LISTA/ Sute de elevi, PREMIAȚI de Zilele Slatinei

1948

Slatina va aniversa pe 20 ianuarie 651 de ani de atestare documentară, ocazie cu care municipalitatea va premia cei mai buni elevi. Realitatea Oltului publică lista elevilor care au reușit performanțe notabile ce vor fi premiate de administrația locală.

Primăria Slatina va organiza cea de-a treia ediție a manifestării ”Gala Laureaților”, în perioada 20-24 ianuarie, manifestare în cadrul căreia se vor desfășura atât acțiuni cultural-artistice cât și tradiționalele gale de premiere în cadrul cărora vor fi decernate premii pentru elevi, sportivi, profesori și antrenori care s-au evidențiat în activitate, premii de fidelitate pentru familiile slătinene care au împlinit 50 de ani de căsătorie până la sfârșitul anului 2018, premii pentru activitatea managerială, economică, distincții, evenimente artistice.

În total, vor fi acordate 1174 de premii, dintre care: 138 burse de merit Eugen Ionescu (100 euro), 396 burse de merit Ion Minulescu (75 euro), 24 burse merit George Poboran (50 euro), 145 de premii speciale pentru activitate artistică și 62 de premii de excelență.

 

Lista beneficiarilor burselor de merit acordate de Consiliul Local cu ocazia manifestării „Gala Laureaților”, ediţia a III-a, 20 – 24.01.2019

  1. Bursa de merit ,,Eugen Ionescu” (100 euro) se acordă elevilor de liceu şi şcoală generală care au obţinut în 2018 premii cel puţin la fazele naţionale ale olimpiadelor şcolare pe specialităţi

Şcoala Gimnazială nr.1

  1. Mosor Mihaela – Menţiune Competiţie Badminton în cadrul ONSS
  2. Dude Alexandru – Menţiune Competiţie Badminton în cadrul ONSS
  3. Fudulu Georgiana – Menţiune Competiţie Badminton în cadrul ONSS
  4. Mosor Angel – Menţiune Competiţie Badminton în cadrul ONSS

Şcoala Gimnazială ”Ștefan Protopopescu”

  1. Criveanu Andra Maria – Locul II la Olimpiada Naţională Ionel Teodoreanu;
  2. Munteanu Eduard Marius – Premiul Special la Concursul Naţional Memoria Holocaustului;
  3. Pătraşcu Gabriel Alexandru – diploma de onoare la Olimpiada Naţională de Fizică
  4. Mihai Dragoş Ionuţ – locul III la Concursul Internaţional “SCRATCH International Programming Trial SCRIBDT 2018”;
  1. Voicu Raluca -Locul III la Concursul Internaţional “SCRATCH International Programming Trial SCRIBDT 2018”;
  1. Nuţă Andrei – Locul III la Concursul Internaţional “SCRATCH International Programming Trial SCRIBDT 2018”;
  1. Nicolae Maria Adriana – Locul III la Concursul Internaţional “SCRATCH International Programming Trial SCRIBDT 2018”;

Şcoala Gimnazială nr.3

  1. Pălăştea Ema Andreea – Locul I la Olimpiada de Engleză;

Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu”

  1. Ilie Maria Giulia Elena – Premiul Special Concursul Naţional Ionel Teodoreanu;
  2. Căpăţână Alexadra -Premiul Special la Olimpiada Naţională de Limba Română;
  3. Ghencea Lavinia Gabriela – Premiul Editurii Polirom La Concursul Naţional Ionel Teodoreanu;
  4. Ştefănescu Ecaterina- Medalie de arginit Olimpiada Naţională de Informatică;
  5. Coneschi Vlad Silviu – Medalie de argint la Olimpiada Naţională de Informatică, Premiul I la competiţia de robotică faza Naţională, .
  1. Udrel Robert Marian- Diplomă participare Faza Naţională de Robotică;
  2. Tudosie Alin Ştefan – Diplomă de participare Faza Naţională de Robotică, Diplomă de Participare la Olimpiada Naţională de Informatică ;
  1. Marincea Radu Mihail – Diplomă participare Faza Naţională de Robotică;
  2. Vasiloiu Andrei – Diplomă de participare la Olimpiada de Lingvistică Solomon Marcus;
  3. Mărgheanu Cristina- Medalie de Bronz la Olimpiada Naţională de Fizică;
  4. Oprea Carmen Daniela- Premiul de participare la Olimpiada Naţională de Religie;
  5. Mitre Ana Melania – Premiul I şi Premiul Special la Concursul Naţional de Creativiatate Protejez “La Nature”;
  1. Logofătu Gabriela Patricia – Premiul I şi Premiul Special la Concursul Naţional de Creativiatate Protejez “La Nature”;
  1. Pehlivan Fatma Cristina – Premiul I şi Premiul Special la Concursul Naţional de Creativiatate Protejez “La Nature”;
  2. Oprea Carmen Daniela – Premiul Special la Concursul Naţional de Creativiatate Protejez “La Nature”;
  3. Cojocaru Iulia Alexandra – Premiul I şi Premiul Special la Concursul Naţional de Creativiatate Protejez “La Nature”;
  4. Dobre Andreea Maria – – Premiul I şi Premiul Special la Concursul Naţional de Creativiatate Protejez “La Nature”;
  5. Ştefănescu Anastasia – Medalie de Bronz la Olimpiada Naţională de Matematică;
  6. Bolborea Radu – Diplomă de Participare la Olimpiada de Matematică;
  7. Simionescu Matei – Diplomă de Participare la Olimpiada Naţională de Chimie.

