Zilele Slatinei încep duminică. Programarea școlilor pentru premiere în cadrul Galei Campionilor

253

Cu ocazia împlinirii a 651 ani de atestare documentară, Primăria Municipiului Slatina și Consiliul Local al Municipiului Slatina premiază excelența în cadrul Galei Laureaților care va avea loc în perioada 20-24 ianuarie.

Gala laureaților, organizată de Zilele Slatinei, va fi deschisă duminică, prima manifestare fiind Gala Campionilor, începând cu ora 09:00 la Centrul Cultural „Eugen Ionescu”, unde se vor decerna diplome și premii elevilor, profesorilor, sportivilor și antrenorilor din unitățile de învățământ și cluburile sportive slătinene care au obținut performanțe remarcabile în anul anterior.

Valoarea totală a premiilor se ridică la suma de 330.742 lei, fiind premiați 1095 de elevi, profesori, sportivi și antrenori.

Lista elevilor premiați:

http://realitateaoltului.ro/2019/01/08/lista-sute-de-elevi-premiati-de-zilele-slatinei/

Cei mai buni profesori:

http://realitateaoltului.ro/2019/01/08/lista-cei-mai-buni-profesori-ai-slatinei-premiati-de-zilele-orasului/

Program:

http://realitateaoltului.ro/2019/01/08/slatina-la-ceas-aniversar-651-de-ani-serbati-intre-20-24-ianuarie-program/

Programul Galei Campionilor se va desfășura după cum urmează:

  • În intervalul orar 9:00 – 9:30 Şcoala gimnaziala, ”Ștefan Protopopescu”, Școala gimnaziala nr. 3 și Şcoala gimnaziala nr. 1.
  • În intervalul orar 9:30 – 10:00 Şcoala gimnaziala nr.5 “Nicolae Iorga” și Școala gimnaziala „Vlaicu Voda”.
  • În intervalul orar 10:00 – 10:30 Scoala gimnaziala „Eugen Ionescu”.
  • În intervalul orar 10:30 – 11:30 Şcoala gimnaziala „C-tin Brancoveanu”, Şcoala gimnaziala „George Poboran”, Liceul cu Program Sportiv ,Colegiul Naţional „ Radu Greceanu” și Centrul Județean de EXCELENȚĂ.
  • În intervalul orar 11:30 – 12:30 Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu” Liceul Tehnologic “P.S Aurelian” Liceul Tehnologic “Alexe Marin” și Colegiul Tehnic Metalurgic.
  • În intervalul orar 12:30 – 13:30 Colegiul Naţional „Ion Minulescu”.
  • În intervalul orar 13:30 – 14:30 Fundația Județeană pentru tineret și Palatul copiilor.
  • În intervalul orar 14:30 – 15:30 CS ALUMINIU SLATINA, CSS SLATINA, Școala Populară de Arte și Meserii, Asociația Club Sportiv MGV, CS Oltenia Taekwondo, ACS Scorpion Karate-DO și ACS Scorpion Karate-DO.
  • În intervalul orar 15:30 – 16:30 CSM SLATINA, ACS BU DO KARATE, CS BOX ARTROM, CS BUSHIDO SLATINA, CS BOX, CS BOX COMTECH Slatina și ACS ATHLETIC SLATINA.

Cetățeni de Onoare:

http://realitateaoltului.ro/2019/01/08/7-veterani-de-razboi-cetateni-de-onoare-ai-slatinei/

Lista campioni premiați:

http://realitateaoltului.ro/2019/01/08/lista-campionii-slatinei-premiati-de-zilele-orasului/

Antrenori premiați:

Antrenorii care au adus fală Slatinei și țării, PREMIAȚI de Zilele orașului. Vezi cine sunt