Cei mai buni profesori ai Slatinei, premiați de primărie, de Zilele Municipiului/ LISTA

3361

Pe data de 20 ianuarie 2021, orașul Slatina împlinește 653 de ani de la prima atestare documentară. Ca în fiecare an, administrația municipală organizează premierea în cadrul ”Galei Laureaților”. În cadrul manifestării, vor fi premiați și cei mai buni profesori ai Slatinei.

Criteriile de premiere a profesorilor sunt:
1. Marele premiu pentru profesorii îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la olimpiade
internaţionale va avea valoarea egală cu premiul elevului. În situația în care un profesor a coordonat mai mulți elevi care au performanțe județene, naționale, internaționale – individual sau în echipă, se va acorda premiul cu valoarea cea mai mare.
2. Se acordă ,,Diploma de merit” şi premiu în valoare de 150 lei profesorilor îndrumători ai
căror elevi au obţinut premii la fazele naţionale ale olimpiadelor şcolare şi la concursurile pe meserii.

Premii acordate profesorilor care au pregătit elevii cu performanţe în anul 2019/2020.

I. Marele Premiu – se acordă profesorilor îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la olimpiadele internaţionale:
Marele Premiu – Medalie de bronz
1. Miu Cristian – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor Drăguț Mario Cosmin, Popa Filip Andrei medaliați la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
2. Mincă Mihaela – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor Pătrașcu Gabriel Alexandru, Ștefan Alexandru Gabriel medaliați la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
3. Tănase Aurelia – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor Prina Ionuț Alexandru, Gîrniță Laurențiu Mihai, Vișinescu Bogdan Emilian medaliați la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
4. Perianu Marius – Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”- profesor îndumator al elevilor Drăguț Mario Cosmin, Dinu Mihai, Bilauschi Simina și Dumitru Petru Lucian medaliați la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
5. Năsui Mariana – Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”- profesor îndumator al elevilor Drăguț Mario Cosmin, Dinu Mihai, Bilauschi Simina și Dumitru Petru Lucian medaliați la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
6. Chiriţă Aurel – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor Militaru Ionuț Marius, Bolborea Radu Ionuț, Toșa Oana Miruna, Untea Alexandra Nicoleta, Popa Luca Teodor – Medaliați și Participanți Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia – matematică și fizică;
7. Anghel Costel – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor Militaru Ionuț Marius, Bolborea Radu Ionuț, Toșa Oana Miruna, Untea Alexandra Nicoleta, Popa Luca Teodor – Medaliați și Participanți Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia – matematică și fizică.
8. Combei Dumitru – Colegiul Național „Ion Minulescu” – profesor îndrumător al elevului
Drăguț Mario Cosmin medaliat cu Bronz la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
II. Diplomă de merit şi premiu
Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu”
1. Mincă Mihaela
Şcoala Gimnazială Nr.3
1. Teleşpan Georgeta
Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă”
1. Oancea Cătălina Ileana
2. Mincă Mihaela
Școala Gimnazială ”Constantin Brâncoveanu”
1. Petrache Maria
Școala Gimnazială ”Eugen Ionescu”
1. Vasile Maria
Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”
1. Mărgheanu Mariana
2. Combei Dumitru
3. Liță Angela
4. Mitru Ion
5. Duțescu Cristina
Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”
1. Corcoveanu Maria
2. Bușcă Florentina
3. Ioniță Nicolae
Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu”
1. Brăileanu Victoria
2. Brîuşor Veronica
3. Constantin Ion
4. Brad Zoica
5. Butucea Nicolina
6. Enoiu Ioana
7. Mustăţea Lenuţa
8. Secu Luminiţa
9. Prodan Rodica
10. Nica Diana
11. Dumitrescu Alina
Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”
1. Colpacci Tanţa
2. Diţă Dorina
3. Lazăr Cristiana
4. Udreș Jenica
5. Popescu Ion
Liceul cu Program Sportiv
1. Ștefan Cristi
2. Vancea Marius
3. Ghiră Virginia
Liceul Tehnologic ”Alexe Marin”
1. Boață Niculae
2. Gheorghe Crina
3. Dina Marian
4. Diaconu Valeria
5. Chiș Gabriela
6. Voica Maria Sidonia
7. Croitoru Marian
8. Popa Cornel
9. Becheanu Corina
10. Vălu Paula
11. Neag Mircea
12. Savu Cristina
13. Miulescu Elena
14. Iosim Niculița
Palatul Copiilor
1. Brăileanu Ilie
2. Sandu Viorica
3. Balica Mădălina
4. Vârtosu Toma Florentina
5. Maican Leliana Rodica
6. Cătănescu Rodica
7. Sterie Cristina Maria
8. Bolocan Carmen Georgeta
9. Șoaică Valerica
10. Ionescu Silvia
11. Teleșpan Ion
12. Vătafu Elena Daniela
13. Petrache Ion
14. Vancea Marius
15. Brătoi Iohana Raluca

Pe aceeași temă:

LISTA elevilor premiați de Zilele Slatinei 2021. La cât se ridică premiile, pe categorii