Şcoala Gimnaziala „Constantin Brâncoveanu”

  1. Tudorache Robert Cristian – Diplomă de Onoare pentru Rezultate Deosebite obţinute la Olimpiada Naţională de Fizică.

Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”

  1. Călin Maria Claudia – Menţiune la Olimpiada Naţională Turism şi Alimentaţie.

Liceul Tehnologic ”Alexe Marin”

  1. Diaconu Adina Mihaela – Locul I la Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar- tenis de masă;
  2. Bădescu Florina Elena – Locul II la Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar – şah;
  3. Dan Marius Daniel – Locul III la Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar- tenis de masă;

Liceul Tehnologic Metalurgic

  1. Neacşu Edi Marian- Menţiune Specială în concursul Naţional de Chimie Petru Poni;

Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu”

  1. Coman Raluca Ruxandra- Concursul de Cultură şi Spiritualitate Românească
  2. Cârnaru Annelise Maria Cornelia – Premiul Special la Olimpiada de Limba şi Literatura Română,
  3. Florea Ştefan Mihai – Premiul Special la Olimpiada Naţională de Geografie;
  4. Manta Ştefania Cătălina- Premiul II la Olimpiada de Limbi Romanice – Limbă Franceză;
  5. Băjan Erik Marius – Premiul II la Olimpiada de Interpretare Vocală şi Instrumentală;
  6. Dumitru Delia Cristina- Premiul I la Olimpiada de Interpretare Vocală şi Instrumentală;
  7. Popa Alexandra Larisa – Premiul II la Olimpiada de Interpretare Vocală şi Instrumentală;
  8. Angelescu Alin Ştefan – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  9. Bica Cristina Maria – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  10. Brumuşilă Constantina – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  11. Butoi Cristiana Andreea – Locul II la Olimpiada Naţională corală;Sportiv
  12. Cocoşilă Bianca Maria – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  13. Comisaru Maria Amalia – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  14. Dima Larisa Andreea – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  15. Dinu Cristina Alexandra – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  16. Dragomiroiu iuliana Alexandra– Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  17. Florescu Livia Elena – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  18. Georgescu Ovidiu Ştefănuţ – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  19. Gheorghe Andrei Bogdan – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  20. Gheorghişor Sorina Ana Maria – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  21. Glogoveanu Maria Ştefania – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  22. Grumezaş Neacşu Ştefania Riana – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  23. Iancu Maria Elena – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  24. Joiţa Denisa Ioana – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  25. Joiţa Luiza Gabriela – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  26. Matei Bianca Maria – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  27. Minescu Daniel Adrian – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  28. Mitrică Marinela Viorica – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  29. Neacşa Lorena Constantina – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  30. Nicu Bianca Elena – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  31. Nicu Rebeka Elena – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  32. Nistor Sabina Andreea – Loc II la Olimpiada Naţională corală;
  33. Niţoi Maria – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  34. Ocnaru Denisa – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  35. Păunoiu Iuliana – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  36. Predescu Teodor Mihai – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  37. Primejdie Florin Iulian Robert – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  38. Rada Elisa Andreea – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  39. Rădoiescu Diana Elena – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  40. Ristea Mirona Florentina– Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  41. Stancu Stefano Andrea – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  42. Stroie Daria Maria – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  43. Şerban Angela Georgiana – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  44. Şerban Bianca Gabriela – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  45. Turbatu Maria Alexandra – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  46. Verdeş Anda Alexandra – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  47. Voicu Adela Iuliana – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  48. Lifu Alexandra Mihaela – Diplomă de Participare la Olimpiada Naţională de Pedagogie;
  49. Cîmpeanu Gabriela – Diplomă de Participare la Olimpiada Naţională de Pedagogie;
  50. Pârva Florentina – Menţiune la Olimpiada de Religie Ortodoxă;
  51. Stoica Bianca Elena Cristina – Menţiune la Olimpiada Animatorilor;
  52. Vişan Mariana Florentina- Menţiune la Olimpiada Animatorilor;
  53. Lepădatu Flori Cătălina – Menţiune la Olimpiada Animatorilor;
  54. Popa Denisa Andreea – Diplomă de Participare la Olimpiada Naţională de Pedagogie;
  55. Pădureanu Ana Ioana – Diplomă de Participare la Olimpiada de lingvistică „Solomon Marcus”;
  56. Franţ Maria Alexandra – Premiul II la Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură şi Istoria Artei;
  57. Moroşan Emanuela Maria – Premiul I la Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură şi Istoria Artei;
  58. Mincă Anamaria – Diplomă de Participare la Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură şi Istoria Artei;
  59. Ilie Andreea Gabriela – Diplomă de Participare la Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură şi Istoria Artei;

Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”

  1. Vârban Iulia Maria – Premiul I şi Diplomă de Excelenţă la Olimpiada Naţională de Limba şi Literatura Română;
  1. Popescu Adelina Maria – Premiul II la Olimpiada Naţională de Limba şi Literatura Română;
  2. Manolache Maria Alexandra – Menţiune la Olimpiada Naţională de Limba şi Literatura Română;
  3. Turcitu Daria Mihaela- Menţiune la Olimpiada Naţională de Limba şi Literatura Română Lectura ca Abilitate de Viaţă.
  4. Maricuţoiu Maria – Menţiune la Olimpiada Naţională de Limba şi Literatura Română;
  5. Doriţă Maria Bianca- Premiul Special la Olimpiada Naţională de Latină;
  6. Bălan Ionela Diana – Menţiune la Olimpiada Naţională de Latină;
  7. Antonescu Maria Cristina – Menţiune la Olimpiada Naţională de Limba Engleză;
  8. Badea Ramona Florina- Menţiune la Olimpiada Naţională de Limba Franceză;
  9. Voica Georgiana – Premiul III la Olimpiada Naţională de Limba Germană;
  10. Scarlat Bianca Dimitria- Premiul I la Olimpiada Naţională de Limba Germană;
  11. Pătraşcu Cristina Gabriela – Premiul I la Olimpiada Naţională de Limba Germană;
  12. Bâgiu Adriana – Premiul I la Olimpiada Naţională de Limba Germană;
  13. Dobriţă George Mădălin – Medalie de Bronz la Olimpiada Naţională de Matematică;
  14. Ignat Andrei Horia – Menţiune şi Medalie de Argint la Olimpiada Naţională de Matematică;
  15. Militaru Ionuţ Marius- Medalie de Argint la Olimpiada Naţională de matematică;
  16. Dumitrescu Petru Lucian – Medalie de Argint la Olimpiada Naţională de matematică;
  17. Popa Luca Teodor – Menţiune şi Medalie de Argint la Olimpiada Naţională de matematică;
  18. Filip Vlad Florin – Menţiune şi Medalie de Argint la Olimpiada Naţională de Fizică;
  19. Mioc Roxana Maria – Diplomă de Onoare la Olimpiada Naţională de Fizică;
  20. Prina Alexandru Ionuţ – Medalie de Bronz la Olimpiada Naţională de Fizică, Menţiune la Concursul Naţional de chimie “Raluca Râpan “, Premiul Special la Olimpiada Naţională de Ştiinţe Pentru Juniori;
  21. Mînzală Andreea Gabriela- Menţiune Olimpiada Naţională de Istorie;
  22. Matei Alexandra Gabriela -Premiul Special la Olimpiada Naţională de Geografie ;
  23. Ceauşescu Alexandru Ştefan -Premiul Special la Olimpiada Naţională de Geografie ;
  24. Cătănoiu Simona Mihaela – Premiul I la Olimpiada Naţională de Tehnologia Informaţiei ;
  25. Popa Filip – Medalie de argint la Olimpiada Naţională de Informatică ;
  26. Drăgan Andrei – Menţiune Specială la Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar Şah;

