PRO România Olt și-a depus candidaturile pentru alegerile locale din 27 septembrie 2020/ ECHIPA

265

Luni, 17 august 2020, PRO România Olt a depus la Biroul Electoral Județean listele de candidați pentru Consiliul Județean Olt și pentru Municipiul Slatina.

Încrezători în șansele candidaților, președintele Filialei Olt PRO România – deputatul Niță Mihai și liderul organizației PRO România Slatina – Marius Bălașa speră ca, în urma confruntării electorale din 27 septembrie, PRO România să obțină un rezultat foarte bun, în condițiile când s-au înscris în competiție din partea unei formațiuni politice relativ nou apărute pe scena politică românească, dar cu o evoluție surprinzătoare pentru partidele obișnuite a se roti la putere între ele.

De data aceasta, în lupta electorală au intrat mulți oameni care nu mai făcuseră politică, ori care nu candidaseră pentru funcții importante. Toți acești oameni au înțeles că numai prin implicare directă vor reuși să schimbe ceea ce nu le-a plăcut  în politica românească de până acum.

După cum declară președintele Marius Bălașa, candidatul PRO România pentru Primăria Slatina, echipa din care face parte vine nu numai cu oameni competenți și experimentați în administrație, dar și cu proiectele cele mai bune pentru Slatina și pentru județul Olt, proiecte pe care în curând le va face cunoscute public.

Candidatul la președinția Consiliului Județean, deputatul Niță Mihai are convingerea că echipa PRO România este alcătuită din profesioniști, buni cunoscători ai problemelor județului Olt, care vin cu soluții optime pentru rezolvarea acestor probleme și speră că formațiunea pe care o conduce la Olt va reuși să obțină 20% din totalul consilierilor nou aleși.

LISTA DE CANDIDAŢI pentru alegerea CONSILIULUI JUDETEAN OLT

Nr.

Crt.

Nume Prenume
1. Nita Mihai  
2. Balasa Marius
3. Udrescu Gheorghe  
4. Popa Vasile  
5. Nuta Viorel  
6. Paunescu Teiu  
7. Prioteasa Ioan  
8. Dadulescu Sofi  
9. Parnuta Corneliu  

 

10. Stanescu  Viorel Octavian
11. Carloganu Silviu-Mihai
12. Prundeanu Narcizel
13. Pana Tiberiu Mircea
14. Tabacu Marian
15. Chelan Nicu
16. Pitur Nicolae
17. Florea Petre
18. Pirlea Stefan
19. Iordan Ion
20. Preda Iulian

 

21. Popescu Emil
22. Draghici Dan Constantin
23. Trana Marian Dragos
24. Necsut Constantin
25. Popa Marinel Florian
26. Cretu Teodor
27. Corbeanu Dumitru
28. Radulescu Dumitru-Cristian
29. Constantin Ion
30. Cioroianu Ion Benone
31. Preda Costel

 

32. Iancu Adrian
33. Bostinaru Victor
34. Pirga Mihai
35. Sfetcu Florin
36. Stoica Ciprian-Gheorghe
37. Rosu Aurel
38. Bascoveanu Constantin-Cristi
39. Preda Cosmin Alexandru
40. Pirciulescu Mihaele-Oana

 

 LISTA DE CANDIDAŢI pentru alegerea  Consiliului Local al Municipiului Slatina

Nume Prenume
BĂLAȘA Marius  
CÎRLOGANU Silviu – Mihai  
ROȘU Aurel  
NUȚĂ Viorel  
PIRCIULESCU Mihaela – Oana  
BÎSCOVEANU Constantin – Cristi  
RĂDOI Ionel  
PĂTRU Cătălin – Emanoel  
PREDA Cosmin – Alexandru  
ASĂNICĂ Oana – Liliana  
GHEORGHICEANU Felix – Narcis  
ȘTEFAN Eugenia – Mariana  
PÎRGĂ Mihai  
CIOBANU Florentina – Alina  
DINU Elena  
LEANCA – STAICU Alecsandru  
MĂCEȘANU Tudor  
SOARE Dumitru – Daniel  
LEPĂDATU Rodica  
GRIGOROIU Gheorghe – Cătălin  
BORCAN Ioan – Bucur  
PĂTRU Spirache  
PETRE Alexandru – Costinel  
ROȘU Rodica – Ionela – Loredana  
BRĂNESCU Camelia – Mihaela  
SILVESTRU Marian  
ANGELESCU Florentina – Mirela