Sute de elevi valoroşi, premiaţi de administraţia locală

1561
Cei mai valoroşi elevi vor fi recompensaţi cu diplome şi premii în bani

Municipalitatea va premia zilele următoare, în cadrul manifestării,,Slatina, dragostea mea” cei mai merituoşi elevi din localitate, elitele care ne-au reprezentat cu cinste în concursurile şcolare şi sportive, la nivel naţional şi chiar internaţional. Alături de cei 800 de copii deosebiţi, vor fi răsplătiţi şi cei aproape 160 de dascăli care i-au pregătit şi 19 antrenori, care s-au ocupat de micii campioni. În funcţie de rezultatele obţinute, ei vor fi cu diplome şi premii în bani.

Cei mai valoroşi 23 de elevi slătineni vor primi Bursa de merit ,,Eugen Ionescu”, în valoare de 100 euro. De Bursa de merit ,,Ion Minulescu”, în cuantum de 75 de euro, se vor bucura 392 de elevi. 50 de euro, contravaloarea Bursei de merit ,,George Poboran” vor primi 40 dintre elevi iar alţi 119 copii vor primi Bursa de merit ,,Alexe Marin”, în valoare de 30 euro. Cu câte 50 lei vor fi răsplătiţi 118 elevi cu rezultate deosebite la concursurile artistice şi 108 care s-au remarcat în concursurile sportive. Profesorii şi antrenorii lor vor fi şi ei răsplătiţi. Cei mai valoroşi dascăli şi antrenori vor intra în posesia a 350 lei fiecare în timp ce restul se vor bucura de un premiu în valoare de 150 lei.

Iată mai jos care sunt elevii slătineni cu ale căror performanţe la concursurile şcolare fazele naşionale sau internaşionale ne mândrim:

Bursa de merit ,,Eugen Ionescu”
I. Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Ivan Ioana Miruna – premiul I la Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă;
2. Diaconu Andreea Elena –mențiune la Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă;

II. Colegiul Național „Ion Minulescu”
1. Deaconu Ramona Marinela – mențiune la Olimpiada Națională de Matematică, Medalie de aur acordată de Societatea de Științe Matematice din România;
2. Piroșcă Radu Andrei – mențiune la Olimpiada Națională de Fizică, medalie de argint acordată de Societatea Română de Fizică;
3. Voinicu Ionuț Bogdan – mențiune la Olimpiada Națională de Chimie;
4. Deliu Florina Daniela – mențiune la Olimpiada Națională de limbi romanice – Limba Franceză; 5. Guțică – Florescu Lucian – premiul II la Olimpiada Națională de Limbă Germană Modernă;
6. Glonț Daniela Nauma – premiul II la Olimpiada Națională de Limbă Germană Modernă;
7. Ene Suzana Elisabeta Georgiana – premiul II la Olimpiada Națională de Limbă Germană Modernă;
8. Andor Patricia Elena – premiul III la Olimpiada Națională de Limba Latină – Certamen Ovidianum Ponticum;

III. Colegiul Tehnic Metalurgic
1. Barbu Mihai Claudiu – premiul II la Olimpiada Națională de Chimie;

IV. Colegiul Național Agricol „Carol I”
1. Stan Lucian Florentin – premiul I la Olimpiada Națională de Agricultură/ Creșterea animalelor;

V. Colegiul Național Vocațional „Nicolae Titulescu”
1. Ivan Maria Luana – premiul III la Olimpiada Națională de Arte Vizuale – Arhitectură și Istoria Artei;
2. Constantin Alina Nicoleta – mențiune la Olimpiada Națională a Animatorilor;
3. Neacșa Laura Georgiana – mențiune la Olimpiada Națională a Animatorilor;
4. Sultana Maria Emanuela – mențiune la Olimpiada Națională a Animatorilor;

VI. Colegiul Tehnic „Alexe Marin
1. Diaconu Adina Mihaela – Locul I la Olimpiada Națională a Sportului Școlar;

VII. Colegiul Național Economic „P.S. Aurelian”
1. Mocanu Georgiana Adriana – Locul III la Olimpiada Națională Economic, Administrativ, Comerț;

VIII. Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
1. Dîrstaru Rebeca – premiul I la Olimpiada de Limbă, Comunicare și Literatura Română, premiul special Olimpiada Internațională de Lectură;
2. Ignat Horia – mențiune la Olipiada Națională de Matematică;
3. Tudosie Maria Andreea – Premiul I la Olimpiada de Limbă, Comunicare și Literatura Română;
4. Coneschi Vlad Silviu – mențiune la Olimpiada Națională de Matematică, medalie bronz la Olimpiada Națională de Informatică;

IX. Școala Gimnazială Nr. 3
1. Raliță Mădălina – premiul III la Olimpiada Națională de Religie – Cultul orthodox;

Bursa de merit ,,Ion Minulescu” (75 euro)
I. Școala Gimnazială Nr. 1,
media 9,89 1. Mangâru Georgiana Maria – clasa a VI –a

II. Școala Gimnazială „Ștefan Protopopescu” , media 10
1. Lunganu Andreea Valentina – clasa a V –a
2. Munteanu Eugen – clasa a V –a
3. Radu Bianca Roberta Maria – clasa a V –a
4. Teleșpan Claudia Ioana – clasa a V-a
5. Voica Alina Maria – clasa a V-a
6. Alexandru Roberta Cristina – clasa a V-a
7. Dospina Mihai – clasa a V-a
8. Pichermayer Ruxandra Theodora – clasa a V-a
9. Tihan Carla Iulia – clasa a V-a
10. Vîle Robert Andrei – clasa a V-a
11. Bubatu Claudiu Mihai –clasa a VII-a
12. Mereu Alexandru Ionuț – clasa a VII-a
13. Pîrvu Elena Alina – clasa a VII-a
14. Zavarache Bănică Ionuț – clasa a VII-a
15. Despina Cosmin Florinel – clasa a VIII-a
16. Zgreabăn Bianca Mădălina – clasa a VII-a
17. Belghiru Valentin Andrei – clasa a VIII-a
18. Oprea Ioan Leontin – clasa a VIII -a
19. Pițurlea Corina Mădălina Adriana – clasa a VIII-a
20. Predoană Daria Elena – clasa a VIII -a
21. Stancu Alexandru Florin – clasa a VIII-a
22. Sulger Anda Maria – clasa a VIII –a
23. Tăbîrcă Raluca Elena – clasa a VIII-a