Liceul cu Program Sportiv

  1. Boicea Claudia Diana Andreea – Locul II la Festivalul Expoziţia Naţională “Vis de Iarnă”;
  2. Pietriş Iulia Ramona – Locul III la Festivalul Expoziţia Naţională “Vis de Iarnă”;

Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”

  1. Barbu Simina Andreea – Menţiune la Olimpiada “Lectura ca Abilitate de Viaţă”;
  2. Oprea Marina – Medalie de Bronz la Olimpiada Naţională de Informatică;
  3. Stanciu Gabriel Ciprian – Medalie de Argint la Olimpiada Naţională de Informatică;
  4. Vădăstreanu Robert Valentin – Medalie de Bronz la Olimpiada Naţională de Informatică, Premiul I la Faza Naţională – Competiţia de Robotică WORLD ROBOT OLIMPIAD;
  1. Bratu Vlad Aurelian – Menţiune la Olimpiada Naţională de Biologie;
  2. Nicola Clara Andreea – Menţiune la “Concursul Transculicular de Lectură – Interpretare Ionel Teodoreanu”
  3. Pescaru Andrei Alexandru – Medalie de Argint şi Menţiune la Olimpiada Tehnologia Informaţiei;
  4. Profeanu Ioana – Premiul I – cel mai bun orator la Olimpiada Naţională de Argumentare, Dezbatere şi Gândire Critică “Tinerii Dezbat”;
  5. Moţ Tatiana – Premiul II –cel mai bun orator la Olimpiada Naţională de Argumentare, Dezbatere şi Gândire Critică “Tinerii Dezbat”;
  6. Spiridon Octavian Alin – Premiul II – cel mai bun orator la Olimpiada Naţională de Argumentare, Dezbatere şi Gândire Critică “Tinerii Dezbat”;
  7. Udrescu Diana Andreea Maria Breda – Menţiune la Concursul Naţional de Comunicări Ştiinţifice.

Centrul Judeţean de Excelenţă / Şcoala Gimnazială “George Poboran”

  1. Medinţu Adriana Mihaela – Premiul II la etapa Naţională a Concursului “Călător prin Istorie”

Bursa de merit ,,Ion Minulescu” (75 euro)

Se acordă unui elev din fiecare liceu şi de şcoală generală din municipiul Slatina care a obţinut în 2018 cea mai mare medie de absolvire a anului de învăţământ precedent

Şcoala Generală nr. 1 –media 10

  1. Mangiru Georgiana Maria – clasa VIII-a

Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu” – media 10

  1. Gradinaru Bianca Iulia – clasa a VI-a
  2. Mereu Anca Gabriela – clasa a VI-a
  3. Radulescu Robert Stefan – clasa a VI-a
  4. Criveanu Andra Maria – clasa a VII-a
  5. Gagiu Stefania Elisa – clasa a VII-a
  6. Georgescu Daria Maria – clasa a VII-a
  7. Voicu Raluca Maria – clasa a VII-a
  8. Patrascu Gabriel Alexandru – clasa a VII-a
  9. Rusoiu Andreea Luiza – clasa a VII-a
  10. Udrea Andreea Maria – clasa a VII-a
  11. Lunganu Andreea Valentina – clasa a VIII-a
  12. Munteanu Eugen – clasa a VIII-a
  13. Radu Bianca Roberta Maria – clasa a VIII-a

Şcoala Gimnazială nr. 3 –media 10

  1. Bilauschi Simina Gabriela – clasa a V-a
  2. Dan Ioan Alexandru- clasa a V-a
  3. Nedelcu Alana Stefania – clasa a V-a
  4. Nicolae Rares Mario- clasa a V-a
  5. Nicu Octavian Mihai – clasa a V-a
  6. Petcu Anna Maria – clasa a V-a
  7. Pârvan Andrei Mario- – clasa a V-a
  8. Popa Bianca Elena – clasa a V-a
  9. Radu Ionuţ Rareş – clasa a V-a
  10. Şerban Andrei Cezar – clasa a V-a
  11. Ungureanu Mihai Alexandru – clasa a V-a
  12. Bocai Andrei Constantin – clasa a V-a
  13. Bocai Maria Lorena – clasa a V-a
  14. Bocai Roxana Adriana – clasa a V-a
  15. Istinie Alexandra Ioana – clasa a V-a
  16. Jianu Diana Andreea – clasa a V-a
  17. Popa Giulia Ştefania – clasa a V-a
  18. Ţoi Miruna – clasa a V-a
  19. Floraru Adriana Mădălina – clasa a V-a
  20. Ciobanu David Marius – clasa a VI-a
  21. Diaconescu Stefan Viorel – clasa a VI-a
  22. Ioja Elena Denisa – clasa a VI-a
  23. Neacşu Adina Maria – clasa a VI-a
  24. Nicolae Alessandra Maria – clasa a VI-a
  25. Preda Maria Alexandra – clasa a VI-a
  26. Stegaru Emanuel Catalin – clasa a VI-a
  27. Andrei Maria Lavinia – c
  28. Curelaru Alissia Nicole – clasa a V a
  29. Florescu Erika Florentina – clasa a V a
  30. Paraschiv Mihai Laurenţiu – clasa a V a
  31. Şendroiu Maria Theodora – clasa a V a
  32. Cătănoiu Marian Adrian – clasa a VI- a
  33. Matei Bianca Teodora – clasa a VI a
  34. Ciuca Alessia Florentina – clasa a VI a
  35. Mihalache Elena Lavinia – clasa a VI a
  36. Neagoe Andreea Elena – clasa a VI a
  37. Negru Bianca Maria – clasa a VI a
  38. Secu Luiza Gabriela – clasa a VI a
  39. Diaconescu Ştefania Clara – clasa a VII a
  40. Dulea Andrei Rareş – clasa a VII a
  41. Nica Alexandra Izolda – clasa a VII a
  42. Nicolae Robert Gabriel – clasa a VII a
  43. Tudor Diana Cristina – clasa a VII a
  44. Urziceanu David – clasa a VII a
  45. Savu Andrei Silviu – clasa a VIII a
  46. Velicea Bianca Andreea – clasa a VIII a
  47. Frăţilă Cătălina – clasa a VIII a

