LISTA/ 1359 de premii în bani, de Zilele Slatinei. Numele tuturor  LAUREAȚILOR

4299

În perioada 20-14 ianuarie, Slatina va aniversa împlinirea a 652 de ani de la prima atestare documentară a orașului. Primăria va acorda în cadrul Galei Laureaților premii în bani acelor slătineni care fac cinste municipiului.

560.000 de lei pune la bătaie Primăria Slatina în acest an pentru organizarea manifestării „Gala Laureaților”, ediția a IV-a, care se va desfășura în perioada 20-24 ianuarie 2020 cu ocazia împlinirii a 652 de ani de la prima atestare documentară a orașului Slatina.

Administrația municipală va premia, ca în fiecare an, cei mai buni elevi și profesori ai Slatinei, sportivi, antrenori, cupluri cu 50 de ani de căsnicie, premii pentru activitatea managerială, economică, distincții dar și momente artistice.

Realitatea Oltului vă prezintă LISTA LAUREAȚILOR 2020

Bursa de merit ,,Eugen Ionescu” (100 euro) se acordă elevilor de liceu şi şcoală generală care au obţinut în 2019 premii cel puţin la fazele naţionale ale olimpiadelor şcolare pe specialităţi

Şcoala Gimnazială ”Ștefan Protopopescu”

  1. Stanca Robert Valeriu Ionuţ – premiu Runner UP Concursul Naţional Coolest Project 2019 -Timişoara şi Locul I la Concursul Naţional Coolest Projects TECH Academy – informatică;
  2. Mihai Dragoş – premiu Runner UP Concursul Naţional Coolest Project 2019 Timişoara – informatică;
  3. Gheorghişor Vlad Ştefan – Menţiune Concursul Naţional informatică ISCTRATCH Bacău;
  4. Negreanu Mario Ştefan – Premiul I Concursul Coolest Projects TECH Academy;
  5. Pătraşcu Gabriel Alexandru – Locul III Concursul Naţional de fizică şi diplome de participare la Olimpiada Naţională de ştiinţe pentru junior şi Olimpiada Naţională de fizică;

Şcoala Gimnazială nr.3

  1. Bilauschi Simina – Medalie de Aur şi Premiu I la Olimpiada Naţională de matematică;
  2. Bilauschi Simina – Medalie de Argint la Olimpiada Naţională de fizică;

Şcoala Gimnazială Vlaicu Vodă

  1. Comănescu Radu Andrei – Premiul III Concursul Naţional de fizică PHY;
  2. Bălşanu Matei – Locul III Concursul TERRA- mica Olimpiadă de geografie;
  3. Enache Alexia – Menţiune Concursul Naţional Ionel Teodoreanu- limba română;
  4. Ignat Andra Otilia – Premiul I şi Medalie de Aur la concursul Gazeta Matematică şi Viitorii Olimpici;

Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu”

  1. Ţucă Roberta Bianca Gabriela – Premiul Special la Olimpiada Naţională de limba română;
  2. Liciu Maria Sara – Menţiune Concursul Naţional Ionel Teodoreanu în cadrul OLLR;
  3. Liciu Maria Sara – Menţiune la Olimpiada de Ştiinţe Socio-umane;
  4. Bolborea Radu Ionuţ – Premiul I la Concursul Naţional de fizică PHY;
  5. Bolborea Radu Ionuţ – Medalie de Bronz la Olimpiada Naţională de matematică;
  6. Untea Alexandra – Menţiune la Olimpiada de Ştiinţe Socio-umane;

Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu”

  1. Pîrva Florentina – Premiul II Olimpiada Naţională de religie;
  2. Cârnaru Annelise Maria Cornelia – Menţiune şi Diplomă de Participare la Olimpiada Naţională de limbi romanice – limba franceză;
  3. Manta Ştefania Cătălina – Menţiune şi Diplomă de Participare la Olimpiada Naţională de limbi romanice – limba franceză;
  4. Ciuchete Elena Emilia – Premiu Special şi Diplomă de Participare – Olimpiada Naţională de geografie;
  5. Călin Niculina Camelia – Menţiune Olimpiada de pedagogie şi psihologie;
  6. Olaru Mihnea Răzvan – Locul II Olimpiada Terra – geografie;
  7. Udrescu Rareş Florin – Premiul Special Olimpiada Terra – geografie;
  8. Lifu Alexandra Mihaela – Menţiune şi Diplomă Participare Olimpiada de pedagogie şi psihologie;
  9. Băjan Erik Marius – Menţiune Olimpiada Naţională Instrumentală;
  10. Niţu Ana Teodora – Menţiune Olimpiada Naţională Instrumentală;
  11. Gugu Tinela Ştefania – Locul III Olimpiada Naţională Instrumentală;
  12. Popa Loredana – Locul III Olimpiada Naţională Instrumentală;
  13. Maxim Sorin – Locul III Olimpiada Naţională Instrumentală;
  14. Pitei Maria Daniela – Locul I Olimpiada Naţională Instrumentală;
  15. Mustăţea David Cristian – Locul III Olimpiada Naţională Instrumentală;
  16. Fieraru Erik Ionuţ – Menţiune Olimpiada Naţională Instrumentală;
  17. Roşoga Denisa Elena – Menţiune Olimpiada Naţională Instrumentală;
  18. Olaru Mihnea Răzvan – Locul III Olimpiada Naţională Instrumentală;
  19. Filip George Darius – Locul I Concursul Regional Teoria Muzicii;
  20. Filip Călin Alexandru – Locul III Olimpiada Naţională Instrumentală;
  21. Dumitru Delia Cristina – Locul II Olimpiada Naţională Instrumentală;
  22. Dudu Karina Cristina – Locul II Olimpiada Naţională Instrumentală;
  23. Neacşu Marius – Locul III Olimpiada Naţională Instrumentală;
  24. Buzurin Roberta Elena Alina- Locul III Concursul Naţional Recunoştinţă Făuritorilor Unirii;
  25. Gheorghe Andrei Bogdan – Premiul Special şi Diplomă de Participare Olimpiada Naţională de geografie;

Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”

  1. Popa Lidia Ştefania – Menţiune Olimpiada Naţională de limba şi literatura română;
  2. Diaconu Ştefania – Menţiune Olimpiada de limba şi literatura română;
  3. Maricuţoiu Maria – Menţiune Olimpiada de limba şi literatura română;
  4. Turcitu Daria Mihaela – Menţiune Olimpiada de limba şi literatura română;
  5. Mişlică Valentina – Premiu Special Olimpiada de Limba şi Literatura Română; 6. Bolboaşe Izabela – Premiu Special la Concursul Naţional de limba şi literatura română şi religie;
  6. Dîrstaru Rebeca Cecilia Maria – Premiu Special la Concursul Naţional de limba şi literatura română;
  7. Tudosie Maria Andreea – Premiu Special la Concursul Naţional de limba şi literatura română;
  8. Vîrban Iulia Maria – menţiune la Concursul Naţional de limba şi literatura română;
  9. Zgreabăn Mădălina – Premiu II la Concursul Naţional de limba şi literatura română;
  10. Pîrvu Robert Alexandru – Premiul III Olimpiada de lingvistică;
  11. Doriţa Maria Bianca – Premiul III Olimpiada de limbi clasice;
  12. Stanciu Livia Florentina – Menţiune Specială la Olimpiada Naţională de limba franceză;
  13. Buzgurilă Laurenţiu Andrei – Premiul I Olimpiada Naţională de limba germană;
  14. Guţică Florescu Maria Teodora – Premiul I la Olimpiada Naţională de limba germană;
  15. Panţucu Ştefan Alexandru – Premiul I proiect – Olimpiada Naţională de limba germană;
  16. Voica Georgiana – Premiul II Olimpiada Naţională de limba germană;
  17. Pătraşcu Cristina Gabriela – Premiul I Olimpiada Naţională de limba germană; 19. Dinu Mihai – Medalie de Bronz Olimpiada Naţională de matematică;
  18. Drăguţ Mario Cosmin – Medalie de Argint Olimpiada Naţională de matematică;
  19. Ignat Andrei Horia – Medalie de Bronz Olimpiada Naţională de matematică; 22. Ştefan Alexandru Gabriel – Medalie de Bronz Olimpiada Naţională de fizică;
  20. Mărgheanu Cristina Andreea – Diplomă de Onoare la Olimpiada Naţională de fizică;
  21. Drăguţ Mario Cosmin – Medalie de bronz la Olimpiada Naţională de fizică;
  22. Filip Vlad Florin – Premiul II şi Diplomă de onoare la Olimpiada Naţională de fizică;
  23. Prina Alexandru – Menţiune Specială – Olimpiada Naţională chimie;
  24. Simionescu Matei – Menţiune Specială – Olimpiada Naţională chimie;
  25. Amza Cristina Alexandra – Menţiune Specială – Olimpiada Naţională chimie; 29. Popescu Adelina Maria – Premiul Special Olimpiada Naţională de biologie;
  26. Coconu Nicolas Călin – Premiul I Concursul Naţional Terra- mica olimpiadă de geografie;
  27. Dinu Mihai – Menţiune Concursul Naţional Terra- mica Olimpiadă de geografie;
  28. Ispas George – Menţiune Concursul Naţional Terra- mica olimpiadă de geografie;
  29. Duică Iulia Maria – Locul II Concursul Naţional Recunoştinţă Făuritorilor Marii Uniri- arte vizuale;
  30. Popa Filip Andrei – Medalie de Bronz – Olimpiada Naţională de informatică; 35. Corbeanu Daniel George – Menţiune Olimpiada Naţională tehnologia informaţiei – TIC;
  31. Popescu Adelina Maria – Menţiune Olimpiada Naţională de argumentare

 Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”

  1. Nicola Clara Andreea – Premiul II Olimpiada de limba şi literatura română pentru gimnaziu;
  2. Nicola Clara Andreea – Menţiune la Concursul Naţional PHY – fizică;
  3. Coneschi Vlad – Premiul III la Concursul Naţional PHY – fizică;
  4. Spiridon Octavian Alin – Menţiune Olimpiada Naţională de istorie;
  5. Traşcă Andrei Sabin – Premiul Special Olimpiada Naţională de geografie;
  6. Bratu Vlad Aurelian – Menţiune Olimpiada Naţională de biologie;
  7. Stanciu Gabriel Ciprian – Medalie de Argint Olimpiada Naţională de informatică;
  8. Munteanu Eugen – Medalie de Bronz la Olimpiada – tehnologia informaţiei;
  9. Voiculescu Cristian Constantin – Medalie de Bronz Olimpiada – tehnologia informaţiei;
  10. Barbu Briana Cătălina – Menţiune Concursul Naţional Interdisciplinar de limba şi literatura română şi religie;
  11. Creţeanu Alexandra Adriana – Premiul Special Concursul Naţional Interdisciplinar de limba şi literatura română şi religie;
  12. Prioteasa Daria Ioana – Menţiune Concursul Naţional Terra – geografie;
  13. Ionică Diana Teodora – Menţiune Concursul Naţional de Matematică – tehnici matematice;
  14. Oporanu Ioan – Menţiune la Concursul Naţional PHY – fizică;
  15. Relea Florin Andrei – Menţiune la Concursul Naţional PHY – fizică;
  16. Oprea Mariana – Premiul I Olimpiada Naţională limba germană;

Liceul cu Program Sportiv

  1. Dăbuleanu Bianca Maria – Locul II pregătire sportivă teoretică ONSS- liceu;
  2. Sima Albert Gabriel – Menţiune Concursul Naţional Terra – geografie;
  3. Ene Luca – Diploma de onoare Olimpiada Naţională de fizică;
  4. Rizea Niţă Andrei Theodor – Medalie de Bronz Olimpiada Naţională de fizică;

Liceul Tehnologic Metalurgic

  1. Neacşu Edi Marian – Menţiune Olimpiada Naţională de chimie;
  2. Brăgaru Claudiu – Premiu Special Olimpiada din aria curiculară tehnologii

 Centrul Judeţean de Excelenţă

  1. Medinţu Adriana Mihaela – Locul I la etapa Naţională a Concursului “Călător prin Istorie”

 

Bursa de merit ,,Ion Minulescu” (75 euro) Se acordă unui elev din fiecare liceu şi de şcoală generală din municipiul Slatina care a obţinut în anul 2019 cea mai mare medie de absolvire a anului de învăţământ precedent

