Recepție pentru lucrările de reabilitarea a Grădiniței Dranovățu. Cum arată unitatea modernizată prin PNDL

56

După reabilitarea Școlii Gimnaziale Găneasa și a Grădiniței Găneasa în cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Locală (PNDL 2), azi o nouă unitate de învățământ destinată preșcolarilor comunei a ajuns la stadiul recepției lucrărilor. GPN Dranovățu a devenit una modernă, în care micuții din sat să învețe cu drag.

,,Încă un proiect finalizat în comuna noastră! Cea mai importantă investiție pe care o putem face este în copiii noștri pentru că ei reprezintă viitorul, iar investițiile în educație se reflectă în mod direct asupra dezvoltării comunității noastre,, transmite primarul comunei Găneasa, Dumitru Costea.
Declarația edilului este făcută în condițiile în care azi are loc recepția lucrărilor pentru obiectivul „Reabilitarea și modernizarea Grădiniței cu Program Normal Dranovățu”,
proiect finanțat prin PNDL I, Subprogramul ”Modernizarea satului românesc”.
Valoarea investiției s-a ridicat la circa 840.000 de lei, iar de acum înainte micuții din Dranovățu vor învăța într-o clădire modernă, dotată corespunzător.