Şcoala Gimnazială ”Vlaicu Vodă” –media 10

  1. Bălănescu Miruna Ştefania – clasa a V- a
  2. Comănescu Radu Andrei – clasa a V- a
  3. Efghenie Laura Maria – clasa a V- a
  4. Mihai Ana Maria – clasa a V- a
  5. Mogoşanu Andreea Olivia – clasa a V- a
  6. Odagiu Teohari Andrei – clasa a V- a
  7. Smarandache Andreea Diana – clasa a V- a
  8. Trăistaru Maria Cosmina – clasa a V- a
  9. Ion Diana Marina – clasa a V- a
  10. Belu Andra Mihaela – clasa a V- a
  11. Dobre Sebastian Mihail – clasa a V- a
  12. Mihalache Lorena Nicoleta – clasa a V- a
  13. Popescu Roxana Iuliana – clasa a V- a
  14. Drăgan Andreea Beatrice – clasa a V- a
  15. Târcovu Bogdan Ionuţ – clasa a V- a
  16. Papuc Diana – clasa a V- a
  17. Dinculescu -Catrina Alexia Iuliana – clasa a VI- a
  18. Drăgan Marian Alexandru – clasa a VI- a
  19. Bălşanu Matei Mihai – clasa a VI-a
  20. Călătoru Cosmin Valentin – clasa a VI- a
  21. Costescu Raluca Georgiana – clasa a VI- a
  22. Turlea Albert Cristian – clasa a VI- a
  23. Costea Sophie Livia – clasa a VI- a
  24. Neacşu Adina Maria – clasa a VI- a
  25. Ciucă Bianca Maria – clasa a VI- a
  26. Chirilaş Ovidiu Ionuţ – clasa a VI- a
  27. Papuc Adina Maria – clasa a VI- a
  28. Constantin Alexandra – clasa a VI- a
  29. Cioc Alexandru Marian – clasa a VII- a
  30. Costaş Teodora Bianca – clasa a VII- a
  31. Din Cosmin Adrian – clasa a VII- a
  32. Negrilă Claudia Elena – clasa a VII- a
  33. Scorbureanu Luiza Teodora – clasa a VII- a
  34. Trăsnea Andreea Teodora – clasa a VII- a
  35. Bujgoi George Emil – clasa a VII- a
  36. Brînzan Dariana – clasa a VII- a
  37. Arici Cristina Ştefania – clasa a VII- a
  38. Stroiuleasa Ştefan Dumitru – clasa a VII- a
  39. Vătăşoiu Tania Maria – clasa a VII- a
  40. Bobeică Ana Maria – clasa a VIII- a
  41. Gabor Ioana Alexandra – clasa a VIII- a

Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu” – media 10

  1. Buleteanu Maria Diana – clasa a V- a
  2. Căpăţînă Alexandra Maria – clasa a V- a
  3. Cîrciumaru Maria Alexia – clasa a V- a
  4. Paraschiva Nineta Maria – clasa a V- a
  5. Petcan Alexia Ştefania – clasa a V- a
  6. Popescu Bianca Maria – clasa a V- a
  7. Rotea Radu Constantin – clasa a V- a
  8. Ştefan Alexandru Gabriel – clasa a V- a
  9. Ştefănescu Ecaterina – clasa a V- a
  10. Vâlcov Sara Gabriela – clasa a V- a
  11. Gogoţ Ruxandra Andreea – clasa a V- a
  12. Popescu Mariela Luisa – clasa a V- a
  13. Solniţaru Andrei Iosif – clasa a V- a
  14. Bolborea Radu Ionuţ – clasa a VI- a
  15. Nadolu Bianca Elena – clasa a VI- a
  16. Nedelea Alin Teodor – clasa a VI- a
  17. Udrel Robert Marian – clasa a VI- a
  18. Virşa Vlad Gabriel – clasa a VI- a
  19. Vasiloiu Andrei – clasa a VI- a
  20. Voicu Antonia Carla – clasa a VI- a
  21. Foamete Florin Dani – clasa a VI- a
  22. Bărbulete Alexia Maria – clasa a VI- a
  23. Huţanu Mario Nicolae – clasa a VI- a
  24. Ilie Maria Giulia Elena – clasa a VI- a
  25. Marinciu Sarah Bianca – clasa a VI- a
  26. Nicola Cristina Teodora – clasa a VI- a
  27. Tudosie Alin Ştefan – clasa a VI- a
  28. Ţucă Roberta Bianca Gabriela – clasa a VI- a
  29. Untea Alexandra Nicoleta – clasa a VI- a
  30. Vochiţa Thea Alessia Maria – clasa a VI- a
  31. Gogolan Raluca Maria – clasa a VII- a
  32. Rusu Bianca Mihaela – clasa a VII- a
  33. Moţoc Ştefania – clasa a VII- a
  34. Pătrulescu Oana Diana Gabriela – clasa a VII- a
  35. Şugubeţu Adriana – clasa a VII a
  36. Iova Bianca Maria – clasa a VII- a
  37. Moraru Andra – clasa a VII- a
  38. Oprea George Andrei – clasa a VII- a
  39. Rada Andrei Daniel – clasa a VII- a
  40. Turcu Emilia Mihaela – clasa a VII- a
  41. Cojocaru Iulia Alexandra – clasa a VIII- a
  42. Dobre Andreea Maria – clasa a VIII- a
  43. Feteleanu Ana Alexia – clasa a VIII a
  44. Logofătu Gabriela Patricia – clasa a VIII- a
  45. Mitre Ana Melania – clasa a VIII- a
  46. Polck Sabina Maria – clasa a VIII- a
  47. Pycher Mayer Ruxandra Theodora – clasa a VIII- a
  48. Ţolu Diana – clasa a VIII- a
  49. Velea Cătălina Ianna – clasa a VIII- a
  50. Bălu Sandra – clasa a VIII- a
  51. Casangiu Cosmin George – clasa a VIII- a
  52. Coneschi Vlad Silviu – clasa a VIII- a
  53. Ioniţă Andrei – clasa a VIII- a
  54. Întorcaciu Alexandra Diana – clasa a VIII- a
  55. Mărgheanu Cristina Andreea – clasa a VIII- a
  56. Simionescu Matei – clasa a VIII- a
  57. Ştefănescu Anastasia – clasa a VIII- a
  58. Vasile Alexandru Gabriel – clasa a VIII- a
  59. Tiţuleasa Georgiana Cristina – clasa a VIII- a