Şcoala Generală nr. 1

–media 9,82

  1. Diaconu Andreea Ștefania – clasa a VI-a

Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu”

– media 10

  1. Răuță Tudor Ștefan – clasa a V-a
  2. Ștefârță Nikita Emil – clasa a V-a
  3. Safta Maria Alexandra – clasa a V-a
  4. Licsandu Raisa Maria – clasa a VI-a
  5. Grădinaru Bianca Iulia – clasa a VII-a
  6. Mereu Anca Gabriela – clasa a VII-a
  7. Sebe Denisa Claudia – clasa a VII-a
  8. Criveanu Andra Maria – clasa a VIII-a
  9. Petcu Elena – clasa a VIII-a
  10. Voicu Raluca Maria – clasa a VIII-a
  11. Pătrașcu Gabriel Alexandru – clasa a VIII-a
  12. Rusoiu Andreea Luiza – clasa a VIII-a
  13. Udrea Maria Andreea – clasa a VIII-a

Şcoala Gimnazială nr. 3

–media 10

  1. Bărbuică Ioan Rareș – clasa a V-a
  2. Amza George Alexandru – clasa a V-a
  3. Andrei Eduard Mihai – clasa a V-a
  4. Bălan Roxana Andreea – clasa a V-a
  5. Luță Denisa Nicoleta – clasa a V-a
  6. Popa Mihai Gabriela – clasa a V-a
  7. Simion Miruna – clasa a V-a
  8. Sîrbu Daniel – clasa a V-a
  9. Bilauschi Simina Gabriela – clasa a VI-a
  10. Dan Ioan Alexandru – clasa a VI-a
  11. Petcu Anna Maria – clasa a VI-a
  12. Bocai Maria Lorena – clasa a VI-a
  13. Bocai Roxana Adriana – clasa a VI-a
  14. Floraru Adriana Mădălina – clasa a VI-a
  15. Jianu Diana Andreea – clasa a VI-a
  16. Mincu Bianca Ioana – clasa a VII-a
  17. Preda Maria Alexandra – clasa a VII-a
  18. Stegaru Emanuel Cătălin – clasa a VII-a
  19. Andrei Maria Lavinia – clasa a VII-a
  20. Marinescu Adrian Ștefan – clasa a VII-a
  21. Manolea Cristian – clasa a VIII-a
  22. Manu Robert Mihai – clasa a VIII – a
  23. Nută Daria Maria – clasa a VIII – a
  24. Vlad Alexandru Mihai – clasa a VIII – a

Şcoala Gimnazială ”Nicolae Iorga ” – media 10

  1. Goran Alin Petruţ – clasa a V – a
  2. Sulaiman Mohamad – clasa a V – a
  3. Țoiu Raluca – clasa a V – a
  4. Albu Denis Ștefan – clasa a V – a
  5. Andrei Mihaela Melania – clasa a V – a
  6. Barbu Diana Elena – clasa a V – a
  7. Barbu Răzvan Alexandru – clasa a V – a
  8. Cârlugea Teodora – clasa a V – a
  9. Hristescu Alexandru Nicolae – clasa a V – a
  10. Nedea Nicol Evelyn – clasa a V – a
  11. Nițu Maria – clasa a V – a
  12. Sofia Iulian Ionuț – clasa a V – a
  13. Stancu Maia Daniela – clasa a V – a
  14. Tița Andree a Irina – clasa a V – a
  15. Ilie Gabriel – clasa a V – a
  16. Cărămidă Maria Alexandra – clasa a VI – a
  17. Curelaru Al issia Nicole – clasa a VI – a
  18. Paraschiv Mihai Laurențiu – clasa a VI – a
  19. Șendroiu Maria Theodora – clasa a VI – a
  20. Ciucă Alessia Florentina – clasa a VII – a
  21. Mihalache Elena Lavinia – clasa a VII – a
  22. Neagoe Andreea Elena – clasa a VII – a
  23. Negru Bianca Maria – clasa a VII – a
  24. Secu Luiza Gabriela – clasa a VII – a
  25. Diaconescu Ștefania Clara – clasa a VIII – a
  26. Dulea Andrei Rareș – clasa a VIII – a
  27. Nica Alexandra Izolda – clasa a VIII – a
  28. Nicolae Robert Gabriel – clasa a VIII – a
  29. Tudor Diana Cristina – clasa a VIII – a
  30. Urziceanu David – clasa a VIII – a

Şcoala Gimnazială ”Vlaicu Vodă ” –media 10

  1. Clipcea Steciuf David Yanis – clasa a V – a
  2. Goțoi Matei David – clasa a V – a
  3. Iancu Ștefan Alexandru – clasa a V – a
  4. Ignat Andra Otilia – clasa a V – a
  5. Jugănaru Vlad Emilian – clasa a V – a
  6. Măriuș Andreea – clasa a V – a
  7. Militaru Bianca Gabriela – clasa a V – a
  8. Neacșu Andrei Florin – clasa a V – a
  9. Nedeianu Oana Maria – clasa a V – a
  10. Pătran Albert Andrei – clasa a V – a
  11. Popescu Denisa Gabriela – clasa a V – a
  12. Șunică Nicole Andreea – clasa a V – a
  13. Vișan Maria Mihaela – clasa a V – a
  14. Băbărelu Sara – clasa a V – a
  15. Bobeică Radu Matei – clasa a V – a
  16. Criveanu Denisa Georgiana – clasa a V – a
  17. Mihai Alex Ioan – clasa a V – a
  18. Sima Mădălina Andreea – clasa a V – a
  19. Vlăduț Alex Gabriel – clasa a V – a
  20. Gheorghe Robert Cosmin – clasa a V – a
  21. Nițu Ana Teodora – clasa a VI – a
  22. Bălănescu Miruna Ștefania – clasa a VI – a
  23. Comănescu Radu Andrei – clasa a VI – a
  24. Evghenie Laura Maria – clasa a VI – a
  25. Ion Diana Maria – clasa a VI – a
  26. Mihai Ana Maria – clasa a VI – a
  27. Mogoșanu Andreea Olivia – clasa a VI – a
  28. Odagiu Teohari Andrei – clasa a VI – a
  29. Papuc Diana – clasa a VI – a
  30. Smarandache Andreea Diana – clasa a VI – a
  31. Trăistaru Maria Cosmina – clasa a VI – a
  32. Dobre Sebastian Mihail – clasa a VI – a
  33. Popescu Roxana Iuliana – clasa a VI – a
  34. Dinculescu Catrina Alexia Iuliana – clasa a VII – a
  35. Bălșanu Matei Mihai – clasa a VII – a
  36. Călătoru Cosmin Valentin – clasa a VII – a
  37. Costescu Raluca Georgiana – clasa a VII – a
  38. Neacșu Adina Maria – clasa a VII – a
  39. Ciucă Bianca Maria – clasa a VII – a
  40. Constantin Alexandra – clasa a VII – a
  41. Costaș Teodora Bianca – clasa a VIII – a
  42. Negrila Claudia Elena – clasa a VIII – a
  43. Arici Cristina Ștefania – clasa a VIII – a
  44. Stroiuleasa Ștefan Dumitru – clasa a VIII – a
  45. Enache Alexia Maria – clasa a VIII – a
  46. Marica Maria Daria – clasa a VIII – a
  47. Vătășoiu Tania Maria – clasa a VIII – a

Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu ” – media 10

  1. Badea Anastasia – clasa a V – a
  2. Dumitru Andrei Damian – clasa a V – a
  3. Fulga Nicolas Adel – clasa a V – a
  4. Marcu Emilia Maria – clasa a V – a
  5. Oprea Andreea Patricia – clasa a V – a
  6. Albu Antonia Elena – clasa a V – a
  7. Bran Tatiana Maria – clasa a V – a
  8. Ispas Delia Maria – clasa a V – a
  9. Popa Ana Maria – clasa a V – a
  10. Popescu Adriana Teodora – clasa a V – a
  11. Preda Cristiana Ștefania – clasa a V- a
  12. Udma Andrei Tiberiu – clasa a V- a
  13. Bocai Maria Diana – clasa a VI- a
  14. Buleteanu Maria Diana – clasa a VI- a
  15. Cîrciumaru Maria Alexia – clasa a VI- a
  16. Paraschiva Nineta Maria – clasa a VI- a
  17. Petcan Alexia Ștefania – clasa a VI- a
  18. Rotea Radu Constantin – clasa a VI- a
  19. Vâlcov Sara Gabriela – clasa a VI- a
  20. Gogoț Ruxandra Andreea – clasa a VI- a
  21. Popescu Mariela Luisa – clasa a VI- a
  22. Solnițaru Andrei Iosif – clasa a VI- a
  23. Țone Alina Maria – clasa a VI- a
  24. Bolborea Radu Ionuț – clasa a VII- a
  25. Boschetti Sasha – clasa a VII- a
  26. Liciu Maria Sara – clasa a VII- a
  27. Nadolu Bianca Elena – clasa a VII- a
  28. Nedelea Alin Teodor – clasa a VII- a
  29. Udrel Robert Marian – clasa a VII- a
  30. Untea Alexandra Nicoleta – clasa a VII- a
  31. Vârșă Vlad Gabriel – clasa a VII- a
  32. Vasiloiu Andrei – clasa a VII- a
  33. Voicu Antonia Clara – clasa a VII- a
  34. Bărbulete Alexia Maria – clasa a VII- a
  35. Huțanu Mario Nicolae – clasa a VII- a
  36. Ilie Maria Giulia Elena – clasa a VII- a
  37. Țucă Roberta Bianca Gabriela – clasa a VII- a
  38. Gogolan Raluca Maria – clasa a VIII- a
  39. Comănescu Ștefan – clasa a VIII- a
  40. Moțoc Ștefania – clasa a VIII- a
  41. Pătrulescu Oana Diana Gabriela – clasa a VIII- a
  42. Selea Rareș Mihail – clasa a VIII- a
  43. Șugubețu Adriana – clasa a VIII- a
  44. Iova Bianca Maria – clasa a VIII- a
  45. Moraru Andra – clasa a VIII- a
  46. Oprea George Andrei – clasa a VIII- a

Şcoala Gimnazială ”Constantin Brâncoveanu” – media 10

  1. Dogaru Iuliana Valentina – clasa a V- a
  2. Sterpu Maria Teodora – clasa a V- a
  3. Știrbescu Ana Maria – clasa a V- a
  4. Vasilescu Andreea Alexandra – clasa a V- a
  5. Bălan Mario Adrian – clasa a V- a
  6. Dumitrescu Bianca Andreea – clasa a V- a
  7. Relea Mario Nicolae – clasa a V- a
  8. Bărbulescu Sorin Mihăiță Laurențiu – clasa a V- a
  9. Marcu Ștefan Gabriel – clasa a V- a
  10. Nițulescu David George – clasa a V- a
  11. Pietraru Veronica Maria – clasa a V – a
  12. Stanc iu Ianis George – clasa a VI – a
  13. Anca Maria Cristina – clasa a VI – a
  14. Ceaușu Ana Maria – clasa a VI – a
  15. Cucu George Lucian – clasa a VI – a
  16. Vlad Andrei Daniel – clasa a VI – a
  17. Barbu Marius Gabriel – clasa a VII – a
  18. Tudorache Robert Cristian – clasa a VII – a
  19. Dicu Eduard Mihai – clasa a VIII – a
  20. Băcanu Elena Daria – clasa a VIII – a
  21. Drăghici Daria Gabriela – clasa a VIII – a
  22. Preduț Florina Cristina – clasa a VIII – a
  23. Vasilescu Alexandru Gabriel – clasa a VIII – a