III. Școala Gimnazială Nr. 3, media 10
1. Mihai Laura Nicoleta – clasa a V-a
2. Văduva Leonard Mihail – clasa a V-a
3. Bărbuică Teodor Marius – clasa a V-a
4. Brîndușoiu Antonia – clasa a V-a 5
5. Ghidarcea Darius Marius – clasa a V-a
6. Pălăștea Ema Andreea – clasa a V-a
7. Rusu Gabriela Claudia – clasa a V-a
8. Urîtu Alexandru Mihai – clasa a V-a
9. Bolboașe Maria Izabela – clasa a VI-a
10. Ilie Camelia Cristina – clasa a VI-a
11. Lică Lorena Mihaela – clasa a VI-a
12. Perșinaru Andreea Denisa – clasa a VI-a
13. Alexandrescu Marian Gabriel – clasa a VII-a
14. Constantinescu Ileana Mihaela – clasa a VII-a
15. Duică Julia Maria – clasa a VII-a
16. Fărămuș Alma Maria – clasa a VII –a
17. Geamănu Mihaela Alina – clasa a VII-a
18. Grosoiu Andrei Lucian – clasa a VI-a
19. Murgea Anne Marie Cristiana – clasa a VI-a
20. Stanciu Gabriel Ciprian – clasa aVII-a
21. Stanciu Raluca Teodora – clasa a VII-a
22. Manda Bogdan Florin – clasa a VIII-a
23. Mara Bianca Teodora – clasa a VIII-a
24. Raliță Mădălina – clasa a VIII-a

IV. Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” , media 10
1. Achimescu Bianca – clasa a V-a
2. Savu Andrei Silviu – clasa a V-a
3. Vasile Laurențiu Gabriel – clasa a V-a
4. Velicea Bianca Andreea – clasa a V-a
5. Frățilă Catalaina – clasa a V-a
6. Nicu Antonia Maria – clasa a V-a
7. Preduț Mihai Iulian – clasa a V-a
8. Văncică Mario Gabriel – clasa a V-a
9. Andone Răzvan Andrei – clasa a VI-a
10. Kiss Drăghici Daria Adriana – clasa a VI-a
11. Panait Costinel Paul – clasa a VI-a
12. Grigore Ion Alexandru – clasa aVI-a
13. Oroboacă Noemi Maria – clasa a VI-a
14. Popescu Ciprian Denis – clasa a VI-a 6
15. Vizireanu Oana – clasa a VI-a
16. Delureanu Emil Auraș – clasa a VII-a
17. Dobeanu Irina Nicoleta – clasa a VII-a
18. Filip Vlad Florin – clasa a VII-a
19. Petre Alina Elena – clasa aVII-a
20. Bezna Elena Georgiana – clasa a VII-a
21. Matei Alina Gabriela – clasa a VII-a
22. Urziceanu Irina – clasa a VII-a

V. Școala Gimnazială „Eugen Ionescu” , media 10
1. Cojocaru Iulia Alexandra – clasa a V-a
2. Ghencea Lavinia Gabriela – clasa a V-a
3. Gioarsă Ioana Alexandra – clasa a V-A
4. Logofătu Gabriela Patricia – clasa a V-a
5. Polck Sabina Maria – clasa a V-a
6. Țolu Diana – clasa a V-a
7. Velea Cătălina Ianna – clasa a V-a
8. Bălu Sanda – clasa a V-a
9. Casangiu Cosmin George – clasa a V-a
10. Coneschi Vlad Silviu – clasa a V-a
11. Filotie Cosmin Theodor – clasa a V-a
12. Ilie Maria Ștefania – clasa a V-a
13. Simionescu Matei – clasa a V-a
14. Ștefănescu Anastasia – clasa a V-a
15. Tițuleasa Georgiana Cristina – clasa a V-a
16. Mărgheanu Cristina Andreea – clasa a V-a
17. Gabor Ioana Andreea – clasa a V-a
18. Constantinescu Liviu Gabriel – clasa a VI-a
19. Dan Eliana – clasa a VI-a
20. Dimulescu Ioana – clasa a VI-a
21. Sebeștean Andreea Maria – clasa a VI-a
22. Tudosie Maria Andreea – clasa aVI-a
23. Vădăstreanu Robert – clasa a VI-a
24. Caim Alexandru Gabriel – clasa aVI-a
25. Chelaru Alexandra – clasa a VI-a
26. Motrun Florin Cristian – clasa a VI-a 7
27. Păunescu Bianca Andreea – clasa a VI-a
28. Moraru Adelin Dumitru – clasa a VI-a
29. Constantinescu Maria Sabina – clasa aVII-a
30. Monete Andreea Maria – clasa a VII-a
31. Nicolae Paul Gabriel – clasa a VII-a
32. Panțucu Ștefan Alexandru – clasa a VII-a
33. Ene Mihaela Francesca – clasa a VII-a
34. Ion Iulia Bianca – clasa a VII-a
35. Matei Alexandra Gabriela – clasa a VII-a
36. Peligrad Marilena Irina – clasa a VII-a
37. Popescu Adelina Maria – clasa a VII-a
38. Știrbescu Andreea Cristina – clasa a VII-a
39. Vîrban Iulia Maria – clasa a VII-a
40. Cătănoiu Claudiu – clasa a VII-a
41. Cătănoiu Simona Mihaela – clasa a VII-a
42. Floriță Violeta Alexandra – clasa a VII-a
43. Voica Georgiana – clasa a VII-a
44. Iacob Ramona Marina – clasa a VIII-a
45. Adam Maria Mădălina – clasa a VIII-a
46. Becheanu Daniela Elena – clasa a VIII-a
47. Crăciun Andrada Sânziana – clasa a VIII-a
48. Eremencu Elena Diana – clasa a VIII-a
49. Lupu Laura Cristina – clasa a VIII-a
50. Staicu Alexandru – clasa a VIII-a
51. Anca Silvia Gabriela – clasa a VIII-a
52. Barbu Simina Andreea – clasa a VIII-a
53. Ciorceanu Andrei Răzvan – clasa a VIII-a
54. Ciulincă Mihai Alexandru – clasa a VIII-a
55. Encea Ioana Cătălina – clasa aVIII-a
56. Ignat Andrei Horia – clasa VIII-a
57. Olteanu Cristiana Ștefania – clasa VIII-a
58. Popescu Raluca Andreea – clasa a VIII-a
59. Sandu Ștefania Cristina – clasa a VIII-a
60. Udrel Maria Alexandra – clasa a VIII-a
61. Vlad Răzvan Mihai – clasa a VIII-a 8

