărbuia Bianca Mihaela – clasa a IX
37. Ciobanu David Marius – clasa a IX
38. Dinculescu Alexandru Ionuț – clasa a IX
39. Bolboașă Georgiana Camelia – clasa a IX
40. Vătășoiu Tania Maria – clasa a X
41. Ciucu Alexandra Elena – clasa a X
42. Gherghina Andreea – clasa a X
43. Marinescu Anca Maria – clasa a X
44. Pârvu Andra Georgiana – clasa a X
45. Butoi Alexandra Andreea – clasa a X
46. Criveanu Andra Maria – clasa a X
47. Manta Ștefania Cătălina – clasa a X
48. Vlad Alexandru Mihai – clasa a X
49. Drăghici Daria Gabriela – clasa a X
50. Gogolan Raluca Maria – clasa a X
51. Szocs Luca – clasa a X
52. Alexandru Andrei – clasa a XI
53. Eremencu Ionuț Adrian – clasa a XI
54. Anghel Valentin Andrei – clasa a XI
55. Oprea Marina – clasa a XI
56. Deaconu Maria Livia – clasa a XII
57. Dincă Rareș Cosmin – clasa a XII
58. Stănescu Carmen Maria – clasa a XII
59. Spiridon Octavian Alin – clasa a XII
60. Dan Eliana – clasa a XII
61. Boca Radu Mihai – clasa a XII
62. Călinescu Daniel Ionuț – clasa a XII
63. Vizireanu Oana – clasa a XII

Liceul cu Program Sportiv – media 10
1. Călin Ana-Maria Ștefania– clasa a V
2. Crețu Ioana Alexandra
3. Dumitrescu Andrei Ștefan
4. Geamănu Teodor Constantin
5. Gunel Seit Ali Adrian
6. Negroiu Lucian Andrei
7. Odagiu Mihai Sebastian
8. Stamate Rebecca Andreea
9.Șerpou Matei Iulian
10. Tare Maria
11. Tudorache Alexia Andreea
12. Voicu Valeriu Andrei
13. Ionică Georgiana Ionela
14. Jipa Adelina Mihaela
15. Badea Andreea– clasa a VI
16. Giura Tudor Gheorghe
17. Papuc Daria Gabriela– clasa a VI
18. Băluțoiu Raluca Maria– clasa a VII
19. Constantin Darius Ionuț
20. Măgală Alexandra Nicole
21. Popa Georgiana Elena
22. Sanda Andra Elena – clasa a VII
23. Sima Albert Gabriel
24. Vlad Yannis Marian
25. Voica Maria Teodora
26. Prodan Nicoleta
27. Ghimiș Brianna Emilia Liana
28. Ursu Andrei David
29. Rizea-Niță Andrei Teodor– clasa a VIII
30. Voica Răzvan
31. Eremia Ana Maria – clasa a IX
32. Ionică Andreea Cristina – clasa a X
33.Șerban Theodora Anastasia
34. Dăbuleanu Bianca Maria – clasa a XI
35. Radu Diana Manuela
36. Cîrjan Elena Eugenia
37. Asanică Anya Fiorina Ștefania
38.Ștefan Lucian Florin – clasa a XII
39. Drăghici Violetta Lucia

Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu” –media 10
1. Dicu Mihaela Cristina– clasa a V
2. Gheorghe Mihai Cristian
3. Butucea Andreea Maria
4. Ilinca Lucian Valentin
5. Pescaru Ingrid
6. Nicolae Maria
7. Pletea Ștefan Codruț
8. Toma Andrei Bogdan Manuel
9. Anghel Clara Ana Maria
10. Munteanu Adrian Ștefan
11. Nițu Alexandru Florin
12. Sulger Sara Maria
13. Vîlcică Constantin Valentin
14. Vlădescu Mihai Ștefan
15. Crăciun Alexandru Gabriel– clasa a VI
16. Geană Sebastian Alexandru
17. Jifcu Bianca Andreea
18. Mirelescu Eliza Maria
19. Mihai Iulian Andrei
20. Mustață Daria Ștefania
21. Popa Mădălina Ștefania
22. Ruscu Mihai Răzvan
23.Șerban Iustin Vasile
24. Vătăman Natalia Gabriela
25. Mușa Andrei
26. Niculescu Alexandru Eduard
27. Velcea Letiția Mihaela
28. Moraru Gabriel
29. Bălan Roxana Andreea – clasa a VII
30. Ene Iannis Nicholas
31. Galeș Luca
32. Ilie Alessia Maria
33. Ionițoaia Miruna Maria
34. Puținelu Ioana Iarina
35. Căprăroiu Antonio
36. Pițu Darius
37. Dudu Karina Cristina
38. Olaru Mihnea Răzvan
39. Mitrache Izabela
40. Dumitrescu Roberto Cristian – clasa a VIII
41. Fira Marian Adrian
42. Floarea Ana Maria
43. Matei Bianca Ana Maria
44. Predescu Teodor Mihai
45. Voicu Andrei Bogdan
46. Dinu Mihai Antonio – clasa a VIII
47. Angelescu Alin Ștefan – clasa a VII
48.Șerban Angela Georgiana – clasa a IX
49. Mîndreanu Florentina Ana Maria Gabriela
50. Stroe Daria Maria
51. Pătrașcu Ana Maria Mihaela – clasa a X
52. Scrieciu Constantina
53.Șerban Andreea Ana Maria
54. Vasile Mihai Aurelian
55. Cîrstica Liana Maria
56. Mateescu Corina Elena
57. Bîzgan Marius Ionuț – clasa a XI
58. Bimbirică Păun Mihai Cristian
59. Ocnaru Denisa
60. Dicu Ioana Maria
61. Nicu Rebeka Elena
62. Ionel Ramona Maria – clasa a XI-a
63. Tatomir Giulia Beatriz– clasa a XI-a
64. Ilie Ana Maria – clasa a XII-a
65. Negreș Carmen – clasa a XII-a
66. Cîrstica Siminica Gabriela – clasa a XII-a
67. Cocei Janina Constantina – clasa a XII-a
68. Dragnea Cristian Andrei – clasa a XII-a
69. Smereca Ionuț Marian – clasa a XII-a