Şcoala Gimnazială ”George Poboran ” – media 10

  1. Badea Maria Loredana – clasa a V – a
  2. Boștinaru Andreea Raisa – clasa a V – a
  3. Petrache Tudor Marcel – clasa a V – a
  4. Popescu Andreea Cătălina – clasa a V – a
  5. Taifas Erika Maria – clasa a V – a
  6. Tițulescu Bogdan Constantin – clasa a V – a
  7. Uță Bianca Maria – clasa a V – a
  8. Vișan Maria – clasa a V – a
  9. Vlad Ionuț Cristian – clasa a V – a
  10. Neciu Antonia Mihaela – clasa a V – a
  11. Stanca Denisa Andreea – clasa a V – a
  12. Ștefan Darius Andrei – clasa a V – a
  13. Năstase Alessia Maria – clasa a V – a
  14. Mititelu Maria Denisa – clasa a V – a
  15. Prioteasa Robert Constantin – clasa a V – a
  16. Stănică Elena Teodora – clasa a V – a
  17. Ene Bianca Maria – clasa a VI – a
  18. Militaru Delia Maria Paula – clasa a VI – a
  19. Tăureci Ioana Iazmin – clasa a VI – a
  20. Costea Ana Maria – clasa a VI – a
  21. Palii Marian – clasa a VI – a
  22. Popa Georgiana Flavia – clasa a VI – a
  23. Bercea Cătălin Andrei – clasa a VII – a
  24. Bimbirică Denis Ionuț – clasa a VII – a
  25. Cârstina Alexandru Constantin – clasa a VII – a
  26. Dogaru Mihai Adrian – clasa a VII – a
  27. Iordache Bianca Ioana – clasa a VII – a
  28. Gîlcă Larisa Cătălina – clasa a VII – a
  29. Ilie Daria Andreea – clasa a VII – a
  30. Mușa Bianca Georgiana – clasa a VII – a
  31. Medințu Adriana Mihaela – clasa a VII – a
  32. Spînu Andreea Maria – clasa a VIII – a
  33. Matei Alexandra Georgeta – clasa a VIII – a
  34. Neacșu Ștefan Valentin – clasa a VIII – a

Colegiul Național ”Ion Minulescu ” – media 10

  1. Rădulescu Ana Maria – clasa a V – a
  2. Vasile Silviu Andrei – clasa a V – a
  3. Bocai Teodora Cătălina – clasa a V – a
  4. Carnaru Gabriel – clasa a V – a
  5. Ciobanu Cristian Ștefan – clasa a V – a
  6. Coconu Calin Nicolas – clasa a V – a
  7. Constantin Maria – clasa a V – a
  8. Crețan Dragoș Gabriel – clasa a V – a
  9. Gheorghe Claudiu Andrei – clasa a V – a
  10. Hanganu Oana – clasa a V – a
  11. Pușcașu Maria Riana – clasa a V – a
  12. Stavre Alessandra Maria – clasa a V – a
  13. Constantin Alexia Maria – clasa a V – a
  14. Florescu Bianca Maria – clasa a V – a
  15. Florica Maria Eliana – clasa a V – a
  16. Lupu Gabriel Robert – clasa a V – a
  17. Popa Lidia Ștefania – clasa a VI – a
  18. Stan Cornel Gabriel – clasa a VI – a
  19. Purcărea Ștefania Eliza – clasa a VI – a
  20. Păcioianu Teodora – clasa a VI – a
  21. Stănică Larisa Ștefania – clasa a VI – a
  22. Vlaicuși Alexandru Mihai – clasa a VI – a
  23. Bălășoiu Bianca Maria – clasa a VI – a
  24. Bibirică Andrei Mădălin – clasa a VI – a
  25. Brad Anca Gabriela – clasa a VI – a
  26. Constantin Francesca Alexandra – clasa a VI – a
  27. Capatină Alexandra Maria – clasa a VI – a
  28. Coserea Vlad Teodor – clasa a VI – a
  29. Dinu Mihai – clasa a VI – a
  30. Ispas George Emilian – clasa a VI – a
  31. Ivan Bianca Maria – clasa a VI – a
  32. Popa Luca Teodor – clasa a VI – a
  33. Ștefan Alexandru Gabriel – clasa a VI – a
  34. Boțogan Maria Cristina – clasa a VI – a
  35. V îlceleanu Bogdan Andrei – clasa a VII – a
  36. Cioanta Ana Maria Lorena – clasa a VII – a
  37. Constantinescu Ștefania Iuliana – clasa a VII – a
  38. Duțescu Anda Elena – clasa a VII – a
  39. Glont Mario Cristian – clasa a VII – a
  40. Radu Constantin Andrei – clasa a VII – a
  41. Barbuia Bianca Mihaela – clasa a VII – a
  42. Dumitrescu Petru Lucian – clasa a VII – a
  43. Gradinaru Iulia Maria – clasa a VII – a
  44. Ioan Andrei Codruţ – clasa a VII – a
  45. Iordache Andreea Bianca – clasa a VII – a
  46. Petre Eduard Ștefănuț – clasa a VII – a
  47. Tosa Oana Miruna – clasa a VII – a
  48. Vintilescu Oana – clasa a VII – a
  49. Diaconescu Rareș Theodor – clasa a VIII – a
  50. Grigore Daria Mihaela – clasa a VIII – a
  51. Maricuțoiu Maria – clasa a VIII – a
  52. Prina Alexandru Ionuț – clasa a VIII – a
  53. Turcitu Daria Mihaela – clasa a VIII – a
  54. Visănescu Bogdan Emilian – clasa a VIII – a
  55. Cirstică Liana Maria – clasa a VIII – a
  56. Ungureanu Sara – clasa a VIII – a
  57. Calina Ovidiu Nicolas Mario – clasa a VIII – a
  58. Caruntu Dana Maria – clasa a VIII – a
  59. Militaru Ionuț Marius – clasa a VIII – a
  60. Pirvu Robert Alexandru – clasa a VIII – a
  61. Popa Victor Andrei – clasa a VIII – a
  62. Serban Ioana – clasa a VIII – a
  63. Dragut Mario Cosmin – clasa a IX – a
  64. Margheanu Cristina Andrada – clasa a IX – a
  65. Tanase Mihai Florin – clasa a IX – a
  66. Teleșpan Claudia Ioana – clasa a IX – a
  67. Florea Ștefan Mihai – clasa a IX – a
  68. Simionescu Matei – clasa a IX – a
  69. Drinciu Cristina – clasa a IX – a
  70. Bondoc Daniela Raluca – clasa a X – a
  71. Danciu Adina Ana Maria – clasa a X – a
  72. Girbaciu Mihai Ovidiu – clasa a X – a
  73. Bălan Ionela Diana – clasa a X – a
  74. Ciobanu Cristina Ana Maria – clasa a X – a
  75. Dumitrescu Ioana Delia – clasa a X – a
  76. Tudosie Maria Andreea – clasa a X – a
  77. David Ionela Valentina – clasa a X – a
  78. Grosu Gabriela Cătălina – clasa a X – a
  79. Bobaru Valentin Ionuț – clasa a X – a
  80. Catanoiu Simona Mihaela – clasa a XI – a
  81. Dindere Mihaela Elisabeta – clasa a XI – a
  82. Ene Mihaela Francesca – clasa a XI – a
  83. Mușuroi Daniel Nicușor – clasa a XI – a
  84. Popescu Adelina Maria – clasa a XI – a
  85. Calotă Irina Mihaela – clasa a XI – a
  86. Peligrad Marilea Irina – clasa a XI – a
  87. Trasca Lucian George – clasa a XI – a
  88. Zavarache Banica Stefanut – clasa a XI – a
  89. Dirstaru Rebeca Cecilia Maria – clasa a XI – a
  90. Grigore Cristina Mariuca – clasa a XI – a
  91. Anca Silvia Gabriela – clasa a XII – a
  92. Dobrița George Mădălin – clasa a XII – a
  93. Ignat Andrei Horia – clasa a XII – a
  94. Popescu Alexandru Ionuț – clasa a XII – a
  95. Mara Bianca Teodora – clasa a XII – a
  96. Adam Maria Madalina – clasa a XII – a
  97. Staicu Georgiana – clasa a XII – a
  98. Stirbescu Alexandru Stefania – clasa a XII – a
  99. Udrel Maria Alexandra – clasa a XII – a
  100. Patrascu Cristina Gabriela – clasa a XII – a
  101. Ivana Georgiana Mirela – clasa a XII – a
  102. Secu Iulia Andreea – clasa a XII – a
  103. Stanciu Livia Florentina – clasa a XII – a
  104. Tirtopan Larisa Maria – clasa a XII – a

Colegiul Naţional ”Radu Greceanu ” – media 10

  1. Barbu Briana Cătălina – clasa a V – a
  2. Bodescu Maria Andreea – clasa a V – a
  3. Prioteasa Daria Ioana – clasa a V – a
  4. Radu Alexia Teodora – clasa a V – a
  5. Tor cea Rareș Mihai – clasa a V – a
  6. Goti Daria – clasa a V – a
  7. Bărăscu Alberto – clasa a VI – a
  8. Marcu Oana – clasa a VI – a
  9. Motorga Maria Diana – clasa a VI – a
  10. Nicola Clara Andreea – clasa a VI – a
  11. Nicola Bianca Maria – clasa a VI – a
  12. Pîrvu Ion Silviu – clasa a VIII – a
  13. Szocs Luca – clasa a VIII – a
  14. Florescu Teodor Ștefănuț – clasa a VIII – a
  15. Gherghina Andreea – clasa a VIII – a
  16. Anghel Valentin Andrei – clasa a IX – a
  17. Coneschi Vlad Silviu – clasa a IX – a
  18. Munteanu Eugen – clasa a IX – a
  19. Oprea Marina – clasa a IX – a
  20. Siridon Octavian Alin – clasa a X – a
  21. Dan Eliana – clasa a X – a
  22. Bărbuia Alexandra – clasa a XI – a
  23. Mirea Irina – clasa a XI – a
  24. Tudoran Camelia – clasa a X I – a
  25. Stanciu Raluca – clasa a XI – a
  26. Andrei Cristina Adina – clasa a XI – a
  27. Corbeanu Ramona Georgiana – clasa a XI – a
  28. Pantilie Răzvan Gabriel – clasa a XI – a
  29. Podaru Andrei Alexandru – clasa a XI – a
  30. Rădulescu Andrei Lucian – clasa a XI – a
  31. Cucu Andra Florentina – clasa a XI – a
  32. Eremencu Elena Diana – clasa a XII – a
  33. Popescu Raluca Andreea – clasa a XII – a
  34. Barbu Simina Andreea – clasa a XII – a

Liceul cu Program Sportiv – media 10

  1. Băluțoiu Raluca Maria – clasa a V – a
  2. Bărbulescu Tea Elena – clasa a V – a
  3. Cuje Bianca Maria – clasa a V – a 19
  4. Curelaru Ana Maria – clasa a V- a
  5. Măgală Alexandra Nicole – clasa a V- a
  6. Nicolae Theodor Andrei – clasa a V- a
  7. Popa Georgiana Elena – clasa a V- a
  8. Sima Albert Gabriel – clasa a V- a
  9. Vlad Yannis Marian – clasa a V- a
  10. Voica Maria Teodora– clasa a V- a
  11. Prodan Nicoleta – clasa a V- a
  12. Lințoiu Ștefan Răzvan – clasa a VI- a
  13. Rizea Niță Andrei Theodor – clasa a VI- a
  14. Gilcă Florian Vlăduț – clasa a VII- a
  15. Ristea Ioana Lorena – clasa a VII- a
  16. Ioan Dan Gabriel – clasa a VIII- a
  17. Popescu Ciobanu Andrei Ștefănuț – clasa a VIII- a
  18. Romanescu Andi – clasa a VIII- a
  19. Butoi Alexandra Andreea – clasa a VIII- a
  20. Ispas Raluca Sânziana – clasa a VIII- a
  21. Ivașcu Claudia Amalia – clasa a VIII- a
  22. Babii Victor Ionuț – clasa a VIII- a
  23. Dăbuleanu Bianca Maria – clasa a IX- a
  24. Ivan Ionela Andreea – clasa a X- a
  25. Olariu Andreea Roxana – clasa a X- a
  26. Olariu Mădălina Geanina – clasa a X- a

Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu” –media 10

  1. Deaconu Andreea– clasa a V- a
  2. Ene Iannis Nicholas – clasa a V- a
  3. Galeș Luca – clasa a V- a
  4. Ilie Alessia Maria– clasa a V- a
  5. Nicolescu Matei– clasa a V- a
  6. Nițu Ana Teodora– clasa a V- a
  7. Puținelu Ioana Iarina– clasa a V- a
  8. Căprăroiu Antonio– clasa a V- a
  9. Grecu Bianca Ștefania– clasa a V- a
  10. Dudu Karina Cristina– clasa a V- a
  11. Olaru Mihanea Răzvan– clasa a V- a
  12. Oprescu Denis Florian– clasa a V- a
  13. Udrescu Rareș Florin– clasa a V- a
  14. Matei Bianca Ana Maria– clasa a VI- a
  15. Dumitrescu Roberto Cristian– clasa a VI- a
  16. Fira Marian Adrian– clasa a VI- a
  17. Florea Ana Maria– clasa a VI- a
  18. Dinu Mihai Antonio– clasa a VI- a
  19. Voicu Andrei Bogdan– clasa a VI- a
  20. Cărnaru Annelise Maria – clasa a VII- a
  21. Coman Raluca Ruxandra – clasa a VII- a
  22. Nițoi Maria – clasa a VII- a
  23. Șerban Angela Georgiana– clasa a VII- a
  24. Neagoe Raisa Andreea– clasa a VII- a
  25. Angelescu Alin Ștefan– clasa a VII- a
  26. Badea Cristina– clasa a VII- a
  27. Gheorghe Andrei Bogdan– clasa a VIII- a
  28. Manta Ștefania Cătălina– clasa a VIII- a
  29. Florescu Livia– clasa a VIII- a
  30. Manolache Maria Cătălina– clasa a VIII- a
  31. Ioniță Mihai Cristian– clasa a IX- a
  32. Cîrstică Siminica Gabriela – clasa a X- a
  33. Iancu Cosmina– clasa a X- a
  34. Lifu Alexandra Mihaela– clasa a X- a
  35. Călin Niculina Camelia– clasa a XI- a
  36. Petre Alin Marian – clasa a XII- a

Liceul Tehologic ”Alexe Marin”

  1. Mihai Adrian Daniel – media 9,41- Învăţământ profesional
  2. Vasile Ionuţ Mădălin – clasa a X-a– media 9,25 – Învăţământ liceal

Colegiul Tehnic Metalurgic – media 9,31

  1. Neacșu Edi Marian – clasa a X- a.

Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”- media 10

  1. Militaru Ionela – clasa a XII- a.

 

  1. Bursa de merit ,,George Poboran” – (50 euro) se acordă elevilor din şcolile de arte şi meserii care obţin premiile I-III la concursurile/ olimpiadele pe meserii în orice fază; această bursă de merit se acordă şi elevilor din licee, şcoli de arte şi meserii pentru investiţii şi inovaţii

Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”

  1. Dina Răzvan – Locul I Concurs pe meserii- bucătar;
  2. Burciu-Mic Iulian Florin – Locul I Concurs pe meserii – ospătar, vânzător în unităţi de alimentaţie;
  3. Beşliu Marian – Locul II Concurs pe meserii- bucătar;
  4. Amza Ionela Minodora – Locul II Concurs pe meserii – ospătar, vânzător în unităţi de alimentaţie;
  5. Turcin Elena Cătălina – Locul III Concurs pe meserii – ospătar, vânzător în unităţi de alimentaţie;
  6. Vişan Lăcrămioara Bianca – Locul II Concurs pe meserii- bucătar;
  7. Ivaşu Ionuţ Marian – Locul III Concurs pe meserii – mecanic auto

Liceul Tehnologic Metalurgic

  1. Puţoi Gabriel – Premiul III Olimpiada discipline tehnice;
  2. Călin Claudiu Florin – Locul I Olimpiada discipline tehnice;
  3. Ghebaru Gheorghe Eugen – Locul II Olimpiada discipline tehnice;

Liceul Tehnologic ”Alexe Marin”

  1. Cioponea Cătălin Dumitru -Premiul III Olimpiada Naţională de creativitate ştiinţifică – fizică;
  2. Popescu Gabriel Petrişor -Premiul III Olimpiada Naţională de creativitate ştiinţifică – fizică;
  3. Farkaş Deju – Premiul II Concursul pe meserii –faza judeţeană- mecanic auto şi Premiul III Concurs regional- mecanic auto;
  4. Militaru Marius Cătălin – Premiul II Concurs Interjudeţean mecanic auto;
  5. Ciulin Daniel Florinel – Premiul II Concurs Interjudeţean mecanic auto;
  6. Florea David Matei – Premiul II Concurs Interjudeţean mecanic auto;
  7. Ilie George Marian – Premiul I Olimpiada din aria curriculată tehnologii;
  8. Pîrvuţă Florin – Premiul II Olimpiada din aria curriculată tehnologii;
  9. Grigorie Ionuţ Alexandru – Premiul II Olimpiada din aria curriculată tehnologii; 10. Florescu Aurelian Andrei – Premiul I Olimpiada din aria curriculată tehnologii; 11. Zidaru Alin Daniel – Premiul III Olimpiada din aria curriculată tehnologii;
  10. Alexandru Dumitru Claudiu – Premiul II Concurs interjudeţean mecanic auto; 13. Nicolae Florin Cosmin – Premiul I Concurs protecţie civilă, faza interjudeţeană;
  11. Nuţă Marin Cristian – Premiul I Concurs protecţie civilă, faza interjudeţeană; 15. Racheru Radu George – Premiul I Concurs protecţie civilă, faza interjudeţeană; 16. Pavel Rolando Alexandru – Premiul I Concurs protecţie civilă, faza interjudeţeană;
  12. Cîrciumaru Aurelian Ionuţ – Locul II Olimpiada interdisciplinară tehnologii; 18. Ozam Cosmin Florin – Locul I Olimpiada interdisciplinară tehnologii;
  13. Şuţu Adrian Ionuţ – Locul III Olimpiada interdisciplinară tehnologii;
  14. Stancu Alexandru George Marius – Locul II Olimpiada interdisciplinară tehnologii;
  15. Stroiuleasa Andrei Lucian – Locul II Olimpiada interdisciplinară tehnologii; 22. Florea Andrei Flavius – Locul I Olimpiada interdisciplinară tehnologii;

 

Premiul Special pentru activitate artistică – 100 lei / elev

Palatul Copiilor

  1. Diaconu Daria Ana Maria
  2. Diaconu Nicolas Vicenzo
  3. Drăcea Dana Georgiana
  4. Dudu Karina Cristina
  5. Amza Andreea Maria
  6. Albei Amalia
  7. Albotă Carmen Maria
  8. Andreea Adriana
  9. Andrei Ciprian Emanuel
  10. Angelache Alexandra
  11. Anghel Denisa
  12. Anghelache Alissa Rodica
  13. Anghelina Darius Rafael
  14. Baboi Veronica
  15. Badea Verginica Georgiana
  16. Banu Ana Maria Gabriela
  17. Băciucu Maria Iasmina
  18. Bălăşoiu Luca George
  19. Bărbieru Giulia Elena
  20. Borţa Alexandra
  21. Brabete Karina Maria
  22. Bratu Ioana Rebeca
  23. Brumuşilă Constantina
  24. Budan Maria Ariana
  25. Bujorescu Ionuţ Laurenţiu
  26. Caracaleanu Ştefania Florentina
  27. Călin Maria Valentina
  28. Călin Mihaela Mădălina
  29. Capaţână Daria Elena
  30. Cârstea Maria
  31. Cheroiu Maya Cristina
  32. Chirimbu Alexia Maria
  33. Chibu Mihaela Daria
  34. Ciurea Delia
  35. Cîmpeanu Mihai Alexandru
  36. Cocoşilă Bianca Maria
  37. Constanda Marian
  38. Costea Sophie Livia Anisia
  39. Costescu Raluca Georgiana
  40. Crăciunescu Maria Bianca
  41. Crişu Irina Ştefania
  42. Cucu Geanina Maria
  43. Dicu Elena Erika
  44. Dicu Laurenţiu
  45. Dicu Marina Diana
  46. Dima Giulia
  47. Dobre Ana Maria Geanina
  48. Dobre Marian Horia
  49. Dobre Miruna Iuliana
  50. Dobrin Nicolas Ciprian
  51. Dogaru Briana Teodora
  52. Donea Gabriela Ilya
  53. Dragomir David Mihai
  54. Dragomir Eliana Maria
  55. Dragomiroiu David Florin
  56. Drăgan Andrei
  57. Drăghici Karla Daniela
  58. Drăguţ Daria Maria
  59. Drăguţ Denis Marian
  60. Duică Julia Maria
  61. Dulugeac Maria
  62. Dumitrache Ana Maria Tatiana
  63. Dumitru Eduard Ştefan
  64. Dune Andreea
  65. Galiceanu Teodor
  66. Găneşanu Cristian Dumitru
  67. Gheocanu Anca Gabriela
  68. Gheorghişor Sorina Ana Maria
  69. Gherghina Bianca Maria
  70. Gherghina Raluca Elena
  71. Grigore Iulia
  72. Ifrim Miruna Maria
  73. Ioniţă Raissa Elena
  74. Ioniţoaia Miruna
  75. Ivan Natalia Gabriela
  76. Lazăr Ana Maria Simona
  77. Lică Lorena Mihaela
  78. Lotreanu Erica Mihaela Teodora
  79. Lunganu Andreea Valentina
  80. Lunganu Denisa Ştefania
  81. Lungu Mădălina Ştefania
  82. Manea Adelina
  83. Manea Ioana
  84. Marcu Denis
  85. Matei Raluca Elena
  86. Măceşanu Ana Casiana
  87. Mălăescu Vlad Andrei
  88. Maricuţoiu Maria
  89. Meşină Raluca Valentina
  90. Mezdrea Cosmina Valentina
  91. Mihai Laura Nicoleta
  92. Mirescu Daria Maria
  93. Mitrache David Andrei
  94. Mitrache Rareş
  95. Mitran Maria Bianca
  96. Moraru Mariela Diana Mihaela
  97. Neacşu Ariana Denisa Mihaela
  98. Neaţă Adelina Maria
  99. Necşuţu Claudia Mihaela
  100. Nedelea Andreea
  101. Nedelea Florina Maria
  102. Nica Elena Alexandra
  103. Nica Ştefania Iustina
  104. Nicola Alexandra Elena Gabriela
  105. Nicola Andreea Aurica Ioana
  106. Nicolae Maria Adriana
  107. Nistor Maria Elena
  108. Nuţă Elena Andrada
  109. Oancea Ioana Andrada
  110. Olteanu Andrei Marian Ionuţ
  111. Orăscu Iulia
  112. Papuc Karina
  113. Pavel Timeea Maria
  114. Păun Vanessa Maria
  115. Pescaru Elena Iulia
  116. Petre Robert Alexandru
  117. Petroi Anaya Veronica
  118. Pirnă Catinca Elena
  119. Pirnă Codruţ Ioan
  120. Popa Adelina Cristina
  121. Popa Ana Maria
  122. Popa Andrei
  123. Popescu Ana Maria Iuliana
  124. Rada Elisa Andreea
  125. Radu Bianca Roberta Maria
  126. Rizea Cristian Ionuţ
  127. Sandu Ionuţ Ştefan
  128. Săvulescu Miruna Adelina Florentina
  129. Simion Cosmin
  130. Simion Miruna
  131. Spilcea Nicoleta
  132. Stan Elena Mihaela
  133. Stanciu Ana Maria
  134. Stanciu Ema Nicolle
  135. Stancu Cosmin
  136. Sterie Gabriel Ionuţ
  137. Stoica Maria Georgiana
  138. Stoica Mihnea
  139. Şerban Angela Georgiana
  140. Şerban Maria Cosmina
  141. Ştefan Larisa Maya Gabriela
  142. Ştefănescu Melisa
  143. Ştoi Alexandra Florentina
  144. Şurloiu Andreea
  145. Tabacu Anastasia Ştefania
  146. Taifas Clara Ioana
  147. Tatomir Rihanna
  148. Teleşpan Claudia Ioana
  149. Trandafir Andrada Gabriela
  150. Turlea Delia Ştefania
  151. Ţiu Diana
  152. Vasilescu Andreea Maria
  153. Vârtosu Toma Alexandru
  154. Vârtosu Toma Ştefan
  155. Voica Alina Maria

Centrul Judeţean de Cultură şi Artă

1) Iordache Karina Maria Luciana – Locul I la Festivalul Naţional de Balet şi Dans Contemporan

2) Pietriş Alexia Marina – Locul I Concurs Internaţional de Balet şi Dans Contemporan