VI. Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” , media 10
1. Cheroiu Maria Nicoleta – clasa a V-a
2. Crăciunescu Alexandru Marius – clasa a V-a
3. Dune Mario Alexandru – clasa a V-a
4. Motroc Elisa Maria – clasa a V-a
5. Nica Mioara Raluca – clasa a V-a
6. Pietraru Iulia Cezara – clasa a V-a
7. Tomescu Costina Adina – clasa a V-a
8. Tudor Denis Andrei – clasa a V-a
9. Vladu Mario George – clasa a V-a
10. Pîrvu Lucian – clasa a V-a
11. Stancu Mihaela Alexandra – clasa a V-a
12. Ștefan Diana Alina – clasa a V-a
13. Vălu Adelina Maria – clasa a V-a
14. Ene Cristian Alexandru – clasa a V-a
15. Ene Valentin – clasa a V-a
16. Nicolae Ionuț Mario – clasa a V-a
17. Ștefan Mihnea Cristian – clasa aV-a
18. Boca Radu Mihai – clasa a VI-a
19. Călin Mihaela Adina – clasa a VI-a
20. Dobre Cătălina Andreea – clasa a VI-a
21. Relea Florin Andrei – clasa a VI-a
22. Dinu Alina – clasa a VII-a
23. Pădureanu Ana Ioana – clasa a VII-a
24. Preduț Nicoleta Cristina – clasa a VII-a
25. Stanca Mirei Andra – clasa a VII-a
26. Niță Irina Cristina – clasa a VII-a
27. Peșu Mihai Alexandru – clasa a VII-a
28. Bărbulescu Anamaria Ingrid – clasa a VIII-a
29. Gutan Marina Iuliana – clasa VIII-a
30. Joița Larisa Florentina – clasa a VIII-a
31. Popescu Alexandru – clasa a VIII-a

VII. Școala Gimnazială „George Poboran” , media 10
1. Lemnaru Alina Camelia – clasa a V-a
2. Popa Alexandra Cristina – clasa a V-a
3. Nițu Elena Maria – clasa a V-a
4. Soreață Mihai Alex – clasa a V-a
5. Ghiorma Adrian Alin – clasa a V-a
6. Abagiu Andreea Florentina – clasa a VI-a
7. Popescu Cristina Alexandra – clasa a VI-a
8. Rădoi Ana – Maria – clasa aVI-a
9. Lunganu Denisa Ștefania – clasa a VI-a
10. Olaru Andreea Florentina – clasa a VI-a
11. Pisăru Ștefan Alin – clasa a VI-a
12. Spiridon Octavian Alin – clasa a VI-a
13. Jianu Ionuț Eugen – clasa a VI-a
14. Rădoi Iuliana Teodora – clasa a VI-a
15. Rizea Florian Dan Denis – clasa a VI-a
16. Săvescu Lorena Costina – clasa a VI-a
17. Dumitrescu Ioana – clasa a VI-a
18. Grosu Gabriela Cătălina – clasa a VI-a
19. Alexe Gabriela – clasa a VII-a
20. Vasile Ștefania Elena – clasa a VII-a
21. Rădoi Robert Georgian Florin – clasa a VI-a
22. Astăncioaie Camelia – clasa a VII-a
23. Ștefan Elena Ioana – clasa a VII-a
24. Jianu Andreea Maria – clasa a VIII-a
25. Cotoi Gabriel Daniel – clasa a VIII-a
26. Cîrstina Lavinia Elena – clasa a VIII-a
27. Croitoru Alexandra – clasa a VIII-a
28. Negru Liviu Bogdan – clasa a VIII-a
29. Doran Diana Nicoleta – clasa a VIII-a
30. Grosu Elena Mădălina – clasa a VIII-a

VIII. Școala Gimnazială „Vlaicu Vodă” , media 10
1. Bobeică Ana Maria – clasa a V-a
2. Coman Nicoleta Crina – clasa a V-a
3. Ionică Flaviu Gabriel – clasa a V-a
4. Mînzală Andreea Gabriela – clasa a V-a
5. Apostolescu Darius Constantin – clasa a V-a
6. Ciușnel Robert Alexandru – clasa a V-a 10
7. Drugă Bianca Ana Maria – clasa a V-a
8. Fană Răzvan Ilie – clasa a V-a
9. Militaru Alexandru Ionuț – clasa a V-a
10. Pîrvu Giulia Georgiana – clasa a V-a
11. Terci Elena Alexandra – clasa a V-a
12. Vodiță Mihai Victor – clasa a V-a
13. Finta Roberto Mihail – clasa a V-a
14. Vârban Persida Ioana – clasa a V-a
15. Conea Denis Cătălin – clasa a V-a
16. Pehlivan Fatma Cristina – clasa a V-a
17. Andronescu Catrinel – clasa a VI-a
18. Bălșanu Denis – clasa a VI-a
19. Ciobanu Cristiana – clasa a VI – a
20. Deaconu Maria Livia – clasa a VI-a
21. Ghiocanu Maria Bianca – clasa a VI-a
22. Miu Raluca Ionela – clasa a VI-a
23. Smarandache Mihnea Ștefan – clasa a VI-a
24. Tincu Ionuț Alexandru – clasa a VI-a
25. Trașcă Andrei Sabin – clasa a VI-a
26. Tufa Maria Claudia – clasa a VI-a
27. Barbu Dănuț Marian – clasa a VI-a
28. Guțică Florescu Maria Teodora – clasa aVI-a
29. Roman Alicia – clasa a VI-a
30. Pană Denisa Ana Maria – clasa a VI-a
31. Niță Denis Andrei – clasa a VI-a
32. Pescaru Silviu Mihăiță – clasa a VI-a
33. Cioacă Dragoș Andrei – clasa a VI-a
34. Marinescu Gheorghe Ionuț – clasa a VI-a
35. Bondoc Daniela Rebeca – clasa a VI-a
36. Dună Vlad Dragoș – clasa a VII-a
37. Mateiu Alexandru Mihai – clasa a VII-a
38. Popescu Diana Ana Maria – clasa a VII-a
39. Știrbescu Raluca Oana – clasa a VII-a
40. Doncea Beatrice Ana Maria – clasa a VII-a
41. Necula Mădălina Andreea – clasa a VII-a
42. Paraschiv Alexandra Mihaela – clasa a VII-a
43. Pușcașu Mihai Valentin – clasa a VII-a
44. Vărzaru Ionuț Alexandru – clasa a VII-a
45. Antonescu Maria Cristina – clasa a VII-a
46. Zamoșteanu David – clasa a VII-a
47. Odoroagă Alex Maria – clasa a VIII- a
48. Prioteasa Alexandra – clasa a VIII-a
49. Iorga Marina Claudia – clasa a VIII-a
50. Liță Claudia Maria – clasa a VIII-a
51. Moț Tatiana Cristina – clasa a VIII-a
52. Șerban Anca Nicoleta – clasa a VIII -a
53. Tiutiu Ștefania – clasa a VIII-a
54. Galaon Georgeta Lavinia – clasa a VIII-a
55. Staicu Georgiana – clasa a VIII-a
56. Andrei Ciprian Emanuel – clasa a VIII-a
57. Nica Elena Mădălina – clasa a VIII-a

