Handbalistele slătinence încep al treilea sezon în Liga Florilor. Primele întâlniri- cu Rapid București și SCM Râmnicu Vâlcea

57

Liga Florilor va debuta pe 27 august, CSM Slatina jucând pentru al treilea sezon consecutiv. Noul sezon va debuta pentru handbalistele noastre cu două etape în deplasare.

În prima etapă, handbalistele slătinence vor juca în Giulești, împotriva echipei Rapid București, iar în etapa a 2-a tot în deplasare, cu echipa SCM Rm Vâlcea. Primul meci pe teren propriu va avea loc în etapa a 3-a în compania echipei Minaur Baia Mare.

Sezonul 2019 – 2020 din handbalul românesc a fost încheiat de către handbalistele slătinene pe locul 10, după ce Federația a decis înghețarea lui, pe motiv de prevenire a răspândirii coronavirusului.

Programul complet al campionatului:
Etapa 1:
SCM Craiova v SCM Râmnicu Vâlcea
Divizia A – Loc 3 v ”U” Cluj
Divizia A – Loc 1 v Măgura Cisnădie
SCM Gloria Buzău v CSM București
Divizia A – Loc 2 v HC Dunărea Brăila
AHCM Unirea Slobozia v Gloria Bistrița
HC Zalău v Minaur Baia Mare
Rapid București v CSM Slatina

Etapa 2:
SCM Râmnicu Vâlcea v CSM Slatina
Minaur Baia Mare v Rapid București
Gloria Bistrița v HC Zalău
HC Dunărea Brăila v AHCM Unirea Slobozia
CSM București v Divizia A – Loc 2
Măgura Cisnădie v SCM Gloria Buzău
”U” Cluj v Divizia A – Loc 1
SCM Craiova v Divizia A – Loc 3

Etapa 3:
Divizia A – Loc 3 v SCM Râmnicu Vâlcea
Divizia A – Loc 1 v SCM Craiova
SCM Gloria Buzău v ”U” Cluj
Divizia A – Loc 2 v Măgura Cisnădie
AHCM Unirea Slobozia v CSM București
HC Zalău v HC Dunărea Brăila
Rapid București v Gloria Bistrița
CSM Slatina v Minaur Baia Mare

Etapa 4:
SCM Râmnicu Vâlcea v Minaur Baia Mare
Gloria Bistrița v CSM Slatina
HC Dunărea Brăila v Rapid București
CSM București v HC Zalău
Măgura Cisnădie v AHCM Unirea Slobozia
”U” Cluj v Divizia A – Loc 2
SCM Craiova v SCM Gloria Buzău
Divizia A – Loc 3 v Divizia A – Loc 1

Etapa 5:
Divizia A – Loc 1 v SCM Râmnicu Vâlcea
SCM Gloria Buzău v Divizia A – Loc 3
Divizia A – Loc 2 v SCM Craiova
AHCM Unirea Slobozia v ”U” Cluj
HC Zalău v Măgura Cisnădie
Rapid București v CSM București
CSM Slatina v HC Dunărea Brăila
Minaur Baia Mare v Gloria Bistrița

Etapa 6:
SCM Râmnicu Vâlcea v Gloria Bistrița
HC Dunărea Brăila v Minaur Baia Mare
CSM București v CSM Slatina
Măgura Cisnădie v Rapid București
”U” Cluj v HC Zalău
SCM Craiova v AHCM Unirea Slobozia
Divizia A – Loc 3 v Divizia A – Loc 2
Divizia A – Loc 1 v SCM Gloria Buzău

Etapa 7:
SCM Gloria Buzău v SCM Râmnicu Vâlcea
Divizia A – Loc 2 v Divizia A – Loc 1
AHCM Unirea Slobozia v Divizia A – Loc 3
HC Zalău v SCM Craiova
Rapid București v ”U” Cluj
CSM Slatina v Măgura Cisnădie
Minaur Baia Mare v CSM București
Gloria Bistrița v HC Dunărea Brăila

Etapa 8:
SCM Râmnicu Vâlcea v HC Dunărea Brăila
CSM București v Gloria Bistrița
Măgura Cisnădie v Minaur Baia Mare
”U” Cluj v CSM Slatina
SCM Craiova v Rapid București
Divizia A – Loc 3 v HC Zalău
Divizia A – Loc 1 v AHCM Unirea Slobozia
SCM Gloria Buzău v Divizia A – Loc 2

Etapa 9:
Divizia A – Loc 2 v SCM Râmnicu Vâlcea
AHCM Unirea Slobozia v SCM Gloria Buzău
HC Zalău v Divizia A – Loc 1
Rapid București v Divizia A – Loc 3
CSM Slatina v SCM Craiova
Minaur Baia Mare v ”U” Cluj
Gloria Bistrița v Măgura Cisnădie
HC Dunărea Brăila v CSM București