Asociaţia Marea Generaţie Viitoare

  1. Oporanu Florina Claudia
  2. Oporanu Traian Marcel
  3. Vochiţa Thea Alessia Maria
  4. Florescu Teodor Ştefănuţ
  5. Preduţ Maria Timeea
  6. Dondea Ana Maria Petruţa
  7. Cioculeasa Nicolae Gabriel
  8. Florescu Bianca Maria
  9. Brînzan Alin Costinel
  10. Puţinelu Ioana Iarina
  11. Dârleci Tudor Florin
  12. Ioanovici Pojogeanu Amanda Teodora
  13. Enache Angelescu Bianca
  14. Alexa Răzvan Gheorghe
  15. Niţu Octavia Maria
  16. Orzaţă Maia Ioana
  17. Velea Maria Alexia
  18. Vasile Mihaela Adriela
  19. Uţă Bianca Maria
  20. Stoica Andra Maria
  21. Stănescu Daniela Maria
  22. Mihail Andreea Cătălina
  23. Istinie Maria
  24. Despan Luana Alexandra
  25. Diaconu Ştefania
  26. Diaconu Adelina Ştefania
  27. Tiu Ana Maria
  28. Nistor Claudiu Ionuţ
  29. Kannas Ioanna Anastasia
  30. Iliescu Maria Sonia
  31. Dobre Izabela Elena
  32. Militaru Bianca
  33. Dobriţoiu Giulia Vanesa Maria
  34. Udrea Georgiana Valentina
  35. Burcă Tudor Mihai
  36. Bolcu Nicol Alexandra 37. Puicu Sofia Maria 38. Popistas Miruna Teodora 39. Burcioiu Ştefan 40. Diaconu Emilia Teodora 41. Preda David Valentin 42. Preda Maria Natalia 43. Tudosie Andra Georgiana 44. Goran Laura Andreea 45. Goran Robert Ionuţ 46. Marin Alexandra Nicoleta 47. Coltan Bianca Gabriela 48. Crînguşi Anca Teodora 49. Cercel Daria Gabriela 50. Potecea David Florentin 51. Ilie Ştefania Cristina 52. Oroboacă Clara Ioana 53. Nicola Erika Maria 54. Budurescu Antonia Maria 55. Cojocaru Mihai Adrian 56. Colţan Erika Gabriela 57. Puşcaşu Maya 58. Madan Mara Mihaela 59. Tuculan Ana Maria 60. Stana Maria Cristina

 

Liceul cu Program Sportiv

Sluşarenco Andreea Miruna – Locul III proiect educaţional naţional Vis de Iarnă;

2. Boicea Cătălina Bianca Ionela – Locul I concurs internaţională de creaţie originală Basmele Reginei Maria;

  1. Ana Mădălina Ştefania – Locul I festivalul internaţional de folclor pentru copii şi tineret;

Liceul Teoretic Nicolae Titulescu

  1. Angelescu Alin Ştefan – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  2. Bratu Maria Cătălina – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  3. Călin Eduard Constantin- Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  4. Brumuşilă Constantina – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  5. Cîrstea Florentina – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  6. Dima Larisa Andreea – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  7. Dumitru Cătălina Andreea – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală; 8. Florescu Livia Elena – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  8. Georgescu Ovidiu Ştefănuţ – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală; 10. Gheorghe Andrei Bogdan – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală; 11. Gheorghişor Sorina Ana Maria – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  9. Glogoveanu Maria Ştefania – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  10. Grumezaş Neacşu Ştefania Riana – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  11. Iancu Maria Elena – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  12. Ilinca Fabiana Maria – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  13. Ioniţoaia Miruna Maria – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  14. Ionică Iulia Ştefania – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  15. Ivanov Maria Natalia – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  16. Mihai Elena Loredana – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  17. Niţu Ana Teodora – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  18. Joiţa Denisa Ioana – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  19. Neacşa Lorena Constantina – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală; 23. Nicu Bianca Elena – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală; 24. Nistor Sabina Andreea – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  20. Prodan Elny Natalia – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  21. Olteanu Ana Maria Ozana – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală; 27. Oprişor Elena Bianca – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  22. Ţăndărică Andreea – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  23. Predescu Teodor Mihai – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală; 30. Primejdie Florin Iulian Robert – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  24. Turcu Ana Maria Ramona – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală; 32. Rada Elisa Andreea – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  25. Rădoescu Ramona Andreea – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  26. Ristea Mirona Florentina – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală; 35. Şerban Angela Georgiana – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală; 36. Şerban Bianca Gabriela – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală; 37. Stroe Daria Maria – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  27. Voicu Adela Iuliana – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  28. Verdeş Anda Alexandra – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală; 40. Vlaicu Ioana Alexia – Locul I etapa zonală, Olimpiada Naţională Corală;
  29. Butoi Cristiana Andreea – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior;
  30. Ciobanu Andreea Anne Marie – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior;
  31. Cocoşilă Bianca Maria – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior;
  32. Comisaru Maria Amalia – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior;
  33. Dinu Cristina Alexandra – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior;
  34. Dragomiroiu Iuliana Alexandra – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior;
  35. Dudu Karina Aleea Cristina – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior;
  36. Matei Bianca Maria – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior; 49. Minescu Daniel Adrian – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior;
  37. Mitrache Mihaela Laura Cristina – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior; 51. Mitrică Marinela Viorica – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior; 52. Nicu Rebeka Elena – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior; 53. Niţoi Maria – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior; 54. Ocnaru Denisa – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior; 55. Odagiu Claudia Nicoleta – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior; 56. Prioteasa Rebeca Georgiana – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior; 57. Rădoescu Diana Elena – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior; 58. Radu Ana – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior; 59. Neacşu Narcisa – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior; 60. Stancu Stefano Andrea – Locul IV Concursul Naţional Gala Premiilor Excelsior;

 

Premiu de excelenţă

Medalie de aur

  1. Dumitrescu Ioana Delia – C.N.I.M. – Medalie de Aur – Olimpiada Internaţională de geografie pentru europa centrală de sud şi sud-est şi Diplomă de Participare la BeSafeNet Olympiad;
  2. Vădăstreanu Robert Valentin – C.N.R.G.- Medalie de Aur, matematică – OPEN Serbia;
  3. Vădăstreanu Robert Valentin – C.N.R.G.- Medalie de Aur, informatică – OPEN Serbia, Locul VII la Faza Internaţională WRO DENMARK, Diploma de Participare la faza internaţională a FIRST LEGO LEAGUE PLAN CEIBAL Uruguay – Internaţional OPEN;

Medalie de argint

  1. Răuţă Tudor Ştefan – Şcoala Gimanzială Ştefan Protopopescu – Premiul Runner UP Concursul Internaţional Cooles Project 2019 – Dublin, informatică;
  2. Fierbântu Cosmin Iulian – Şcoala Gimanzială Ştefan Protopopescu – Premiul Runner UP Concursul Internaţional Cooles Project 2019 – Dublin, informatică;
  3. Maldăreanu Mihai – Şcoala Gimanzială Ştefan Protopopescu – Premiul Runner UP Concursul Internaţional Cooles Project 2019 – Dublin, informatică;
  4. Ştefârţă Nikita Emil – Şcoala Gimanzială Ştefan Protopopescu Premiul Runner UP Concursul Internaţional Cooles Project 2019 – Dublin, informatică;
  5. Oprea Marina – C.N.R.G.- Medalie de Argint la matematică– OPEN Serbia;

Medalie de bronz

  1. Oprea Marina – C.N.R.G.- Medalie de Bronz – informatică – OPEN Serbia;
  2. Oprea Marina – C.N.R.G.- Medalie de Bronz la fizică – OPEN Serbia;
  3. Coneschi Vlad – C.N.R.G.- Medalie de Bronz la matematică – OPEN Serbia;
  4. Coneschi Vlad – C.N.R.G.- Locul VII – informatică- Faza Internaţională WRO DENMARK, Diploma de Participare la Faza Internaţională a FIRST LEGO LEAGUE PLAN CEIBAL Uruguay Internaţional OPEN;
  5. Constantinescu Liviu Gabriel – C.N.R.G. – Locul VII la Faza Internaţională WRO DENMARK, Diploma de Participare la faza internaţională FIRST LEGO LEAGUE PLAN CEIBAL Uruguay Internaţional OPEN;
  6. Bălu Sandra – C.N.R.G.- diploma de participare la faza internaţională FIRST LEGO LEAGUE PLAN CEIBAL Uruguay Internaţional OPEN;
  7. Florea Ştefan Mihai – C.N.I.M.- Diploma de Participare la BeSafeNet Olympiad şi menţiune la Olimpiada Naţională de Geografie;
  8. Mitrache Octavian Teodor – C.N.I.M.-Diplomă de Participare la BeSafeNet Olympiad;
  9. Popa Luca Teodor – Centrul Judeţean de excelenţă – Diplomă de Participare Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia – matematică;
  10. Prina Alexandru Ionuţ – Centrul Judeţean de excelenţă – Diplomă de Participare Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia -fizică;

 

SPORT

Premiu de Excelenţă

C.S. ALUMINIU ALRO Slatina

  1. Dobre Oliwer Constantin – medalie de argint la Campionatul Mondial de Karate Fudokan din Germania şi medalie de aur la Campionatul European de Karate traditional de la Piteşti;

CLUBUL SPORTIV ŞCOLAR Slatina

  1. Barbu Ana Cristina – Locul II la Campionatul Balcanic de tenis de masă Macedonia

C.S. OLTENIA TAEKWONDO

  1. Costea Luca – Locul IV- Campionatul Balcanic Taekwondo seniori, Bulgaria şi Locul VIII la Campionatul European U21 Suedia;
  2. Costea Sophie – Locul IV- Campionatul Balcanic Taekwondo cadeţi, Bulgaria şi Locul XII la Campionatul European de cadeţi din Spania;
  3. Nistor Maria Elena – Locul II la HEREYA OPEN Bulgaria

A.C.S. SCORPION KARATE-DO Slatina

  1. Rezeanu Rebeca – Locul III la Campionatul Mondial WSF;
  2. Murgea Bogdan – Locul III la Campionatul Mondial WSF;
  3. Cârstea Mihai – Locul III la Campionatul Mondial WSF;
  4. Mihai Andreea – Locul II la Campionatul Mondial WSF;

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina

  1. Diaconu Adina – Locul I Campionatul European U21 Portugalia, Locul II la Jocurile Europene echipele MINSK, Locul I Campionatul European pe echipe din Franţa şi locul V la Cupa Mondială din Japonia – tenis de masă ;
  2. Ciobanu Irina – Locul I Campionatul European pe echipe – Franţa şi Locul V la Campionatul Universitar din Italia – tenis de masă;
  3. Ostase Lorena – Lotul României – handbal – Campionatul Mondial handbal feminin din Japonia;
  4. Ionică Ştefan – Medalie de aur şi medalie de argint la Campionatul Mondial de Karate – Germania;
  5. Păun Bogdan Gheorghe – Medalie de aur şi medalie de argint la Campionatul Mondial de Karate – Germania;
  6. Neagoe Andrei – Locul II Campionatul Balcanic de atletism ştafetă – Turcia, calificat la Jocurile Europei MINSK şi Campionatul Mondial Universitar Napoli; 7. Budin Daniel – Locul II Campionatul Balcanic de atletism ştafetă – Turcia, medalie de argint la Campionatul Naţional al României;
  7. Ene Alina Gabriela – Medalie de Argint – Campionatul European UNDER 22- Rusia ;

 

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV

  1. Cace Adina Gabriela – Locul V la Campionatul European de handbal din Ungaria;

 

A.C.S. BU DO KARATE

  1. Păduroiu Mihai – Medalie de Aur şi Argint la Campionatul Mondial din Germania; 2. Bojin Daria – Medalie de Argint la Campionatul Mondial din Germania; 3. Ţarălungă Lucian – Medalie de Argint la Campionatul Mondial din Germania; 4. Belgu Darius – Medalie de Argint la Campionatul Mondial din Germania; 5. Dragonu Răzvan – Medalie de Argint la Campionatul Mondial din Germania; 6. Petrache Yanis – Medalie de Bronz la Campionatul Mondial din Germania; 7. Şerban Anastasia – Locul V la Campionatul Mondial din Germania; 8. Stroiuleasa Mădălin – Medalie de Aur, Argint şi Bronz la Campionatul Mondial din Germania; 9. Costică Romeo – Medalie de Bronz la Campionatul Mondial din Germania;

 

C.S. BOX ARTROM

  1. Iliescu George Alexandru –Locul III la turneul internaţional de box din Ucraina, Locul V la Campionatul European de Box cadeţi din Georgia şi medalie de aur la Campionatul Naţional de box;

 

C.S. BUSHIDO Slatina

  1. Nuţeanu Alexei Dimitrie – Medalie de Aur, argint şi bronz la Campionatul Mondial de Karate din Germania; 2. Ghiţurin Luca Ştefan – Medalie de Bronz la Campionatul Mondial de Karate din Germania; 3. Răducan Marius Adrian – Medalie de Bronz la Campionatul Mondial de Karate din Germania;

 

Premii acordate sportivilor care au obţinut performanţe la campionatele naţionale în anul 2019

Premii la campionate naționale Premiul I – 250 lei

A.C.S. BU-DO KARATE Slatina

  1. Voicu Victor – Medalie de Aur Campionatul Naţional de la Brăila şi Medalie de bronz la Campionatul European de la Piteşti;

 

ACS SCORPION KARATE-DO Slatina

Dinu Robert – Locul I la Campionatul Naţional; 2. Bocicor Bianca – Locul I la Campionatul Naţional; 3. Frunză Carmen – Locul I la Campionatul Naţional; 4. Ghencea Florin – Locul I la Campionatul Naţional; 5. Lupu Alexandru – Locul I la Campionatul Naţional; 6. Floricică Adrian – Locul I la Campionatul Naţional; 7. Popescu Vlad – Locul I la Campionatul Naţional; 8. Sarpescu Damian – Locul I la Campionatul Naţional; 9. Geană Alexandra – Locul I la Campionatul Naţional; 10. Geană Natalia – Locul I la Campionatul Naţional; 11. Ionescu Bianca – Locul I la Cupa României;

 

Clubul Sportiv Municipal

Dincă Cosmin – Medalie de Aur la Campionatul Naţional de seniori atletism, medalie de Argint la Campionatele Internaţionale ale României de Atletism; 2. Nichituşi Pavel – Medalie de Aur la Campionatul Naţional de seniori atletism, medalie de Argint la Campionatele Internaţionale ale României de Atletism; 3. Drăgan Ramona Iuliana – Locul I la Campionatul Naţional feminine junioare box şi Cupa României box; 4. Savu Andrei – Medalie de Aur la Campionatul Naţional Individual Lupre Greco- romane u23; 5. Mănescu Mihăiţă – Locul I la Campionatul Naţional -seniori, tenis de masa; 6. Rădoi Marius – Locul I la Campionatul Naţional -seniori, tenis de masa; 7. Radovic Filip– Locul I la Campionatul Naţional -seniori, tenis de masa; 8. Apetrei Elena – Medalie de Aur la Campionatul Naţional de Karate traditional; 9. Ştefan Diana – Medalie de Aur la Campionatul Naţional de Karate traditional;  10. Apetrei Alexandra – Medalie de Aur la Campionatul Naţional de Karate traditional; 11. Furnigă Nicoleta – Medalie de Aur Cupa României box feminin şi Medalie de Bronz la Campionatul Naţional de box feminin; 12. Drăgan Ramona – Medalii de Aur Cupa României Box feminin şi Campionatul Naţional de box; 13. Gheorghe Alexandra – Medalie de Aur Cupa României de box feminin;

 

Clubul Sportiv Şcolar Slatina

Barbu Ana Cristina – Locul I la Campionatul Naţional Tenis de masa; 2. Ioniţă Alexandra – Locul I la Campionatele Naţionale Tenis de Masă; 3. Jifcu Andreea – Locul I la Campionatele Naţional Tenis de Masă; 4. Ioniţă Alexandra – Locul I la Campionatul National Tenis de masa

 

LPS-CSS Liceul cu Program Sportiv Slatina

  1. Babii Teodor – Locul I la Campionatul Naţional de Juniori Lupte Greco- Romane; C.S. Oltenia Taekwondo 1. Enache Alexandra – Locul I la Campionatul Naţional de la Braşov; 2. Ciuşnel Albert – Locul I la Cupa României de la Iaşi; 3. Manda Yanis – Locul I la Oltenia Open; 4. Mincă Vlad – Locul I la Oltenia Open;

 

A.C.S. PROSPORT 2009

  1. Duţă Denis Andrei – Locul I la Campionatul Naţional de FRT Trofeul Tennis Performance şi Locul I Campionatul Naţional U12;

 

Premiul II – 200 lei

ACS SCORPION KARATE-DO Slatina

  1. Dereşoiu Cristian – Locul II la Campionatul Naţional; 2. Palada Alexandru – Locul II la Campionatul Naţional; 3. Popescu Gabriel – Locul II la Campionatul Naţional; 4. Floricică Antonio – Locul II la Campionatul Naţional; 5. Sfîrlează Alexandra – Locul II la Campionatul Naţional; 6. Burugă Mihaela – Locul II la Campionatul Naţional; 7. Ghencea Mihnea – Locul II la Campionatul Naţional; 34 8. Mitrica Daniel – Locul II la Campionatul Naţional; 9. Petrisor Iulia – Locul II la Campionatul Naţional; 10. Franţescu Alexandru – Locul II la Campionatul Naţional; 11. Mincă David – Locul II la Cupa României; 12. Coşerin Cătălin – Locul II la Cupa României; 13. Filip Liviu -Locul II la Cupa României; 14. Golgojan Claudiu -Locul II la Cupa României;

 

Clubul Sportiv Municipal Slatina

  1. Preda Marius Daniel – Locul II Cupa României box masculin junior şi locul III la Campionatul Naţional de box junior;
  2. Tudoroiu Paul Tudor – Locul II Cupa României box junior şi locul II la Campionatul Naţional de box juniori;
  3. Tudoroiu Nicu Arun – Locul II Campionatul Naţional box cadeţi;
  4. Negru Robert – Medalie de argint la Campionatul national de lupte greco – romane U23;
  5. Ghiorghe Florin – Medalie de argint la Campionatul Naţional individual seniori lupte greco – romane;
  6. Mirică Nicolae – Medalie de argint la Campionatul Naţional echipe seniori lupte Grecoromane;
  7. Ioniţă Geani – Medalie de argint la Campionatul Naţional echipe seniori lupte Grecoromane;
  8. Mirică Alexandru – Medalie de argint la Campionatul Naţional echipe seniori lupte Grecoromane;
  9. Babii Alexandru – Locul II la Campionatul Naţional echipe seniori, lupte Greco romane;
  10. Bănică David – Locul II la Campionatul Naţional echipe seniori, lupte Greco romane;
  11. Panait Ioan Valentin – Locul II Cupa României cadeţi, lupte Greco-romane;
  12. Florea Ionuț – Locul II Festivalul de judo;
  13. Ciobanu Costel Adrian – Locul II Campionatul Naţional UNDER 22 box şi Medalie de Bronz la Campionatul Naţional de box;
  14. Aspra Daniel Adrian – Medalie de argint la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional şi medalie de bronz la Campionatul European Karate Tradiţional de la Piteşti;

 

Liceul cu Program Sportiv

Cazan Vlăduţ Gabriel -Locul II ONSS, liceu-fotbal 2. Mirică Alexandru Cristian -Locul II ONSS, liceu-fotbal; 3. Preda Narcis Cosmin -Locul II ONSS, liceu-fotbal; 35 4. Turlea Daniel Ionuţ -Locul II ONSS, liceu-fotbal 5. Manea Marian -Locul II ONSS, liceu-fotbal; 6. Ana Laurenţiu Mihai -Locul II ONSS, liceu-fotbal; 7. Morăreţ Liviu Sergiu -Locul II ONSS, liceu-fotbal; 8. Dincă Alehandro Marius Roberto -Locul II ONSS, liceu-fotbal; 9. Cioponea Marian -Locul II ONSS, liceu-fotbal; 10. Dumitra Marinel Cristian -Locul II ONSS, liceu-fotbal;

 

Clubul Sportiv Şcolar Slatina

Smedescu Alin – Locul II la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane, cadeţi; 2. Vătui Silviu – Locul II la Turneul Internaţional de Judo; 3. Găină Daniela – Locul II la Campionatul naţional tenis de masa CSS-LPS; 4. Pepene Ana Elena – Locul II Cupa României, Locul III -Top 16- tenis de masă;

 

CS BOX ARTROM

Voicu Natalia Georgiana – medalie de argint la Campionatul Naţional de box cadeţi; C.S. Oltenia Taekwondo 1. Mărunţelu Andreea– Locul II la Cupa României de la Iaşi; 2. Trifan David – Locul II la Oltenia Open; 3. Tucă Andrei – Locul II la Oltenia Open; 4. Stanciu Luiza – Locul II la Oltenia Open; 5. Buyatu Alexandru – Locul II la Oltenia Open; 6. Popa Nicoleta– Locul II la Oltenia Open; 7. Şerban Iulia – Locul II la Oltenia Open;

 

Premiul III – 150 lei

C.S. Oltenia Taekwondo 1. Enache Valentin – Locul III la Campionatul Naţional de la Braşov; 2. Din Albert – Locul III la Cupa României de la Iaşi; 3. Bălaşa Alina – Locul III la Cupa României de la Iaşi; 4. Stoean Sidonia – Locul III la Cupa României de la Iaşi; 5. Cojocaru Bianca – Locul III la Oltenia Open; 6. Dumitrana Maria – Locul III la Oltenia Open; 7. Misa Miruna – Locul III la Oltenia Open; 36 8. Zăbavă George– Locul III la Oltenia Open; 9. Soica Alexandru – Locul III la Oltenia Open; 10. Corneanu Ianis – Locul III la Oltenia Open; 11. Drăguşin David – Locul III la Oltenia Open; 12. Pagău Ionuţ – Locul III la Oltenia Open;

 

ACS SCORPION KARATE – DO Slatina 1. Marinescu Mihai – Locul III la Campionatul Naţional; 2. Coşmeleaţă David – Locul III la Campionatul Naţional; 3. Nedelcu Adrian – Locul III la Campionatul Naţional; 4. Burugă Nicoleta – Locul III la Campionatul Naţional; 5. Caluianu Cristian – Locul III la Campionatul Naţional; 6. Ionescu Mirabela – Locul III la Cupa României;

 

Clubul Sportiv Municipal Slatina 1. Davidescu Darius – Locul III Cupa Născut pentru Lupte; 2. Florescu Mario – Medalie de Bronz Campionatul UNDER 22; 3. Eremia Mihaela – Medalii de Bronz Cupa României box feminine şi Campionatul Naţional de box; 4. Dăbugeanu Robert – Medalie de Bronz Cupa României Box- cadeţi; 5. Huduşan Andreea – Locul III Campionatul Individual tineret tenis de masă, Locul VI Superliga Campionatului Naţional;

  1. Plaiasu Mihaela – Locul III Campionatul Individual tineret tenis de masă;
  2. Menger Angela- Locul VI Superliga Campionatului Naţional – tenis de masă;
  3. Barbu Ana – Locul VI Superliga Campionatului Naţional – tenis de masă;

 

Clubul Sportiv Şcolar Slatina

  1. Neagoe Răzvan – Locul III la Campionatul Naţional individual lupte Greco-romane; 2. Dobre Ionuţ – Locul III la Campionatul Naţional U15 Judo; 3. Postolache Igor – Locul III la Campionatul Naţional de tenis de masa; 4. Chiriţă Mircea- Locul III -Top 16 tenis de masa; 5. Jumate Teodora – Locul III la Concursul naţional Paleta de Argint – tenis de masa; 6. Matache Ana – Locul III la Concursul naţional Paleta de Argint – tenis de masa; 7. Nica Alexandra – Locul III la Campionatul Naţional de atletism;

 

C.S. Bushido Slatina

  1. Vasile David Florin – medalie de bronz la Campionatul National de karate de la Iaşi şi Ploieşti

 