IX. Liceul cu Program Sportiv, media 10
1. Dobroiu Alexandru Ionuț – clasa a V-a
2. Militaru Alexandru Valentin – clasa a V-a
3. Moisuc Roberta Mihaela – clasa a V-a
4. Neacșu Alexandra Elena – clasa a V-a
5. Matei Mirel Ionuț – clasa a V-a
6. Prodan Florin Mihai Alexandru – clasa a V-a
7. Amza Cristina Alexandra – clasa a VI-a
8. Bărbulescu Ilinca Miruna – clasa a VI-a
9. Mihnea Alexandru Virgil – clasa a VI-a
10. Mladin Raisa Maria – clasa a VI-a
11. Povarnă Andreea Florina – clasa a VI-a
12. Buligigioiu Victoria – clasa a VI-a
13. Tucu Oana Dorina – clasa a VI-a
14. Gheorghișor Ileana Teodora – clasa a VII-a
15. Laufer Andreea – clasa a VII-a
16. Tănasie Pătruț Maria Adriana – clasa a VII-a
17. Băiaș Bogdan Andrei – clasa a VIII-a
18. Dumitrescu Mihnea Gabriel – clasa a VIII-a
19. Purcaru Ioana Denisa – clasa a VIII-a 12
20. Vîlcea Ionela Angela – clasa a VIII-
a 21. Bărbuți Andrei Adrian Marian – clasa a IX-a
22. Dincă Valentina Mădălina – clasa a IX-a
23. Țăndărică Luminița – clasa a X-a
24. Tătuc Iulia Nicoleta – clasa a XII-a

X. Colegiul Național „Radu Greceanu” , media 10
1. Alexandru Andrei – clasa a V-a
2. Corcău Veronica Alexia – clasa a V-a
3. Maria Alexandru Alin – clasa a V-a
4. Oprea Marina – clasa a V-a
5. Pârvu Răzvan Florin – clasa a V-a
6. Șerbănică Adrian Teodor – clasa a V-a
7. Ionică Teodora Diana – clasa a VII-a
8. Pantilie Răzvan – clasa a VII-a
9. Podaru Andrei Alexandru – clasa a VII-a
10. Profeanu Ioana – clasa a VII-a
11. Rădulescu Andrei Lucian – clasa a VII-a
12. Enache Răzvan Ionuț – clasa a VIII-a
13. Ghica Amalia Elena – clasa a VIII-a
14. Marica Ștefan Ioan – clasa a VIII-a
15. Marinescu Marian Vlăduț – clasa a VIII-a
16. Mehedințu Mihai Cosmin – clasa a VIII-a
17. Oporanu Ioan Nicolae – clasa a VIII-a
18. Popa Georgiana Alina – clasa a VIII-a
19. Buturoiu Alexandra Cornelia – clasa a VIII-a
20. Rogojinaru Elena – clasa a VIII-a
21. Leulescu Oana – clasa a IX-a
22. Motorga Adina Ștefania – clasa a IX-a
23. Diaconu Andreea Elena – clasa a X-a
24. Vodiță Ștefan – clasa a X-a
25. Aspra Daniel Adrian – clasa aXI-a
26. Ionescu Geanina – clasa a XI-a
27. Boroghină Gabriela – clasa a XI-a
28. Marica Maria Elena – clasa a XI-a
29. Rădulescu Dan – clasa a XI-a 13
30. Dicu Maria Andreea – clasa a XII-a
31. Dragomir Georgiana – clasa a XII-a
32. Săndiță Andreea Florina – clasa a XII-a
33. Amza Elena Violeta – clasa a XII-a
34. Ciobanu Mihai Alexandru – clasa a XII-a