Etapa 10:
SCM Râmnicu Vâlcea v CSM București
Măgura Cisnădie v HC Dunărea Brăila
”U” Cluj v Gloria Bistrița
SCM Craiova v Minaur Baia Mare
Divizia A – Loc 3 v CSM Slatina
Divizia A – Loc 1 v Rapid București
SCM Gloria Buzău v HC Zalău
Divizia A – Loc 2 v AHCM Unirea Slobozia

Etapa 11:
AHCM Unirea Slobozia v SCM Râmnicu Vâlcea
HC Zalău v Divizia A – Loc 2
Rapid București v SCM Gloria Buzău
CSM Slatina v Divizia A – Loc 1
Minaur Baia Mare v Divizia A – Loc 3
Gloria Bistrița v SCM Craiova
HC Dunărea Brăila v ”U” Cluj
CSM București v Măgura Cisnădie

Etapa 12:
SCM Râmnicu Vâlcea v Măgura Cisnădie
”U” Cluj v CSM București
SCM Craiova v HC Dunărea Brăila
Divizia A – Loc 3 v Gloria Bistrița
Divizia A – Loc 1 v Minaur Baia Mare
SCM Gloria Buzău v CSM Slatina
Divizia A – Loc 2 v Rapid București
AHCM Unirea Slobozia v HC Zalău

Etapa 13:
HC Zalău v SCM Râmnicu Vâlcea
Rapid București v AHCM Unirea Slobozia
CSM Slatina v Divizia A – Loc 2
Minaur Baia Mare v SCM Gloria Buzău
Gloria Bistrița v Divizia A – Loc 1
HC Dunărea Brăila v Divizia A – Loc 3
CSM București v SCM Craiova
Măgura Cisnădie v ”U” Cluj

Etapa 14:
SCM Râmnicu Vâlcea v ”U” Cluj
SCM Craiova v Măgura Cisnădie
Divizia A – Loc 3 v CSM București
Divizia A – Loc 1 v HC Dunărea Brăila
SCM Gloria Buzău v Gloria Bistrița
Divizia A – Loc 2 v Minaur Baia Mare
AHCM Unirea Slobozia v CSM Slatina
HC Zalău v Rapid București

Etapa 15:
Rapid București v SCM Râmnicu Vâlcea
CSM Slatina v HC Zalău
Minaur Baia Mare v AHCM Unirea Slobozia
Gloria Bistrița v Divizia A – Loc 2
HC Dunărea Brăila v SCM Gloria Buzău
CSM București v Divizia A – Loc 1
Măgura Cisnădie v Divizia A – Loc 3
”U” Cluj v SCM Craiova

Etapa 16:
SCM Râmnicu Vâlcea v SCM Craiova
”U” Cluj v Divizia A – Loc 3
Măgura Cisnădie v Divizia A – Loc 1
CSM București v SCM Gloria Buzău
HC Dunărea Brăila v Divizia A – Loc 2
Gloria Bistrița v AHCM Unirea Slobozia
Minaur Baia Mare v HC Zalău
CSM Slatina v Rapid București

Etapa 17:
CSM Slatina v SCM Râmnicu Vâlcea
Rapid București v Minaur Baia Mare
HC Zalău v Gloria Bistrița
AHCM Unirea Slobozia v HC Dunărea Brăila
Divizia A – Loc 2 v CSM București
SCM Gloria Buzău v Măgura Cisnădie
Divizia A – Loc 1 v ”U” Cluj
Divizia A – Loc 3 v SCM Craiova

Etapa 18:
SCM Râmnicu Vâlcea v Divizia A – Loc 3
SCM Craiova v Divizia A – Loc 1
”U” Cluj v SCM Gloria Buzău
Măgura Cisnădie v Divizia A – Loc 2
CSM București v AHCM Unirea Slobozia
HC Dunărea Brăila v HC Zalău
Gloria Bistrița v Rapid București
Minaur Baia Mare v CSM Slatina

Etapa 19:
Minaur Baia Mare v SCM Râmnicu Vâlcea
CSM Slatina v Gloria Bistrița
Rapid București v HC Dunărea Brăila
HC Zalău v CSM București
AHCM Unirea Slobozia v Măgura Cisnădie
Divizia A – Loc 2 v ”U” Cluj
SCM Gloria Buzău v SCM Craiova
Divizia A – Loc 1 v Divizia A – Loc 3