Liceul Tehologic „Alexe Marin”
1. Boroi Adrian – Ionuț – Liceu media 9,75
2. Dinică Alexandra Marinela – Școala profesională media 9,21
Liceul Tehnologic Metalurgic – media 9,50
1. Neacșu Edi Marian – clasa a XII- a
Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”- media 9,85
1. Alexa Răzvan Gheorghe – clasa a XI- a

2.1. Premiul Special pentru activitate artistică – 100 lei / elev
Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu”
1. Pitei Maria Daniela
2. Cocos Andrada Florentina
3. Popovici Alesia Felicia Maria
4. Băjan Erik Marius
5. Serban Iasmina Maria
6. Gugu Tinela Stefania
7. Mițaru Ilinca Elena
8. Toader Natalia Nicoleta
9. Nicolae Maria Oana
10. Broboana Miruna Maria
11. Paun Georgiana Alina
12. Pelcea Ema Elena
13. Nistor Maria Elena
14. Matei Cezar Valentin
15. Diaconu Daria Ana Maria
16. Dudu Karina Cristina
17. Ileana Amalia
18. Dragă Maria Emilia
19. Dragă Georgiana Anastasia
20. Velea Mario Christian
21. Rachieru Andreea Denisa
22. Anghel Clara Ana Maria
23. Nica Daria Maria
24. Fiscuci Viorel Valentin
25. Magala Alesia Mihaela
26. Filip Calin Alexandru
27. Kovacs Tina Jessica
28. Dumitru Daniel Marian
29. Dumitru Delia
30. Ilie Alessia Maria – Premiul I Festivalul național „CDIdei în cărți”;
31. Bălan Roxana Andreea – Premiul I Festivalul național „CDIdei în cărți”;
32. Nicolescu Matei – Premiul I Festivalul național „CDIdei în cărți”;
33. Terci Adina – Premiul III Festivalul național „CDIdei în cărți”;
34. Shehu Afija – Premiul III Festivalul național „CDIdei în cărți”;
35. Angelescu Ștefan – Premiul III Festivalul național „CDIdei în cărți”;
36. Musa Iuliana Maruta – Premiul II Festivalul național „CDIdei în cărți”;
37. Caruntu Riana Oana Maria – Premiul II Festivalul național „CDIdei în cărți”;
38. Screciu Constantina Iuliana – Premiul II Festivalul național „CDIdei în cărți”;
39. Matei Bianca – Premiul III Festivalul național „CDIdei în cărți”;
40. Șerban Angela – Premiul III Festivalul național „CDIdei în cărți”;
41. Ciobanu Maria – Premiul III Festivalul național „CDIdei în cărți”.
Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu”
1. Tecuceanu Andrei Ionuț – Premiul II Festivalul național „CDIdei în cărți”;
2. Paraschiva Mihaela Olivia – Premiul II Festivalul național „CDIdei în cărți”;
3. Nadolu Maria Ruxandra – Premiul II Festivalul național „CDIdei în cărți”.
Palatul Copiilor „Adrian Băran”
1. Băbărelu Sara
2. Manea Ioana
3. Sterie Eva Maria
4. Burtescu Cosmin
5. Brabete Karina Maria
6. Mălăescu Vlad Andrei
7. Gughea David Mihai
8. Dinu Mincă Alina Maria
9. Stan Elena Mihaela
10. Stoican Cristina
11. Stoican Ionuț
12. Dragomiroiu Andreas Daniel
13.Lazăr Miruna Ștefania
14. Dragomiroiu David Florin
15. Vîlceleanu Eduard Gabriel
16. Peagu Maria Alexandra
17. Drăghici Karla Daniela
18.Cojocariu Alexandra
19.Rizea Cristian Ionuț
20.Bobeică Gabriela-Lavinia
21. Nicola Andreea
22. Dumitrașcu Andra Elena
23.Iana Ana Maria
24. Oprea Paul Andrei
25.Țin Diana Andreea
26. Vârtosu Toma Ștefan
27. Vârtosu Toma Alexandru
28.Răduleț Elena Andreea
29.Răduleț Ștefan Alin
30.Bălășoiu Luca George
31.Carnaru Gabriel
32.Cîmpeanu Alexandru
33. Neagoie Laurențiu Adrian
34. Olteanu Viorel Ionuț
35.Teleșpan Claudia Ioana
36. Sandu Ionuț Ștefan
37. Albei Amalia
38. Stanciu Robert George
39.Ivan Natalia Gabriela
40. Ghidănac Anna Elizabeth
41.Ion Andrada Elena
42. Pavel Timeea Maria
43. Preda Bianca Andreea
44. Păun Vanessa Maria
45. Donea Gabriela Ilya
46. Vasile Carmen Andreea
47. Nuța Elena Andrada
48. Măceșanu Ana Casiana
49.Bărbieru Giulia Elena
50.Chetoiu Maya Cristina
51. Duță Alessia Maria
52. Drăcea Dana Georgiana
53.Ion Andra Ofelia
54.Rădoescu Ramona Andreea
55.Rădoescu Diana Elena
56.Căluianu Magda Maria
57. Nițu Daria Gabriela
58. Ștefan Larisa Maya Gabriela
59. Ștefan Luca Andrei
60.Enache Anna Giulia Mihaela
61.Enache Isabela Elisa Maria
62. Marcoci Anisia Maria
63. Pană Raissa Andreea
64. Mirescu Daria Maria.

Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”
1. Ionică Larisa – Premiu special la Festivalul Concurs Internațional de scurt metraj „Les Ados Cinephils”, iunie 2021;
2. Pavel Mădălina – Premiu special la Festivalul Concurs Internațional de scurt metraj „Les Ados Cinephils”, iunie 2021;
3. Vanghelie Daniel – Premiu special la Festivalul Concurs Internațional de scurt metraj „Les Ados Cinephils”, iunie 2021;
4. Hurezeanu Mihai – Premiu special la Festivalul Concurs Internațional de scurt metraj „Les Ados Cinephils”, iunie 2021.
Trupa „VR and Starchild” – pentru lansarea pieselor „Hey, tu!” și „Mă doare”, aflate pe locul 12, respectiv locul 15 – top Radio Național FM.
1. Radu Mihai Alexe
2. Victor Cristian Ciobanu
3. Nicolae Cristinel Ionica

3. Premiu de excelenţă
3.1. Medalie de argint
1. Bilauschi Simina – Centrul Jud. Excel. Olt, Școala Gimn. Nr. 3 – Medalie de argint la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică.

3.2 Medalie de bronz
1. Dinu Mihai – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Participare Olimpiada
Internațională de Matematică Rusia „The Third Milennium”;
2. Neagoe Raisa Andreea – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Participare Olimpiada „BeSafeNet” 2021 (Loc V – punctaj: 94,5 p);
3. Bolborea Radu Ionuț – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Participare Olimpiada „BeSafeNet” 2021 (Loc V – punctaj: 94,5 p);
4. Cărnaru Anelisse Maria Cornelia – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Participare Olimpiada „BeSafeNet” 2021 (Loc V – punctaj: 94,5 p);
5. Popa Luca Teodor – Centrul Județean de Excelență Olt – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
6. Vasiloiu Andrei – Centrul Județean de Excelență Olt – Medalie de bronz la
Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
7. Vasiloiu Andrei – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Medalie de bronz la „Online Olympiad in linguistics”;
8. Ciobănică Alexandru – Centrul Județean de Excelență Olt – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
9. Mușat Horia Gabriel – Centrul Județean de Excelență Olt – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
10. Staicu Răzvan – Centrul Județean de Excelență Olt – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
11. Paraschiva Octavian Alexandru – Centrul Județean de Excelență Olt, Școala Gimnazială „Eugen Ionescu” – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – informatică;
12. Bolborea Radu Ionuț – Centrul Județean de Excelență Olt – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
13. Bolborea Radu Ionuț – Centrul Județean de Excelență Olt – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – fizică.
14. Prioteasa Daria – Ioana – Colegiul Național „Radu Greceanu” – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
15. Bodescu Andreea Maria – Colegiul Național „Radu Greceanu” – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
16. Torcea Rareș Mihai – Colegiul Național „Radu Greceanu” – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică.