Antrenorii care au adus fală Slatinei și țării, PREMIAȚI de Zilele orașului. Vezi cine sunt

250

Slatina a fost reprezentată cu cinste la campionate mondiale, europene și balcanice de sportivi pregătiți de antrenori de excepție, oameni sub a căror îndrumare steagul tricolor a fluturat pe podium. Pentru munca lor și rezultatele de excepție, adsministrația slătinenaă îi va premia pe cei mai buni de Zilele orașului.

Despre manifestare:

Lista elevilor premiați:

http://realitateaoltului.ro/2019/01/08/lista-sute-de-elevi-premiati-de-zilele-slatinei/

Cei mai buni profesori:

http://realitateaoltului.ro/2019/01/08/lista-cei-mai-buni-profesori-ai-slatinei-premiati-de-zilele-orasului/

Program:

http://realitateaoltului.ro/2019/01/08/slatina-la-ceas-aniversar-651-de-ani-serbati-intre-20-24-ianuarie-program/

Pe data de 20 ianuarie, municipiul Slatina împlinește 651 de ani de la prima atestare documentară, și, ca în fiecare an, administrația reședinței de județ organizează o manifestare prin care evidențiază și premiază performanțele remarcabile înregistrate de slătineni. Ediția a III-a a manifestării Gala Laureaților se va desfășura în perioada 20- 24 ianuarie, printre cei peste o mie de premiați numărându-se și antrenori.

Cetățeni de Onoare:

http://realitateaoltului.ro/2019/01/08/7-veterani-de-razboi-cetateni-de-onoare-ai-slatinei/

Lista campioni premiați:

http://realitateaoltului.ro/2019/01/08/lista-campionii-slatinei-premiati-de-zilele-orasului/

Diplome de Merit:

http://realitateaoltului.ro/2019/01/09/70742/

Criteriile de premiere a antrenorilor sunt: Marele premiu în valoare de 350 lei se acordă antrenorilor ai căror sportivi au obţinut premii la Campionatele Mondiale, Europene şi Balcanice; Se acordă ,,Diploma de merit” şi premiu în valoare de 150 de lei antrenorilor ai căror sportivi au obţinut locurile I, II şi III la Campionatele Naţionale.

Premii acordate antrenorilor ce au pregătit sportivii cu performanţe în anul 2017/2018

Marele Premiu pentru Performanţe la Campionatele Mondiale, Europene şi Balcanice

  1. Andrii Alin Robert – Antrenor Karate Clubul Sportiv Municipal Slatina;
  2. Bărbuţi Daniel – Antrenor Atletism Clubul Sportiv Municipal Slatina;
  3. Petre Arnăutu – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Municipal Slatina;
  4. Ilie Mihaela – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Municipal Slatina;
  5. Cuţudi Gabriela – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Municipal Slatina;
  6. Gălbenuşe Constantin – Antrenor Box Clubul Sportiv Municipal Slatina;
  7. Turcin Luminiţa – Antrenor Box Clubul Sportiv Municipal Slatina;
  8. Scuturiciu Constantin – Antrenor Lupte Clubul Sportiv Municipal Slatina;
  9. Ilie Dobre – Antrenor Karate C.S. Aluminiu Slatina;
  10. Rezeanu Cristi – Antrenor Karate A.C.S. Scorpion Karate Do;
  11. Oporanu Florina Claudia – Instructor A.C.S. M.G.V. Slatina;
  12. Dozescu Mădălina – Profesor Balet Şcoala Populară de Arte şi Meserii;
  13. Maican Mihnea – Antrenor Tenis de Câmp ACS PRO SPORT 2009;
  14. Dăbuleanu Victor – Antrenor Handbal LPS Slatina.
  15. Ionică Ştefan – Antrenor Karate C.S. BUSIDO Slatina
  16. Băduţ Dumitru – CS Box ARTROM

Diploma de merit și premii antrenori:

  1. Davidescu Cătălin – Antrenor Lupte Sportiv Municipal Slatina;
  2. Arnăutu Petre – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Şcolar Slatina;
  3. Coneschi Felicia – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Şcolar Slatina;
  4. Florescu Florin – Antrenor Judo Clubul Sportiv Şcolar Slatina;
  5. Bărbulescu Daniel – Antrenor Lupte Greco – Romane Clubul Sportiv Şcolar Slatina;
  6. Costică Eugen Romeo – Antrenor Karate A.C.S. BU- DO Slatina;
  7. Gălbenuşe Vasile – Antrenor CS BOX;
  8. Vladu Valerian – Antrenor Box C.S. Box Comtech Slatina;
  9. Costea Marcel – Antrenor C S Oltenia Taekwondo;
  10. Sîia Costinel – Antrenor Tenis de Masă L.P.S. Slatina;
  11. Ştefan Cristi – Antrenor Judo LPS Slatina;
  12. Răduţescu Ionuţ – Antrenor Lupte LPS Slatina;
  13. Scuturiciu Constantin – Antrenor Lupte LPS Slatina
  14. Neaga Adrian – Antrenor ACS Athletic Slatina
  15. Dinu Ciprian – Antrenor ACS Athletic Slatina
  16. Raţ Alexandru Mihai – Antrenor ACS Athletic Slatina
  17. Ţîrcomnicu Daniel – Antrenor ACS Athletic Slatina
  18. Noaţă Sebastian – Antrenor ACS Athletic Slatina
  19. Dozescu Mădălina – Antrenor

LISTA/ Campionii Slatinei, PREMIAȚI de Zilele orașului