A.C.S. Athletic Slatina

  1. Sulger Luca Alexandru – participare Campionatul Național (turneu) „Gheorghe Ene”
  2. Mocanu Andrei Cristian – participare Campionatul Național (turneu) „Gheorghe Ene”
  3. Nicula Mario Cristian– participare Campionatul Național (turneu) „Gheorghe Ene”
  4. Ilie David Mihai– participare Campionatul Național (turneu) „Gheorghe Ene”
  5. Varzaru Ianis Mario– participare Campionatul Național (turneu) „Gheorghe Ene” 6. Militaru George Robert– participare Campionatul Național (turneu) „Gheorghe Ene” 7. Stirlea Sebastian Marius– participare Campionatul Național (turneu) „Gheorghe Ene” 8. Ghiță Florescu Rareș Ionuț– participare Campionatul Național (turneu) „Gheorghe Ene” 9. Negreanu Cristian Mihai– participare Campionatul Național (turneu) „Gheorghe Ene” 10. Dragonu Alexandru Ionuț– participare Campionatul Național (turneu) „Gheorghe Ene” 11. Bădescu Rareș Andrei– participare Campionatul Național (turneu) „Gheorghe Ene” 12. Silvestru Petru Rareș– participare Campionatul Național (turneu) „Gheorghe Ene” 13. Crângureanu Marco Daniel– participare Campionatul Național (turneu) „Gheorghe Ene” 14. Viiu Fabian Alin– participare Campionatul Național (turneu) „Gheorghe Ene” 15. Vîlceleanu Darius Ștefan– participare Campionatul Național (turneu) „Gheorghe Ola” 16. Carciumaru Sebastian– participare Campionatul Național (turneu) „ Gheorghe Ola” 17. Gherghe David Anhel– participare Campionatul Național (turneu) „ Gheorghe Ola” 18. Barbu Ciprian Andrei– participare Campionatul Național (turneu) „ Gheorghe Ola” 19. Ristea Patrick Ionuț– participare Campionatul Național (turneu) „ Gheorghe Ola” 20. Haloiu Alexandru Ionuț – participare Campionatul Național (turneu) „ Gheorghe Ola” 21. Ristea Matei Gabriel- participare Campionatul Național (turneu) „ Gheorghe Ola” 22. Ciocirlan Ștefănuț Cristian- participare Campionatul Național (turneu) „ Gheorghe Ola” 23. Breazu Eduard Gabriel-participare Campionatul Național (turneu) „ Gheorghe Ola” 24. Ciucu Răzvan Dragoș Andrei- participare Campionatul Național (turneu) „ Gheorghe Ola” 25. Teodoru Patrick Teodor- participare Campionatul Național (turneu) „ Gheorghe Ola” 26. Anuța Ioan Mihai- participare Campionatul Național (turneu) „ Gheorghe Ola” 27. Lungu Eduard George- participare Campionatul Național (turneu) „ Gheorghe Ola” 28. Dicu Andrei Bogdan- participare Campionatul Național (turneu) „ Gheorghe Ola” 29. Maria Santacruz Robert Daniel- participare Campionatul Național (turneu) „ Gheorghe Ola” 30. Raduleț Matei Gabriel- participare Campionatul Național (turneu) „ Gheorghe Ola”

 

C.S. BOX ARTROM 1. Din Ionuţ Cătălin – Medalie de Bronz la Campionatul Naţional de box seniori

 

Şcoala Gimanzială Ştefan Protopopescu 1. Zorzoliu Alexandra Florina – menţiune Olimpiada Gimnaziilor Badminton;  2. Nedelea Andreea – menţiune Olimpiada Gimnaziilor Badminton; 3. Lascu Răzvan Nicuşor – menţiune Olimpiada Gimnaziilor Badminton; 4. Oteşteanu Ciprian Ionuţ – menţiune Olimpiada Gimnaziilor Badminton;

 

Colegiul Naţional Ion Minulescu 1. Anton Alexia – Menţiune Baschet gimnaziu fete; 2. Din Aida – Menţiune Baschet gimnaziu fete; 3. Cioantă Ana – Menţiune Baschet gimnaziu fete; 4. Niţă Janine – Menţiune Baschet gimnaziu fete; 5. Stănescu Sânziana – Menţiune Baschet gimnaziu fete; 6. Drăguţ Genoveva – Menţiune Baschet gimnaziu fete; 7. Ioana Maria – Menţiune Baschet gimnaziu fete; 8. Creţan Olivia – Menţiune Baschet gimnaziu fete; 9. Ungureanu Sara – Menţiune Baschet gimnaziu fete; 10. Badea Raluca – Menţiune Baschet gimnaziu fete; 11. Țăcală Aris – Menţiune Atletism Tetraton; 12. Dincă Mihai – Menţiune Atletism Tetraton; 13. Ionescu Tudor – Menţiune Atletism Tetraton; 14. Mărgărit Antonio – Menţiune Atletism Tetraton; 15. Chirea Ana – Menţiune Atletism Tetraton; 16. Tiu Ana Maria – Menţiune Atletism Tetraton; 17. Cioponea Bianca – Menţiune Atletism Tetraton; 18. Crețan Olivia – Menţiune Atletism Tetraton; 19. Alexe Radu – Premiu III Baschet gimnaziu băieţi; 20. Ispas George – Premiu III Baschet gimnaziu băieţi; 21. Mărgărit Antonio – Premiu III Baschet gimnaziu băieţi; 22. Câmpeanu Vlad – Premiu III Baschet gimnaziu băieţi; 23. Traşcă Ştefan – Premiu III Baschet gimnaziu băieţi; 24. Biţă Mihai – Premiu III Baschet gimnaziu băieţi; 25. Bibirică Andrei – Premiu III Baschet gimnaziu băieţi; 26. Stan Gabriel – Premiu III Baschet gimnaziu băieţi; 27. Călina Nicolas – Premiu III Baschet gimnaziu băieţi; 28. Diaconescu Rareş – Premiu III Baschet gimnaziu băieţi; 29. Tinu Ştefania – Premiul III Volei gimnaziu fete; 30. Neacşu Olivia – Premiul III Volei gimnaziu fete; 31. Grădinaru Iulia – Premiul III Volei gimnaziu fete; 32. Bărbuia Bianca – Premiul III Volei gimnaziu fete; 39 33. Banu Andreea – Premiul III Volei gimnaziu fete; 34. Tecu Alexandra – Premiul III Volei gimnaziu, fete; 35. Marinescu Teodora – Premiul III Volei – gimnaziu, fete; 36. Nae Patricia – Premiul III Volei – gimnaziu, fete; 37. Geauca Anca – Premiul III Volei – gimnaziu, fete; 38. Voicu Cristina Tiana – Diplomă de participare Baschet – fete, liceu; 39. Costache Alexandra – Diplomă de participare Baschet – fete, liceu; 40. Popescu Ioana – Diplomă de participare Baschet – fete, liceu; 41. Ene Roxana – Diplomă de participare Baschet – fete, liceu; 42. Terci Alexandra – Diplomă de participare Baschet – fete, liceu; 43. Prună Alexandra – Diplomă de participare Baschet – fete, liceu; 44. Şerban Cristian – Premiul III Tenis de masă- gimnaziu, mixt; 45. Banu Adreea – Premiul III Tenis de masă- gimnaziu, mixt; 46. Dincă Robert– Premiul III Tenis de masă – gimnaziu, mixt; 47. Popescu Maria– Premiul III Tenis de masă- gimnaziu, mixt; 48. Tiutiu Radu – Diplomă participareTenis de masă- liceu, băieţi;

  1. Mincă Bianca – Diplomă Participare – Atletism Pentatlon;
  2. Prună Alexandra – Diplomă Participare – Atletism Pentatlon;
  3. Vasile Ştefania – Diplomă Participare – Atletism Pentatlon;
  4. Curelea Alexandra Gabriela – Diplomă Participare – Atletism Pentatlon;
  5. Ene Roxana – Diplomă Participare – Atletism Pentatlon;
  6. Andrei Ciprian – Diplomă Participare şah – liceu, băieţi;

 

Liceul cu Program Sportiv Slatina

  1. Radu Diana Manuela – Locul III la Campionatul Naţional al Cluburilor Şcolare; 2. Stanciu Neli Cătălina – Locul III Cupa Severinului la Judo;
  2. Ioniţă Carmen Georgiana – Locul III Cupa Severinului la Judo;
  3. Bobeanu Antonio – Locul III la Campionatul Naţional Individual U15 lupte Greco-romane;
  4. Marinescu Mihai – Locul III la Campionatul Naţional Individual mici, lupte Greco-romane;
  5. Cioponea Mihai – Locul III la Campionatul Naţional pe echipe cadeţi, lupte Greco-romane;
  6. Creineanu Ionuţ- Locul III la Campionatul Naţional pe echipe cadeţi, lupte Greco-romane;
  7. Ghiţă Dan – Locul III la Campionatul Naţional pe echipe cadeţi, lupte Greco-romane;
  8. Florea Cristi- Locul III la Campionatul Naţional pe echipe cadeţi, lupte Greco-romane;
  9. Popa Mihai – Locul III la Campionatul Naţional pe echipe cadeţi, lupte Greco-romane;
  10. Bănică David – Locul III la Campionatul Naţional pe echipe cadeţi, lupte Greco-romane;
  11. Dumitra Marinel – Locul III la Campionatul Naţional pe echipe cadeţi, lupte Greco-romane;
  12. Ioja Andrei – Locul III la Campionatul Naţional pe echipe cadeţi, lupte Greco-romane;
  13. Babii Victor – Locul III la Campionatul Naţional pe echipe cadeţi, lupte Greco-romane; 15. Neacşu Alexandru- Locul III la Campionatul Naţional individual juniori, lupte Grecoromane;

 

Liceul Tehnologic ”Alexe Marin” 1. Stancu Alexandru George Marius – Locul III ONSS educaţie fizică;

 

Premii acordate profesorilor care au pregătit elevii cu performanţe în anul 2018/2019

Marele Premiu – se acordă profesorilor îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la olimpiadele internaţionale:

Marele Premiu – Medalie de aur

  1. Liţă Angela – Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”- profesor indrumator al elevei Dumitrescu Ioana Delia la Balcaniada de Geografie şi al elevului Florea Ştefan Mihai – participare la Olimpiada Be Safe Net;
  2. Guşatu Ion – Colegiul Național ”Radu Greceanu” – profesor îndumator al elevului Vădăstreanu Robert Valentin medaliat la Open Serbia;
  3. Popescu Doru – Colegiul Național ”Radu Greceanu” – profesor îndrumator al elevului Vădăstreanu Robert Valentin medaliat la Open Serbia şi al elevilor Vădăstreanu Robert Valentin, Constantinescu Liviu Gabriel, Coneschi Vlad şi Bălu Sandra participanţi la Firs Lego League Plan Ceibal Uruguay – Internaţional Open;

 

Marele Premiu – Medalie de argint

  1. Pirnă Mihaela Mioara – Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu” – profesor îndrumător al elevilor Răuţă Tudor Ştefan, Fierbîntu Cosmin Iulian, Măldăreanu Mihai şi Ştefârţă Nikita Emil câştigătorii premiului Runner UP Concurs Internaţional Coolest Project – Dublin;
  2. Ioniţă Adriana – Colegiul National ”Radu Greceanu” – profesor îndrumător al elevilor Coneschi Vlad şi Oprea Marina medaliaţi la Open Serbia;

 

Marele Premiu – Medalie de bronz

  1. Oprea Bianca – Colegiul Național ”Radu Greceanu” – profesor îndumator al elevei Oprea Marina medaliată la Open Serbia;
  2. Ioniţă Nicolae – Colegiul Național ”Radu Greceanu” – profesor îndumator al elevei Oprea Marina medaliată la Open Serbia;
  3. Popescu Ileana – Colegiul Național ”Radu Greceanu” – profesor îndumator al elevilor Vădăstreanu Robert Valentin, Constantinescu Liviu Gabriel, Coneschi Vlad şi Bălu Sandra participanţi la First Lego League Plan Ceibal Uruguay – Internaţional Open;
  4. Chiriţă Aurel – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevului Popa Luca Teodor – Participare Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia – matematică; 5. Miu Cristian – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevului Prina Alexandru Ionuţ – Participare Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia – fizică;

 

  1. Diplomă de merit şi premiu

Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu”

  1. Mincă Mihaela
  2. Pirnă Mihaela Mioara

 

Şcoala Gimnazială nr.3

  1. Teleşpan Georgeta
  2. Năsui Ioan Florin

 

Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă”

  1. Mică Mihaela
  2. Zamfir Alina
  3. Dincă Reli Violeta
  4. Oancea Cătălina Ileana

 

Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu”

  1. Constantinescu Gabriela Laura
  2. Popescu Constanţa
  3. Popa Graţiela Ludmila
  4. Pletoiu Dana Liana
  5. Vasile Maria