Şcoala Gimnazială ”Constantin Brâncoveanu” – media 10

  1. Bărbulescu Sorin Laurenţiu Mihăiţă – clasa a V- a
  2. Marcu Ştefan Gabriel – clasa a V- a
  3. Niţulescu David George – clasa a V- a
  4. Pietraru Veronica Maria – clasa a V- a
  5. Stanciu Ianis George – clasa a V- a
  6. Ceauşu Ana Maria – clasa a V- a
  7. Cucu George Lucian – clasa a V- a
  8. Vlad Andrei Daniel – clasa a V- a
  9. Voinea Andrada Ionela – clasa a V- a
  10. Barbu Marius Gabriel – clasa a VI- a
  11. Dindere Diana Gabriela – clasa a VI- a
  12. Dindere Denisa Mihaela – clasa a VI- a
  13. Truşcă Irina Maria – clasa a VI- a
  14. Tudorache Robert Cristian – clasa a VI- a
  15. Sanda Bianca Iuliana – clasa a VI- a
  16. Bălan Maria Alexandra – clasa a VI- a
  17. Băcanu Elena Daria – clasa a VII- a
  18. Drăghici Daria Gabriela – clasa a VII- a
  19. Preduţ Florina Cristina – clasa a VII- a
  20. Vasilescu Alexandru Gabriel – clasa a VII- a
  21. Motroc Elisa Maria – clasa a VIII- a
  22. Nica Mioara Raluca – clasa a VIII- a
  23. Pietraru Iulia Cezara – clasa a VIII- a
  24. Tomescu Costina Adina – clasa a VIII- a
  25. Vladu Mario George – clasa a VIII- a

Şcoala Gimnazială ”George Poboran” – media 10

  1. Ene Bianca Maria – clasa a V- a
  2. Militaru Delia Maria Paula – clasa a V- a
  3. Tăureci Ioana Iazmina – clasa a V- a
  4. Costea Ana Maria – clasa a V- a
  5. Popa Georgiana Flavia – clasa a V- a
  6. Alexe Denis Liviu – clasa a VI- a
  7. Bercea Cătalin Andrei – clasa a VI- a
  8. Bimbirică Denis Ionuţ – clasa a VI- a
  9. Cîrstina Alexandru Constantin – clasa a VI- a
  10. Dogaru Mihai Adrian – clasa a VI- a
  11. Florica Timeea Maria – clasa a VI- a
  12. Gîlca Larisa Cătălina – clasa a VI- a
  13. Ilie Daria Andreea – clasa a VI- a
  14. Muşa Bianca Georgiana – clasa a VI- a
  15. Toader Alexandru Gabriel – clasa a VI- a
  16. Iordache Bianca Ioana – clasa a VI- a
  17. Medinţu Adriana Mihaela – clasa a VI a
  18. Lemnaru Alina Camelia – clasa a VIII- a
  19. Muşea Raluca Ioana – clasa a VIII a
  20. Drăguţ Mario Cosmin – clasa a VIII- a

Colegiul Național ”Ion Minulescu” – media 10

  1. Stan Cornel Gabriel – clasa a V- a
  2. Cârnaru Mihai Andrei – clasa a V- a
  3. Păcioianu Teodora – clasa a V- a
  4. Bălăşoiu Bianca Maria – clasa a V- a
  5. Bibirică Andrei Mădălin – clasa a V- a
  6. Boţogan Maria Cristiana – clasa a V- a
  7. Constantin Francesca Alexandra – clasa a V- a
  8. Constantin Răzvan Mihai – clasa a V- a
  9. Coserea Vlad Teodor – clasa a V- a
  10. Dinu Mihai – clasa a V- a
  11. Geauca Anca Andreea – clasa a V- a
  12. Ispas George Emilian – clasa a V- a
  13. Ivan Bianca Maria – clasa a V- a
  14. Niţă Sebastian Valentin- clasa a V-a
  15. Brad Anca Gabriela- clasa a V-a
  16. Popa Luca Teodor- clasa a V-a
  17. Biro Briana- clasa a VI-a
  18. Arsene Georgiana Loredana- clasa a VI-a
  19. Bădoi Andrei Marius Valentin- clasa a VI-a
  20. Lica Luiza Elena- clasa a VI-a
  21. Vilceleanu Bogdan Andrei- clasa a VI-a
  22. Zavragiu Vlad Rareş Constantin- clasa a VI-a
  23. Anton Maria Alexia- clasa a VI-a
  24. Cioantă Ana Maria Lorena- clasa a VI-a

25.Cîrstea Andreea Florentina- clasa a VI-a

  1. Constantinescu Ştefania Iuliana- clasa a VI-a
  2. Duţescu Anda Elena- clasa a VI-a
  3. Glonţ Mario Cristian- clasa a VI-a
  4. Petre Alexandru Florin- clasa a VI-a
  5. Radu Constantin Andrei- clasa a VI-a
  6. Podoleanu Iustina- clasa a VI-a
  7. Tinu Ştefania Larisa- clasa a VI-a
  8. Vlădilă Radu Mihai- clasa a VI-a

34.Bărbuia Bianca Mihaela- clasa a VI-a

  1. Dumitrescu Petru Iulian- clasa a VI-a
  2. Finta Andreeas Patrick- clasa a VI-a
  3. Grădinaru Iulia Maria- clasa a VI-a
  4. Ioan Andrei Codruţ- clasa a VI-a
  5. Predoană Maria Bianca- clasa a VI-a
  6. Preda Bianca Ana Maria- clasa a VI-a
  7. Tosa Oana Miruna- clasa a VI-a
  8. Vintilescu Oana- clasa a VI-a
  9. Diaconescu Rareş Theodor- clasa a VII-a
  10. Maricuţoiu Maria- clasa a VII-a
  11. Prina Alexandru- clasa a VII-a
  12. Turcitu Daria Mihaela- clasa a VII-a
  13. Visanescu Bogdan Emilian- clasa a VII-a