XI. Colegiul Național „ Ion Minulescu” , media 10
1. Corbeanu Daniel George – clasa a V-a
2. Preda Raluca Aida – clasa a V-a
3. Cocoşatu Veronica – clasa a V-a
4. Drînciu Cristina – clasa a V-a
5. Mincă Maria Bianca – clasa a V-a
6. Voicu Darius Petru – clasa a V-a
7. Dobre Andreea Maria – clasa a V-
a 8. Diaconu Bianca Alexandra – clasa a VI-a
9. Firu-Baciu Iuliana Irina – clasa a VI-a
10. Munteanu Daria Mihaela – clasa a VI-a
11. Olteanu Teodora Silvia – clasa a VI-a
12. Petrescu Maria Valentina – clasa a VI-a
13. Popescu Ioana – clasa a VI-a
14. Şarpe Casandra – clasa a VI-a
15. Tinu Andreea Nicoleta – clasa a VI-a
16. Peicu Liviu Gabriel – clasa a VII-a
17. Anton Andreea Maria – clasa a VII-a
18. Ivana Florin – clasa a VII-a
19. Dan Radu Gabriel – clasa a VIII-a
20. Epure Alexandru Ionuţ – clasa a VIII-a
21. Gruia Diana Maria – clasa a VIII-a
22. Lică Maria Cristina – clasa a VIII-a
23. Prina Andreea Marina – clasa a VIII-a
24. Stăncioiu Laura Ioana – clasa a VIII-a
25. Dumitru Georgiana Lavinia – clasa a IX-a
26. Baboi Diana Mihaela – clasa a IX-a
27. Aldea Cosmina Georgiana – clasa a IX-a
28. Matei Maria Cătălina – clasa a IX-a
29. Călin Diana Marina – clasa a X-a 14
30. Filip Amalia Maria – clasa a X-a
31. Simionescu Andrei Constantin – clasa a X-a
32. Chiriac Maria Andreea – clasa a X-a
33. Chirimbu Liviu Iulian – clasa a X-a
34. Deaconu Ramona Marinela – clasa a X-a
35. Milarez Răzvan Gabriel – clasa a X-a
36. Piroşcă Radu Andrei – clasa a X-a
37. Vava Teia Andrada – clasa a X-a
38. Cocorăscu Ana Maria – clasa a X-a
39. Dima Ioana – clasa a XI-a
40. Muşuroi Mălina Mihaela – clasa a XI-a
41. Ifrim Veronica Mihaela – clasa a XI-a
42. Duţă Alexandru Ionuţ – clasa a XII-a
43. Hău Ştefania Ioana – clasa a XII-a
44. Mădularu Andreea Evelina – clasa a XII-a
45. Voinicu Ionuţ Bogdan – clasa a XII-a
46. Cismaru Roxana Elena – clasa a XII-a
47. Dumitrache Daniela Andreea – clasa a XII-a
48. Miu Andreea Mihaela – clasa a XII-a
49. Moşteanu Gabriel – clasa a XII-a
50. Petruşcă Ionel Alexandru – clasa a XII-a
51. Scarlat Marius Savu – clasa a XII-a
52. Stancu Ilie Ionuţ – clasa a XII-a
53. Voica Ştefan Cristian – clasa a XII-a
54. Diaconu Mădălina Alexandra – clasa a XII-a
55. Mărghidan Teodora Maria – clasa a XII-a
56. Enescu Raluca Teodora – clasa a XII-a
57. Morlova Sorina Gabriela – clasa a XII-a
58. Neagu Ştefania Gabriela – clasa a XII-a
59. Rezeanu Emanoil – clasa a XII-a
60. Ştefan Marian Valentin – clasa a XII-a
61. Bidică Ionela Alexandra – clasa a XII-a
62. Marinescu Sara – clasa a XII-a
63. Irimia Ioana Codruţa – clasa a XII-a

XII. Colegiul Național Vocațional „Nicolae Titulescu”, media 10
1. Ciulincă Andra Ștefania – clasa a V-a
2. Florea Ștefan Mihai – clasa a V-a
3. Ștefu Teodora – clasa a V-a
4. Ruscu Sara Ștefania – clasa a V-a
5. Fulga Alexia Ioana – clasa a V-
a 6. Doinea Elena Delia – clasa a VI-a
7. Dumitrescu Ioana Delia – clasa a VI-a
8. Duțu Alexandra Iuliana – clasa a VI-a
9. Nicolescu Ioana – clasa a VI-a
10. Truică Mihnea Cătălin – clasa a VI-a
11. Murgea Alexandra Diana Ștefania – clasa a VI-a
12. Schinteie Andreea Daniela – clasa a VI-a
13. Dobre Maria Adina Ruxandra – clasa a VII-a
14. Tudoran Marina Camelia – clasa a VII-a
15. Marcu Raluca Gabriela – clasa a VIII-a
16. Matei Elena Elisabeta – clasa a VIII-a
17. Șerban Mihaela Octavia – clasa a X-a
18. Amza Cătina Adriana – clasa a XII-a

XIII. Colegiul Național Agricol „Carol I” , media 9,69
1. Petre Laurențiu Nicușor – clasa a XI-a

XIV. Colegiul Tehnic „Alexe Marin”, media 10
1. Diaconu Adina Mihaela – clasa a IX-a

XV. Colegiul Economic „ P.S. Aurelian”, media 9,
1. Mocanu Georgiana Adriana – clasa a XI-a

XVI. Colegiul Tehnic Metalurgic, media 9,6
1. Stănculescu Denisa Anca Valentina – clasa a XI-a

Bursa de merit ,,George Poboran” – (50 euro)
I. Colegiul Tehnic Metalurgic
1. Petec Alexandru Gabriel – premiul I la Concursul Național „Creativitate și Inventică”;
2. Mihai Marian Petrișor – premiul I la Concursul Național „Creativitate și Inventică”;
3. Burdușel Laurențiu Nicolae – locul III la Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”, faza județeană;
4. Aldea Mihăiță Andrei – locul II la Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”, faza județeană;
5. Polifronie Vasilică Bogdan – locul I la Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”, faza județeană;
6. Florescu Florin Roberto Silviu – locul III la Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”, faza județeană;
7. Constantinescu Marius – locul II la Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”, faza județeană;
8. Mara Gabriel Marius – locul I la Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”, faza județeană;

II. Colegiul Național Agricol „Carol I”
1. Preda Ionuț – Locul I la Olimpiada de Agricultura-Cresterea animalelor, faza județeană;
2. Petre Laurențiu Nicușor-Premiul II la Olimpiada de Agricultura- Cresterea animalelor, faza județeană;
3. Stănculescu Adrian George Bogdan – Premiul II la Olimpiada de Agricultura – Creşterea animalelor, faza județeană;
4. Mihai Valeriu Ionuț – Premiul III la Olimpiada de Agricultura- Cresterea animalelor, faza județeană;
5. Coșoveanu Cristina – Premiul III la Olimpiada de Agricultura- Cresterea animalelor, faza județeană;