 

Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”

  1. Alexandru Ramona
  2. Mezdrea Adriana
  3. Sterpan Monica
  4. Perianu Irina
  5. Nicolescu Sorina
  6. Dogaru Ecaterina
  7. Dogaru Mioara
  8. Puşcaşu Mihaela
  9. Niculae Aurelia
  10. Stoichicescu Lorena
  11. Ceauş Mariana
  12. Năsui Mariana
  13. Perianu Marius
  14. Teleşpan Georgeta
  15. Ghiră Virginia
  16. Combei Dumitru
  17. Moşteanu Laura
  18. Monea Aurelia
  19. Barbu Carmen
  20. Miu Claudia
  21. Cătănoiu Camelia
  22. Badea Rodica

 

Colegiul Naţional ”Radu Greceanu ”

  1. Lişteveanu Mariana
  2. Corcău Nicoleta 3. Ilie Daniela 4. Diaconu Rodica 5. Mihai Mariana 6. Bălan Violeta 7. Popescu Doru Anastasiu 8. Rădulescu Rodica 9. Oprea Bianca 10. Alexandru Roxana 11. Alexandru Felicia 12. Ghiţă Florina Lori 13. Taclit Daniela 14. Corcoveanu Maria 15. Ioniţă Nicolae

 

Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu ” 1. Geamănu Ştefania 2. Velcea Adriana Monica 3. Datcu Paula 4. Spătaru Nicoleta 5. Dinu Emilia 6. Boiangiu Carmen 7. Brăileanu Victoria 8. Brîuşor Veronica 9. Constantin Ion 10. Brad Zoica 11. Butucea Nicolina 12. Enoiu Ioana 13. Mustăţea Lenuţa 14. Secu Luminiţa 15. Prodan Rodica 16. Mica Diana 17. Geantă Alexandra 18. Balint Gheorghe 19. Gruia Adina

 

Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian” 1. Colpacci Tanţa 2. Diţă Dorina 3. Pruiu Florina Iuliana 4. Petrescu Nicolae 5. Enache Marinela 6. Vasiloaica Eugenia 7. Lăpădat Lenuţa 8. Gherase Gheorghe

 

Liceul cu Program Sportiv 1. Vancea Marius 2. Sora Carla 3. Ghiră Virgina Liceul Tehnologic ”Alexe Marin ” 1. Mailat Costinela 2. Miulescu Elena 3. Popa Cornel 4. Iosin Niculiţa 5. Diaconu Valeria 6. Boaţă Niculae 7. Gheorghe Crina 8. Enache Adrian 9. Dina Marian 10. Vălu Paula 11. Neag Mircea 12. Popa Maria Doina 13. Diaconu Maria Marilena 14. Chiş Gabriela 15. Boroi Ludmila Georgeta 16. Voica Maria Sidonia 17. Croitoru Marian 18. Savu Cristina

 

Colegiul Tehnologic Metalurgic 1. Mocanu Lucica 2. Lupu Mihaela 3. Ciochină – Ionescu Mariana 4. Deaconu Castelia 5. Puiu Constantin 6. Petra Florea 7. Manda Constanţa 8. Rîmaru Gheorghiţa 9. Iordache Daniel 10. Stoica Livia 11. Nicolaescu Nuţa

 

Centrul Judeţean de Excelenţă Olt 1. Buzdugan Eduard 2. Istrate Viorica

 

Palatul Copiilor 1. Brăileanu Ilie; 2. Silinescu Deniza Maria 3. Fieraru Marius Arald 4. Balica Mădălina 5. Bolocan Carmen Georgeta 6. Cătănescu Rodica 7. Ciobanu Diana Elena 8. Constantin Ion 9. Ionescu Mihaela 10. Ionescu Silvia 11. Maican Leliana Rodica 12. Petrache Ion 13. Sandu Viorica 14. Sterie Cristina Maria 15. Şoaica Valerica 16. Teleşpan Ion 17. Toader Cătălina Petruţa 18. Vancea Marius 19. Văduva Petrişor 20. Vătafu Elena Daniela 21. Vârtosu Toma Florentina

 

Centrul Judeţean de Cultură şi Artă 1. Vîlciu Ioana

ACS Marea Generaţie Viitoare 1. Oporanu Florina Claudia 2. Oporanu Traian Marcel 3. Oporanu Corina Valerica

 

Premii acordate antrenorilor ce au pregătit sportivii cu performanţe în anul 2018/2019 Marele Premiu pentru Performanţe la Campionatele Mondiale, Eurpopene şi Balcanice

1. Bărbuţi Daniel – Antrenor Atletism Clubul Sportiv Municipal Slatina; 2. Gălbenuşe Constantin – Antrenor box Clubul Sportiv Municipal Slatina; 3. Turcin Elena Luminiţa – Antrenor box Clubul Sportiv Municipal Slatina; 4. Arnăutu Petre – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Municipal Slatina; 5. Ilie Mihaela – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Municipal Slatina; 6. Andrii Alin Robert – Antrenor Karate traditional CSM Slatina; 7. Bora Victoriţa – Antrenor handbal CSM Slatina; 8. Coneschi Felicia – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Şcolar Slatina; 9. Costea Aurelian – Antrenor Taekwondo CS Oltenia Taekwondo; 10. Costea Marcel – Antrenor Taekwondo CS Oltenia Taekwondo; 47 11. Băduţ Dumitru – Antrenor box CS Box Artrom; 12. Dobre Ilie – Antrenor CS Aluminiu Alro Slatina; 13. Ionică Ştefan – Antrenor CS Bushido Slatina; 14. Costică Romeo – Antrenor ACS Bu – Do Karate; 15. Rezeanu Cristi – Antrenor ACS Scorpion Karate -Do; 16. Dăbuleanu Victor – Antronor Handbal LPS;

 

Diplomă de merit și premii antrenori: 1. Szilagyi Mircea Bogdan – Profesor -Şcoala Gimnazială Ştefan Protopopescu; 2. Man Ioan – Profesor -Şcoala Gimnazială Ştefan Protopopescu; 3. Mirescu Dan – Profesor Colegiul Naţional Ion Minulescu; 4. Alexandru Valeriu – Profesor Colegiul Naţional Ion Minulescu; 5. Moraru Tiberius – Profesor Colegiul Naţional Ion Minulescu; 6. Dragu Mirel – Profesor Colegiul Naţional Ion Minulescu; 7. Diaconu Maria Marilena – Profesor Liceul Tehnologic Alexe Marin; 8. Scuturiciu Constantin – Antrenor Lupte Greco-romane CSM Slatina; 9. Davidescu Nicolae Cătălin – Antrenor Lupte Greco- romane CSM Slatina; 10. Bărbulescu Daniel – Antrenor Lupte Greco- romane CSS Slatina; 11. Florescu Florin – Antrenor Judo CSS Slatina; 12. Arnăutu Petre – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Şcolar Slatina; 13. Coneschi Felicia – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Şcolar Slatina; 14. Nica Alin – Antrenor Atletisn Clubul Sportiv Şcolar Slatina; 15. Maican Mihnea Adrian – Antrenor tenis de câmp – ACS Pro Sport 2009 Slatina; 16. Luca Costea – Instructor CS Oltenia Taekwondo; 17. Păuna Loredana – Instructor CS Oltenia Taekwondo; 18. Noață Sebastian – Antrenor ACS Athletic Slatina; 19. Raț Alexandru – Antrenor ACS Athletic Slatina; 20. Dinu Ciprian– Antrenor ACS Athletic Slatina; 21. Sîia Costinel – Antrenor tenis de masa LPS; 22. Dumitrescu Gabriel – Antrenor Judo LPS; 23. Ştefan Cristi – Antrenor Judo LPS; 24. Stănculeţu Cristian – Antrenor fotbal LPS; 25. Oancea George- Antrenor fotbal LPS; 26. Perpelea Demi Iulian – Profesor PTS- LPS; 27. Răduţescu Ion – Antrenor lupte Greco-romane – LPS; 28. Scuturiciu Constantin – Antrenor lupte Greco-romane- Lps;

 

 

Tabel nominal cu familiile care au împlinit 50 de ani de căsătorie în anul 2019

  1. KRISZTA DUMITRU și KRISZTA GHERGHINA
  2. CONSTANTIN DOBRE şi CONSTANTIN MARIA
  3. STANCIU GHEORGHE şi STANCIU PĂUNA
  4. COSTEA ILIE şi COSTEA MARIA
  5. CĂPEȚ DUMITRU şi CĂPEȚ GHEORGHIȚA
  6. PĂUN TEODOR și PĂUN MARIA
  7. LEPĂDATU MARIN și LEPĂDATU ELENA
  8. MATEI GRIGORE-STELIAN și MATEI IOANA
  9. MATEESCU PAUL și MATEESCU MARIA 10. PODARU GHEORGHE și PODARU ANA 11. BOBESCU FLORIN și BOBESCU MARIA 12. VOICU CONSTANTIN și VOICU ELENA 13. MUSTAȚĂ MARIN și MUSTAȚĂ IOANA 14. MILCU CONSTANTIN și MILCU NICULINA 15. CĂLIN CONSTANTIN și CĂLIN DOINIȚA-TATIANA 16. MARINESCU AURELIAN și MARINESCU RODICA 17. PUȚINELU TUDOR și PUȚINELU FIVI 18. ENE ION și ENE MARIA 19. CIUBUC NICOLAE și CIUBUC MARGARETA 20. DIACONESCU EMILIAN și DIACONESCU ELISABETA 21. DUMITRU ILIE și DUMITRU AURICA 22. CORCODEL MIHAIL și CORCODEL ILINCA 23. BADEA IOAN și BADEA CONSTANȚA 49 Nr. crt. Numele şi prenumele 24. PRICINĂ TUDOR și PRICINĂ VICTORIA 25. TOLICĂ MARIN și TOLICĂ TUDORA 26. FLOREA NICOLAE și FLOREA ELENA 27. POMANĂ CONSTANTIN și POMANĂ MARIA 28. NICOLĂESCU GHEORGHE și NICOLĂESCU ELISAVETA 29. TRENTEA-LĂZĂROIU IOAN și TRENTEA-LĂZĂROIU ELENARODICA 30. PETRE GHEORGHE și PETRE AURELIA 31. DOROBANȚU GHEORGHE și DOROBANȚU ALEXANDRINA 32. STANCIU GHEORGHE și STANCIU ILINCA 33. MARINESCU MARIN și MARINESCU GHEORGHIȚA 34. BRĂTOI TITU și BRĂTOI MARIA 35. ANDRONIE GAVRILĂ și ANDRONIE IOANA 36. NANU ȘTEFAN și NANU FLOAREA 37. GRIGORE SEBASTIAN și GRIGORE ELENA 38. STANCIU MARIN și STANCIU ELEONORA 39. PETRIA FLOREA și PETRIA AURELIA 40. MARCU VICTOR și MARCU MARIA 41. DUȚU AUREL și DUȚU ELENA 42. VOICULEȚ GHEORGHE și VOICULEȚ CONSTANTINA 43. IONESCU PETRE și IONESCU NICULA 44. SAVU ION și SAVU GHEORGHIȚA 45. STANCIU GHEORGHE și STANCIU VIORICA 46. POPESCU MIHAIL și POPESCU SOFIA 47. TOMA NICOLAE și TOMA GHEORGHIȚA 48. BĂBUȘCĂ ION și BĂBUȘCĂ MITUȚA 49. CHIȚU ION și CHIȚU SALOMICA 50 Nr. crt. Numele şi prenumele 50. PODARU TEODOR și PODARU LILIANA 51. RĂDULEȚU IOAN și RĂDULEȚU FLOAREA 52. VESPE CONSTANTIN și VESPE FILOFTEIA 53. POPESCU NICOLAE și POPESCU IOANA 54. POPA FLOREA și POPA FLOAREA 55. DOROIU MARIN și DOROIU EMILIA 56. STÎRCIOGEANU NICOLAE și STÎRCIOGEANU ELENA
  10. STANCU ION și STANCU ELENA
  11. ILINCA GHEORGHE și ILINCA CALIOPI
  12. COMANA MARIN și COMANA LUCIA
  13. GHEOCANU ILIE-FLORIAN și GHEOCANU GHEORGHIȚA
  14. FLOREA FLORIN și FLOREA VASILICA-GEORGETA