48.Cîrstica Liana Maria- clasa a VII-a

  1. Ungureanu Sara- clasa a VII-a

50.Călina Ovidiu Nicolas- clasa a VII-a

  1. Căruntu Dana Maria- clasa a VII-a
  2. Militaru Ionuţ Marius- clasa a VII-a
  3. Pirvu Robert Alexandru- clasa a VII-a
  4. Popa Victor Andrei- clasa a VII-a

55.Şerban Ioana- clasa a VII-a

  1. Vasiloaica Adrian- clasa a VII- a
  2. Corbeanu Daniel George- clasa a VIII-a
  3. Preda Raluca Aida- clasa a VIII-a
  4. Teleşpan Claudia Ioana- clasa a VIII-a
  5. Drinciu Cristina- clasa a VIII-a
  6. Voicu Darius Petru- clasa a VIII-a
  7. Păunescu Matei Iulian – clasa a IX- a
  8. Bobaru Valentin Ionuţ – clasa a IX- a
  9. Murgea Alexandra Diana Ştefania – clasa a IX- a
  10. Dumitrescu Ioana Delia – clasa a IX- a
  11. Văleanu Tănase Daniela Gabriela – clasa a IX- a
  12. Antonescu Maria Cristina – clasa a X- a
  13. Cătănoiu Simona Mihaela – clasa a X- a
  14. Dindere Mihaela Elisabeta – clasa a X- a
  15. Ene Mihaela Francesca – clasa a X a
  16. Filip Vlad Florin – clasa a X- a
  17. Popescu Adelina Maria – clasa a X- a
  18. Peligrad Marilena Irina – clasa a X a
  19. Traşcă Lucian George – clasa a X a
  20. Bădescu Adriana – clasa a X a
  21. Sandu Elena Maria – clasa a X a
  22. Anca Silvia Gabriela – clasa a XI- a
  23. Ignat Andrei Horia – clasa a XI- a
  24. Grigore Cosmin Mitică – clasa a XI- a
  25. Roşoga Ionuţ Cristian – clasa a XI- a
  26. Stăncioiu Laura Ioana – clasa a XI a
  27. Mara Bianca Teodora – clasa a XI a
  28. Adam Maria Madalina – clasa a XI a
  29. Pătraşcu Cristina Gabriela – clasa a XI a
  30. Staicu Georgiana – clasa a XI a
  31. Ştirbescu Alexandra Ştefania – clasa a XI a
  32. Ivana Georgiana Mirela – clasa a XI- a
  33. Aldea Mihaela Lorena – clasa a XII a
  34. Ciocăianu Andreea Diana – clasa a XII- a
  35. Dinu Corina Amalia – clasa a XII- a
  36. Gugiu Andreea Adelina – clasa a XII- a
  37. Nedeloiu Alexandra Mihaela Diana – clasa a XII- a
  38. Silinescu Maria Iulia – clasa a XII- a
  39. Floreanu Julia Mădălina – clasa a XII- a
  40. Baboi Diana Ştefania – clasa a XII- a
  41. Scarlat Andra Maria – clasa a XII- a
  42. Aldea Cosmina Georgiana – clasa a XII- a
  43. Matei Maria Catalina – clasa a XII- a
  44. Rizea Niţă Ioan Alexandru – clasa a XII- a
  45. Ionescu Andreea Cornelia – clasa a XII- a
  46. Iova Marina Renate – clasa a XII- a
  47. Manda Rodica Andreea – clasa a XII- a
  48. Tonea Ioana Catalina – clasa a XII- a

Colegiul Naţional ”Radu Greceanu” – media 10

  1. Marcu Oana – clasa a V- a
  2. Motorga Maria Diana – clasa a V- a
  3. Nane Mihnea Andrei – clasa a V- a
  4. Nicola Clara Andreea – clasa a V- a
  5. Nicola Bianca Maria – clasa a V- a
  6. Pirvu Ion Silviu – clasa a VII- a
  7. Szocs Luca – clasa a VII- a
  8. Ungureanu Radu Andrei – clasa a VII- a
  9. Florescu Tudor Stefanut – clasa a VII- a
  10. Gherghina Andreea – clasa a VII- a
  11. Alexandru Andrei – clasa a VIII- a
  12. Oprea Marina – clasa a VIII- a
  13. Spiridon Octavian Alin – clasa a IX a
  14. Dan Eliana – clasa a IX a
  15. Podaru Andrei Alexandru – clasa a X a
  16. Radulescu Andrei Lucian – clasa a X a
  17. Cucu Andra Adelina – clasa a X a
  18. Iuhas Elena Maria – clasa a XI a
  19. Mot Tatiana Cristina – clasa a XI- a
  20. Mihai Miruna Cristina – clasa a XI- a
  21. Nedeloiu Vlad Ştefan – clasa a XI a
  22. Popescu Raluca Andreea – clasa a XI a
  23. Manda Bogdan Florin – clasa a XI a
  24. Rădoi Eliza Elena – clasa a XII a

Liceul cu Program Sportiv – media 10

  1. Linţoiu Ştefan Răzvan – clasa a V- a
  2. Puenea Teodor Valentin – clasa a V- a
  3. Rizea Niţă Andrei Theodor – clasa a V- a
  4. Vlăicuş Alexandru Mihai – clasa a V- a
  5. Voica Răzvan Mihai – clasa a V- a
  6. Ţone Ionuţ Alexandru – clasa a VI- a
  7. Cocoloş Teodor Andreas – clasa a VI- a
  8. Gîlcă Florian Vlăduţ – clasa a VI- a
  9. Liciu Maria Sara – clasa a VI- a
  10. Licsăndroiu Maria Diana – clasa a VI- a
  11. Ristea Ioana Lorena – clasa a VI- a
  12. Ioan Dan Gabriel – clasa a VII- a
  13. Popescu-Ciobanu Andrei Ştefanut – clasa a VII- a
  14. Romanescu Andi – clasa a VII- a
  15. Butoi Alexandra Andreea – clasa a VII- a
  16. Ispas Raluca Sînziana – clasa a VII- a
  17. Vălu Andrei Florin – clasa a VII- a
  18. Babii Victor Ionuţ – clasa a VII- a
  19. Dobroiu Alexandu Ionuţ – clasa a VIII-a
  20. Militaru Alexandru Valentin – clasa a VIII- a
  21. Chiriţă Bianca Ştefania – clasa a XI- a
  22. Ivan Ionela Andreea – clasa a XI- a

Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu” –media 10

  1. Matei Bianca Ana Maria – clasa a V- a
  2. Dumitrescu Roberto Cristian – clasa a V- a
  3. Dinu Mihai Antonio – clasa a V- a
  4. Voicu Andrei Bogdan – clasa a V- a
  5. Cărnaru Annelise Maria – clasa a VI- a
  6. Coman Raluca Ruxandra – clasa a VI a
  7. Niţoi Maria – clasa a VI- a
  8. Şerban Angela Georgiana – clasa a VI- a
  9. Boncioagă Nicolae Adelin – clasa a VI- a
  10. Gheorghe Andrei Bogdan – clasa a VII- a
  11. Manta Ştefania Cătălina – clasa a VII- a
  12. Manolache Maria Cătălina – clasa a VII- a
  13. Fulga Alexia Ioana – clasa a VIII- a
  14. Anghel Valentin Andrei – clasa a VIII- a
  15. Florea Ştefan Mihai – clasa a VIII- a
  16. Paniţă Estera Mihaela – clasa a VIII- a
  17. Ştefu Teodora – clasa a VIII- a
  18. Talevici Boris Mihai – clasa a VIII- a
  19. Ocnaru Denisa – clasa a VIII- a
  20. Ruscu Sara Ştefania – clasa a VIII- a
  21. Preduţ Florin Marius Alex – clasa a IX- a
  22. Popa Maria Cătălina – clasa a XI a.

Liceul Tehologic ”Alexe Marin” – media 10

  1. Diaconu Adina Mihaela – clasa a XII-a.

Colegiul Tehnic Metalurgic – media 9,19

  1. Bobeică Maria – clasa a XII- a.

Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”- media 10

  1. Duţă Roxana – clasa a XII- a.

Bursa de merit ,,George Poboran” – (50 euro)

se acordă elevilor din şcolile de arte şi meserii care obţin premiile I-III la concursurile pe meserii în orice fază; această bursă de merit se acordă şi elevilor din licee, şcoli de arte şi meserii pentru investiţii şi inovaţii

Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”

  1. Racheru Marina Carmen – Locul II la Concursul pe Meserii – Confecţioner Produse Textile– faza Judeţeană;
  2. Ghimiş Dana Andreea – Locul I la Concursul pe Meserii – Bucătar – faza Naţională;

Liceul Tehnologic Metalurgic

  1. Chiriţă Ionuţ Florin – Locul II la Olimpiada Interdişciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;
  2. Ristache Cornel Alin – Locul II la Olimpiada Interdisciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;
  3. Brăgaru Claudiu Iulian – Locul I la Olimpiada Interdisciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;
  4. Toma Ion Sorin – Locul II la Olimpiada Interdisciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;
  5. Puţoi Gabriel – Locul III la Olimpiada Interdisciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;
  6. Olteanu Gabriel Alexandru – Locul II la Concursul pe meserii – Mecanic Auto, faza Judeţeană;

Colegiul Tehnic ”Alexe Marin”

  1. Florescu Aurelian Andrei – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii;
  2. Ciocan Ilie Cătălin – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii;
  3. Ciobanu Robert Ionuţ – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii;
  4. Farcaş Deju – Premiul I la Concursul Interjudeţean “Un demaraj Sigur pentru Viitor”;
  5. Chelaru Ionuţ Cătălin – Premiul I la Concursul Interjudeţean “Un demaraj Sigur pentru Viitor”;
  6. Ţucă Narcis – Premiul I la Concursul Interjudeţean “Un demaraj Sigur pentru Viitor”;
  7. Căpăţână George Constantin – Premiul I la Concursul pe meserii – Transporturi, faza judeţeană;
  8. Florea Andrei Flavius – Premiul II la Concursul Regional Interdisciplinar “Cine Ştie Căştigă”;
  9. Tolea Gabriel Ionuţ- Premiul II la Olimpiada Interdisciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;
  10. Zidaru Alin Daniel – Premiul II la Concursul Interjudeţean “Mecanicul Auto o Profesie Prezentă şi Viitoare” ;
  11. Ozam Cosmin Florin – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;
  12. Burcea Gheorghe Cristian – Premiul II la Concursul Interjudeţean “Un demaraj Sigur pentru Viitor”;
  13. Oprea Ionuţ Ştefan – Premiul II la Concursul Interjudeţean “Un demaraj Sigur pentru Viitor”;
  14. Şuţu Adrian Ionuţ – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;
  15. Gălbinuş Constantin Alexandru – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;
  16. Stancu Alexandru George – Premiul III la Concursul Naţional “Automobilul Între Da şi Nu”;

Premiul Special pentru activitate artistică – 50 lei / elev

Fundaţia Judeţeană pentru Tineret Olt

  1. Pietriş Alessia Maria
  2. Tudosie Emma Alice
  3. Golumbeanu Alexia Gabriela
  4. Tîrţopan Alina Ştefania;
  5. Badea Maria Loredana;
  6. Râpeanu Elena Bianca;
  7. Mordunescu Anastasia Gabriela;
  8. Puşcaşu Mara Riana;
  9. Trandafir Irina Florentina;
  10. Cheroiu Dragoş Andrei;
  11. Badea Roberta Ilariana;
  12. Diaconu Eduard Andrei;
  13. Stavre Alexandra;
  14. Vătui Rebeca;
  15. Anghel Riana;
  16. Marin Cristiana;
  17. Ghergu Teodora;
  18. Vîrtejaru Maria;
  19. Duinea Adina;
  20. Pârvu Ion Silviu;
  21. Muşa Bianca;
  22. Piţigoi Alessia;
  23. Nicolae Alesandra;
  24. Nicolae Andreea;
  25. Boştină Ana Maria;
  26. Cintian Carla Elena;
  27. Mincă Bianca;
  28. Chirea Camelia Loredana;
  29. Luţă Denisa Nicoleta;
  30. Lenţoiu Bianca Maria;
  31. Ene Luca;
  32. Barbu Ionuţ Alexandru;
  33. Bucura Karla Ana Maria;
  34. Călinescu Marina Corina;
  35. Epure Ionuţ Alexandru;
  36. Raicu Andreea;
  37. Smărăndoiu Alina Giorgiana;
  38. Bianca Ene;
  39. Lenţoiu Andreea Elena.