III. Colegiul Tehnic „Alexe Marin”
1. Turcin Constantin Cosmin – locul II Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană;
2. Preoteasa Cătălin Florin – locul II Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană;
3. Năstase Cristian Mihai – locul I Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană;
4. Olteanu Marin Iulian – locul II Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană, locul I Concurs Național „Creativitate și inventică”;
5. Lazăr Florin – locul III, Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană;
6. Vișan Răzvan Petrișor – locul III, Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană;
7. Mitran Augustin Ionuț – locul II Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană;
8. Duică Viorel – locul III Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană;
9. Voicu Cristian Daniel – locul III Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană;
10. Polifron Dumitru Daniel – locul II Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană;
11. Mâș Dumitru Cristian Silviu – locul I Concurs Național de Electronică;
12. Calciu Daniela Florina – locul I Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană;
13. Guță Razvan Marian – locul III Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană;
14. Anton Florin Daniel – locul II Concurs Național „Creativitate și inventică”;
15. Nicolae Marius Lucian – locul I Concurs Național „Creativitate și inventică”;
16. Stîngă Florin Valentin – locul III Concurs Național „Creativitate și inventică”;
17. Bulduș Ionel Cristian – locul I Concurs Național „Creativitate și inventică”;
18. Ciobanu Robert Ionuț – locul II Concurs Național Perspective modern în învățământul tehnologicinterferențe educaționale;
19. Gălbinușe Marian Alexandru – locul II Concurs Național Perspective moderne în învățământul tehnologic – interferențe educaționale;
20. Stănică Cristian Valentin – locul II Concurs Național „Automobilul între DA și NU” – secțiunea Abilități practice auto;

IV. Colegiul Economic „P.S. Aurelian”
1. Cazan Daniela – Locul I Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”;
2. Badea Geanina – locul I Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”;
3. Deaconu Nicoleta Claudia – locul I Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”; 4. Iosifescu Natalia – locul III Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”;
5. Pascu Alexandra Maria – locul I Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”;
6. Gherghina Nicoleta – mențiune Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”;
7. Rădulică Bianca Ionela – Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”;

Bursa ,,Alexe Marin” – (30 euro)
I. Școala Gimnazială „Vlaicu Vodă”
1. Grigore Cristina Roxana – premiul special la Concursul Național interdisciplinar de limba și literatura română și religie „Cultură și spiritualitate românească”;

II. Scoala Gimnazială Nr. 3
1. Stanciu Gabriel Ciprian – medalie bronz la Olimpiada Națională de Informatică, locul II la Concursul Național Interdisciplinar „La școala cu ceas”;
2. Raliță Mădălina – locul III la Concursul Național Multidisciplinar „Pandurii lui Tudor”, locul III la Concursul Național Interdisciplinar „La școala cu ceas”;
3. Rusu Gabriela Claudia – mențiune la Concursul Național Multidisciplinar „Pandurii lui Tudor”; 4. Militaru Sorina – mențiune la Concursul Național Interdisciplinar „La școala cu ceas”;
5. Mara Bianca – premiul III la Concursul Național Interdisciplinar „La școala cu ceas”;
6. Bolboașe Izabela – locul II la Concursul Național Interdisciplinar „La școala cu ceas”;
7. Geamănu Mihaela – locul III la Concursul Național Interdisciplinar „La școala cu ceas”;
8. Stanciu Raluca – mențiune la Concursul Național Interdisciplinar „La școala cu ceas”;
9. Pălăștea Ema – locul I la Concursul Național Interdisciplinar „La școala cu ceas”;

III. Școala Gimnazială „ Eugen Ionescu”
1. Popescu Adelina Maria – Premiul III Concursul Naţional transcuricular de lectură şi interpretare Ionel Teodoreanu;
2. Popescu Raluca Andreea – Premiul II Concursul Naţional transcuricular de lectură şi interpretare Ionel Teodoreanu;
3. Ignat Horia – Medalie de Argint, Olimpiada Naţională de Matematică;
4. Vădăstreanu Robert Valentin – Medalia de bronz Olimpiada Naţională de Matematică, Premiul III Competiţia de Robotică, faza naţională, medalie de argint la Olimpiada Națională de Informatică;
5. Ţolu Diana – Medalia de bronz Olimpiada Naţională de Matematică;
6. Constantinescu Liviu Gabriel – Premiul III Competiţia de Robotică, faza naţională;
7. Coneschi Vlad Silviu – Medalie de Aur, Olimpiada Naţională de matematică, Premiul III Competiţia de Robotică, faza naţională;
8. Matei Alexandra – premiul special la Concursul National Lectura ca abilitate de viață;
9. Staicu Alexandru – medalie bronz la Olimpiada Națională de Informatică;
10. Ghencea Lavinia – premiul special la Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română;

IV. Școala Gimnazială „Ștefan Protopopescu”
1. Sulger Anda Maria – Participantă la Olimpiada de cultură Civică – Faza Națională;
2. Staicu Cristian – Participant la Olimpiada de cultură Civică – Faza Națională;

V. Liceul cu Program Sportiv
1. Băiaș Andrei – locul II la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – Limba Română”, mențiune la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – limba engleză”;
2. Fulga Andreea – locul III la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – Limba Română”
3. Pătrașcu Cristina – locul III la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – Limba Română”, locul III la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas- limba engleză”;
4. Purcaru Ioana – locul III la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – Limba Română”;
5. Dobroiu Alexandru – mențiune la Concursul Național „Pandurii lui Tudor”;
6. Bărbulescu Miruna – locul III la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – Limba Română”, locul III la Concursul Național PHI – online;
7. Delurințiu Alexia Maria– mențiune la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas- Limba Română”;
8. Laufer Andreea – participare Concurs Limba Română;
9. Vîlcea Ioana – locul II la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – Geografie”;
10. Mitrache Octavian – locul II la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – Geografie”, locul III la Concursul Național PHI – online;
11. Gîrbaciu Ovidiu – locul III la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – Geografie”;
12. Măgureanu Maria – locul I la Concursul Național Orașul Florilor Timișoara;
13. Perpelea Denisa – locul I la Concursul Național Orașul Florilor Timișoara;
14. Ispas Sînziana – locul II la Concursul „Un talent înăscut”, mențiune la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas”;
15. Butoi Alexandra – locul I la Concursul Stelele Olteniei;
16. Mladin Raisa – locul I la Concursul Național PHI – online, locul III la Concursul interdisciplinar ”La Școala cu ceas”;
17. Povarnă Andreea – mențiune la Concursul Național PHI – online;
18. Mirea Alexandu – locul I la Concursul Național „Pandurii lui Tudor”;
19. Gușe Alexandru – locul III la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas”;
20. Lazăr Andreea – mențiune la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas”;
21. Dabu Alexandru – mențiune la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas”;
22. Rădulescu Robert – premiul III la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – limba engleză”, locul I la Concursul Național Orthofrancais;
23. Neacșu Alexandra – mențiune la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – limba engleză”;
24. Iordana Andreea – mențiune la Concursul Național Orthofrancais;
25. Cojocaru Mihaela – locul I la Concursul Național Așteptând Învierea Domnului;