Etapa 20:
SCM Râmnicu Vâlcea v Divizia A – Loc 1
Divizia A – Loc 3 v SCM Gloria Buzău
SCM Craiova v Divizia A – Loc 2
”U” Cluj v AHCM Unirea Slobozia
Măgura Cisnădie v HC Zalău
CSM București v Rapid București
HC Dunărea Brăila v CSM Slatina
Gloria Bistrița v Minaur Baia Mare

Etapa 21:
Gloria Bistrița v SCM Râmnicu Vâlcea
Minaur Baia Mare v HC Dunărea Brăila
CSM Slatina v CSM București
Rapid București v Măgura Cisnădie
HC Zalău v ”U” Cluj
AHCM Unirea Slobozia v SCM Craiova
Divizia A – Loc 2 v Divizia A – Loc 3
SCM Gloria Buzău v Divizia A – Loc 1

Etapa 22:
SCM Râmnicu Vâlcea v SCM Gloria Buzău
Divizia A – Loc 1 v Divizia A – Loc 2
Divizia A – Loc 3 v AHCM Unirea Slobozia
SCM Craiova v HC Zalău
”U” Cluj v Rapid București
Măgura Cisnădie v CSM Slatina
CSM București v Minaur Baia Mare
HC Dunărea Brăila v Gloria Bistrița

Etapa 23:
HC Dunărea Brăila v SCM Râmnicu Vâlcea
Gloria Bistrița v CSM București
Minaur Baia Mare v Măgura Cisnădie
CSM Slatina v ”U” Cluj
Rapid București v SCM Craiova
HC Zalău v Divizia A – Loc 3
AHCM Unirea Slobozia v Divizia A – Loc 1
Divizia A – Loc 2 v SCM Gloria Buzău

Etapa 24:
SCM Râmnicu Vâlcea v Divizia A – Loc 2
SCM Gloria Buzău v AHCM Unirea Slobozia
Divizia A – Loc 1 v HC Zalău
Divizia A – Loc 3 v Rapid București
SCM Craiova v CSM Slatina
”U” Cluj v Minaur Baia Mare
Măgura Cisnădie v Gloria Bistrița
CSM București v HC Dunărea Brăila

Etapa 25:
CSM București v SCM Râmnicu Vâlcea
HC Dunărea Brăila v Măgura Cisnădie
Gloria Bistrița v ”U” Cluj
Minaur Baia Mare v SCM Craiova
CSM Slatina v Divizia A – Loc 3
Rapid București v Divizia A – Loc 1
HC Zalău v SCM Gloria Buzău
AHCM Unirea Slobozia v Divizia A – Loc 2

Etapa 26:
SCM Râmnicu Vâlcea v AHCM Unirea Slobozia
Divizia A – Loc 2 v HC Zalău
SCM Gloria Buzău v Rapid București
Divizia A – Loc 1 v CSM Slatina
Divizia A – Loc 3 v Minaur Baia Mare
SCM Craiova v Gloria Bistrița
”U” Cluj v HC Dunărea Brăila
Măgura Cisnădie v CSM București

Etapa 27:
Măgura Cisnădie v SCM Râmnicu Vâlcea
CSM București v ”U” Cluj
HC Dunărea Brăila v SCM Craiova
Gloria Bistrița v Divizia A – Loc 3
Minaur Baia Mare v Divizia A – Loc 1
CSM Slatina v SCM Gloria Buzău
Rapid București v Divizia A – Loc 2
HC Zalău v AHCM Unirea Slobozia

Etapa 28:
SCM Râmnicu Vâlcea v HC Zalău
AHCM Unirea Slobozia v Rapid București
Divizia A – Loc 2 v CSM Slatina
SCM Gloria Buzău v Minaur Baia Mare
Divizia A – Loc 1 v Gloria Bistrița
Divizia A – Loc 3 v HC Dunărea Brăila
SCM Craiova v CSM București
”U” Cluj v Măgura Cisnădie

Etapa 29:
”U” Cluj v SCM Râmnicu Vâlcea
Măgura Cisnădie v SCM Craiova
CSM București v Divizia A – Loc 3
HC Dunărea Brăila v Divizia A – Loc 1
Gloria Bistrița v SCM Gloria Buzău
Minaur Baia Mare v Divizia A – Loc 2
CSM Slatina v AHCM Unirea Slobozia
Rapid București v HC Zalău

Etapa 30:
SCM Râmnicu Vâlcea v Rapid București
HC Zalău v CSM Slatina
AHCM Unirea Slobozia v Minaur Baia Mare
Divizia A – Loc 2 v Gloria Bistrița
SCM Gloria Buzău v HC Dunărea Brăila
Divizia A – Loc 1 v CSM București
Divizia A – Loc 3 v Măgura Cisnădie
SCM Craiova v ”U” Cluj