VI. Colegiul Național Vocațional „Nicolae Titulescu”
1. Brînaru Elena Daria – premiul special la Concursul Național Interdisciplinar de Limba și Literatura Română și religie – Cultură și Spiritualitate Românească;
2. Dumitrescu Ioana Delia – premiul special la Concursul Național transcurricular de lectură și interpretare „Ionel Teodoreanu”;

VII. Colegiul Național „Ion Minulescu”
1. Dinu Amalia – medalie bronz SSMR, Olimpiada Națională de Matematică;
2. Chirimbu Liviu – medalie bronz SSMR, Olimpiada Națională de Matematică;
3. Chiriac Maria Andreea – mențiune specială Olimpiada Națională de Chimie;
4. Tănăsescu Scarlat Chrys – mențiune specială Olimpiada Națională de Chimie;
5. Crau Maria Alexandra – premiul special Concursul Național de Limba Latină Certamen Ovidianum Ponticum;
6. Stanciu Luminița – premiul special Concursul Național de Limba Latină Certamen Ovidianum Ponticum;
7. Gheorghe Cristina – participare la Olimpiada de Matematică;
8. Mircescu Mălina – participare Olimpiada de Fizică;
9. Dumitru Lavinia – participare Olimpiada de Fizică;
10. Dima Ioana – participare Olimpiada de Fizică;
11. Vava Teia – participare Olimpiada Limba Română – lectură;
12. Ștefan Marian – participare Olimpiada de Istorie;
13. Botan Elena Georgiana – participare Olimpiada de Geografie;
14. Toader Corina – participare Olimpiada de Științe Socio-umane;
15. Mădularu Evelina – participare Olimpiada de Științe Socio-umane;
16. Marica Diana – participare Olimpiada de Științe Socio-umane
; 17. Ivana Georgiana – participare Concurs Național Lb. Latină;
18. Aldea Cosmina – participare Concurs Național Lb. Latină;
19. Stăncioiu Silviu – participare Științele Pământului;
20. Pătrașcu Alin – participare Olimpiada tenis de masa;
21. Drăgan Irina – participare Olimpiada Șah;

VIII. Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Sfătosu Bianca – premiul special Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română;
2. Băcănaru Ramona Andreea – participare Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română; 3. Andrei Andreea Maria Roxana – premiu special Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română;
4. Pantilie Răzvan Gabriel – participare Olimpiada Națională de Lingvistică;
5. Săndiță Andreea Florina – participant Concursul Național Lectura ca Abilitate de viață;
6. Rădulescu Dan – medalie bronz Olimpiada Națională de Matematică;
7. Ghiră Andreas – participant Olimpiada Națională de Fizică;
8. Ionel Andrei Răzvan – participant Olimpiada Națională de Fizică;
9. Popescu Ion Alexandru – medalie bronz Olimpiada Națională de Informatică;
10. Matei Gabriel Valentin – participant Olimpiada Națională de Informatică;
11. Trașcă Andrei Cătălin – participant Olimpiada Națională de Informatică;
12. Pîrvu Denisa Gabriela – participant Olimpiada Națională de Informatică;
13. Dima Eustațiu – medalie bronz Olimpiada Națională de Informatică;
14. Boroghină Gabriel – participant Olimpiada Națională de Informatică;
15. Rădulescu Dan – participare Olimpiada Națională de Informatică;
16. Nicu Răzvan Alexandru – participant Olimpiada de Tehnologia Informației;
17. Pescaru Andrei Alexandru – medalie argint Olimpiada de Tehnologia Informației;
18. Ștefănescu Mihaela Doinița – premiu special Olimpiada Națională de Biologie;
19. Popescu Sorin Ștefan – participant Olimpiada Națională de Biologie;
20. Doriță Alina Ioana – participant Olimpiada Națională de Biologie;
21. Moise Bianca Sorina Gabriela – participant Olimpiada Națională Istorie;
22. Predoană Marius Răzvan – participant Olimpiada Națională Istorie;
23. Drăgușin Maria – participant Olimpiada Națională Științe Socio – umane;
24. Croitoru Mihai Andrei – participant Olimpiada Națională Geografie;
25. Zăvelcă Alexandra Livia – premiu special Olimpiada Națională de Religie – cultul Ortodox;
26. Oprea Marina – premiul II Concursul Național de Geografie Terra;
27. Alexandru Andrei – premiul III Concursul Național de Geografie Terra;
28. Maria Alexandru – premiul III Concursul Național de Geografie Terra;
29. Ionel Andrei Răzvan – premiul II Concursul Național de Geografie Terra;
30. Ciuchete Elena Emilia – mențiune Concursul Național de Geografie Terra;
31. Dobrescu Alin Ion – mențiune Concursul Național de Geografie Terra;
32. Rădulescu Andrei – participant Concursul Național de Chimie;

IX. Colegiul Tehnic „Alexe Marin”
1. Bîscoveanu Marinel Viorel – mențiune Concurs Național de Informatică Dual PC, locul I Concurs Național „Creativitate și Inventică”;
2. Olteanu Viorica Vasilica – locul I Concurs Național „Creativitate și Inventică”;
3. Dascălu Ionuț Cătălin – locul I Concurs Național „Creativitate și Inventică”;
4. Stancu Florin Daniel – locul III Concurs Național „Creativitate și Inventică”;
5. Moraru Nicolae Alex – locul III, Concursul Național „Edmond Nicolau”;
6. Popa Constantin Gabriel – locul II, Concurs National de Comunicări Științifice;
7. Ciobanu Robert Ionuț – locul I, Concurs Interdisciplinar, Pași în lumea sportului și a literaturii; 8. Badea Iuliana Alexandra – locul III, Concurs Interdisciplinar, Pași în lumea sportului și a literaturii;
9. Gălbinușe Marian Alexandru – locul I, Concurs Interdisciplinar, Pași în lumea sportului și a literaturii;
10. Puiu Gilda Elena Valentina – locul II, Concurs Interdisciplinar, Pași în lumea sportului și a literaturii;
11. Vasile Marineață Gabriela Viorica – locul II, Concurs Național „O viață fără riscuri”;
12. Ilinca Alina Maria – locul III, Concurs Național „Spune NU violenței”;
13. Cristinescu Bianca Maria – premiul special al juriului Concurs Național „Nașterea Domnului – Renașterea Bucuriei”;
14. Mihai Florentina Adriana – premiul special al juriului Concurs Național „Nașterea Domnului – Renașterea Bucuriei”;
15. Otîrnică Marius Cristian – locul II, Concurs Național „Unitate în diversitate”;
16. Bănică Abel – locul II, Concurs Național „Unitate în diversitate”;
17. Burlan Cosmin – locul III, Concurs Național „Unitate în diversitate”;

Premiu Special pentru activitate artistică – 50 lei / elev
Palatul Copiilor și Elevilor „Adrian Băran” Slatina
1. Rizea Cristian Ionuț
2. Gioarsă Ioana Alexandra
3. Ciobanu Mihai Adrian
4. Polck Sabina Maria
5. Marica Maria-Daria
6. Sandu Ionuț Ștefan
7. Andrei Sasha Cristian
8. Cismaru Claudiu Dumitru
9. Mușa Bianca Georgiana
10. Măican Timeea Ioana
11. Măican Giulia Andreea Liliana
12. Preduț Florina Cristina
13. Șișu Georgiana Maria
14. Zorzoliu Milena Alexandra
15. Tomescu Anda Daniela
16. Stoica Andreea Georgiana
17. Stoican Esmeralda Magdalena
18. Renghea Ioana Alina
19. Dobre Cătălina Andreea
20. Logofătu Gabriela Patricia
21. Alexandrescu Clara Alexia
22. Sanda Maria Ana
23. Ilie Maeva Natalia
24. Gornoavă Bianca Teodora
25. Băndică Alexandra Maria
26. Ciulu Mihaela Ștefania
27. Grigore Iulia
28. Joia Elena Andreea
29. Joia Raluca Maria
30. Mihai Anamaria
31. Neacșu Mihaela Cristina
32. Predescu Sandra Maria
33. Saliu Luciana Daniela
34. Trăistaru Andreea Georgiana
35. Joița Rebecca Maria
36. Avram Roxana Valentina
37. Peagu Marin Cătălin
38. Maria Rebeca Maria
39. Matei Alina Maria
40. Andronie Marinela Daniela
41. Baratky Andrei Sebastian
42. Grădinariu Mădălina Ioana
43. Frumoasa Elena Georgiana
44. Guță Tatiana Diana
45. Frumoasa Ionela Alexandra
46. Berechet Andrei Florin
47. Păun Mihail
48. Iordache Diana Marina
49. Iordache Andrei Iustin
50. Geaucă Iustina
51. Monete Diana Georgiana
52. Rotaru Alexia Sabina Maria
53. Dinu Maria Adelina
54. Neciu Andrei Răzvan
55. Ștefănucă Ana Maria
56. Turcu Teodora Andreea
57. Pascu Maria
58. Constantin Maria
59. Stoica Mihnea Cosmin
60. Dumitrescu Bianca Andreea
61. Staicu Valentina Maria
62. Ciulu Alexandra Nicoleta
63. Trandafir Andrada Gabriela
64. Ciobanu Diana Elena
65. Ciobanu Bogdan Ionuț
66. Paraschiv Ileana Sorina
67. Costache Ana Maria
68. Ciobanu Robert Andrei
69. Mataraş Nicoleta Florentina
70. Lunganu Denisa Ştefania
71. Costache Lavinia Mihaela
72. Dicu Marina Diana
73. Necşuţu Claudia Mihaela
74. Lică Lorena Mihaela
75. Gheorghişor Cristina Alexandra
76. Gheorghişor Sorina Ana Maria
77. Şerban Angela Georgiana
78. Crăciunescu Maria Bianca
79. Băloi Andreea Ana Maria
80. Popa Giulia Ştefania
81. Drăcea Dana Georgiana
82. Oprea Miruna Maria
83. Mitrache Mihaela Laura Cristina
84. Dudu Karina Cristina
85. Joiţa Denisa Ioana
86. Joiţa Daria Maria
87. Neacşa Lorena Constantina
88. Matei Răzvan Gheorghe
89. Matei Ana Maria Raluca
90. Prună Ioana Alexandra
91. Despan Luana Alexandra
92. Sebe Andreea Maria
93. Pîrlea Raluca Maria
94. Boştinaru Larisa Georgiana
95. Lazăr Ionela Nicoleta
96. Vârtosu Toma Alexandru
97. Vârtosu Toma Ştefan
98. Pîrvu Lucian Andrei
99. Murgea Alexandra Diana Ştefania
100. Leahu Cătălina
101. Măricuţoiu Maria
102. Matei Alina Gabriela
103. Matei Bianca Teodora
104. Abălaru Raluca Valentina
105. Urziceanu Irina
106. Alexe Andrei Răzvan
107. Streche Bogdan Florin
108. Filip Cristina Anamaria
109. Stoica Mihai Narcis
110. Teleşpan Claudia Ioana

Trupa de teatru a Colegiului Național „Radu Greceanu”
I. Trupa ReGe
1. Gongea Cătălin Nicușor Petrișo
r 2. Mirea Alexandru Ionuț
3. Ducu Mihaela
4. Zorlescu Larisa Izabela
5. Lican Cosmin Ionuț
6. Solomon Valentin Cristian
7. Matei Victoraș Gabriel

II. Interpret individual
1. Abagiu Teodor 25 1.3.

Premiu de excelenţă
I. Colegiul Național „ Ion Minulescu”
1. Duță Alexandru – medalie de bronz la Olimpiada Internațională de Chimie ;

Performanța sportivă, premiată de Primăria Slatina. Vezi cine sunt campionii și cu ce rezultate se mândresc

2. Petrușcă Alexandru Ionuț – medalie de aur la Olimpiada Balcanică de Geografie;

II. Palatul Copiilor şi Elevilor „Adrian Băran”
1. Popescu Andreea Denisa – diplomă de excelență la concursul „Tradiții românești în mișcare”, ediția a II-a, Londra;