Palatul Copiilor

  1. Rizea Cristian Ionuţ:
  2. Mihai Laura Nicoleta;
  3. Iordana Emilia Georgiana;
  4. Nica Elena Alexandra;
  5. Nica Ştefania Iustina;
  6. Vârtosu Toma Ştefan;
  7. Vârtosu Toma Alexandru;
  8. Dumitrache Ana Maria Tatiana;
  9. Costea Sophie Livia Anisia;
  10. Mitrache Adriana Ionela;
  11. Boicea Cătălina Bianca Ionela;
  12. Vulpe Denisa Cătălina;
  13. Caracaleanu Ştefania Florentina
  14. Gealapu Ana Maria Clarida;
  15. Măican Giulia Andreea Liliana;
  16. Ghiţă Florescu Ştefania Elena;
  17. Voinic Valentina Cristina;
  18. Mitrache Andreea Daniela;
  19. Florescu Alexandra Monica;
  20. Baboi Veronica;
  21. Ivănescu Claudia Mihaela;
  22. Chivu Mihaela Daria;
  23. Nistor Maria Elena;
  24. Stanca Denisa Andreea;
  25. Cotelian Gabriela Elena;
  26. Cotelin Andrada Mihaela;
  27. Mitrache David Andrei;
  28. Mitrache Rareş Ştefan;
  29. Mustăţea Alexandru Nicolae;
  30. Mustăţea David Cristian;
  31. Ştefan Larisa Maya Gabriela;
  32. Grigore Iulia;
  33. Pescaru Elena Iulia;
  34. Dincă Leea Adriana;
  35. Pescaru Pavel Adrian;
  36. Pescaru Ioan Călin;
  37. Dobre Ana Maria Geanina;
  38. Şerban Maria Cosmina;
  39. Nicoliţă Alessia Maria;
  40. Mirescu Daria Maria;
  41. Ciulu Mihaela Ştefania;
  42. Trăistaru Andreea Georgiana;
  43. Cucu Cătălin Ilie;
  44. Cucu Geanina Maria;
  45. Gheocanu Anca Gabriela;
  46. Tabacu Anastasia Ştefania;
  47. Mezdrea Cosmina Ştefania;
  48. Ioniţă Raisa Elena;
  49. Dicu Elena Erika;
  50. Căpraru Alexandru Mihai;
  51. Şterie Gabriel Ionuţ;
  52. Linţoiu Bianca Ionela;
  53. Stan Elena Mihaela;
  54. Peagu Maria Alexandra;
  55. Dumitraşcu Andra Elena;
  56. Mitrache Alexandra Ioana;
  57. Rădulescu Raisa Andreea;
  58. Ştefănescu Puiu Raluca Ioana;
  59. Ştefănescu Puiu Melisa Maria;
  60. Bubatu Marius Cristian;
  61. Pîrlea Raluca Maria;
  62. Bălan Camelia Gabriela;
  63. Polk Sabina Maria;
  64. Marica Maria Daria;
  65. Geoarsă Ioana Alexandra;
  66. Florescu Ani Maria;
  67. Necşuţu Claudia Mihaela;
  68. Popescu Ana Maria Iuliana;
  69. Şerban Angela Georgiana;
  70. Neaţă Adelina Maria;
  71. Cheroiu Maya Cristina;
  72. Dobre Miruna Iuliana;
  73. Lunganu Denisa Ştefania;
  74. Pohaţă Alina Ştefania;
  75. Dicu Marina Diana;
  76. Crăciunescu Maria Bianca;
  77. Lică Lorena Mihaela;
  78. Rada Elisa Andreea;
  79. Gheorghişor Sorina Ana Maria;
  80. Păun Vanessa Maria;
  81. Dragomiroiu David Florin;
  82. Sandu Ionuţ Ştefan;
  83. Ion Andrada;
  84. Manea Alexandra;
  85. Teleşpan Claudia Ioana;
  86. Tudosie Daniela;
  87. Nicola Vlad Florin;
  88. Mitrea Tudor Iulian
  89. Dăogaru Cristina Marina;
  90. Spilcea Gabriela Mădălina;
  91. Lungu Mădălina Ştefania;
  92. Ioaniţoaia Miruna;
  93. Zaharia Maria
  94. Preda Bianca;
  95. Mihai Marian Cristian;
  96. Petre Robert Alexandru;
  97. Găneşanu Cristian Dumitru;
  98. Turiac Giulia;
  99. Stanciu Ema Nicolle;
  100. Popa Larisa
  101. Duică Julia Maria;
  102. Preoteasa Natalia Gabriela;
  103. Măican Timeea Ioana;
  104. Mică Maria Bianca;
  105. Jianu Diana Andreea;
  106. Bujgoi Mihnea

 

1.2. Premiu de excelenţă

  1. Ţolu Diana – Şcoala Gimnazială “Eugen Ionescu”– Medalie de Aur la Balcaniada de Matematică;
  2. Dobre Andreea Maria – Şcoala Gimnazială “Eugen Ionescu”– Premiul III la “European Mathematical Cup”;
  3. Coneschi Vlad Silviu – Şcoala Gimnazială “Eugen Ionescu”–Diplomă de Excelenţă la WORLD ROBOT OLYMPIAD 2018 THAILAND;
  4. Ionică Diana Teodora – C.N.R.G. -Diplomă de Participare la Internation Young PHY PHISICHISTS’ TOURNAMENT 2018, BEIJING;
  5. Vădăstreanu Robert Valentin – C.N.R.G. Diplomă de Participare la Concursul Internaţional MATHEMATICAL GRAMMAR SCHOOL CUP IN MATHEMATICS, PHYSICS IN COUMPUTER SCIENCE, Belgarad 2018
  6. Vîrban Iulia Maria – C.N.I.M. – Premiul Special la Olimpiada Internaţională de Lectură;
  7. Popescu Adelina Maria – C.N.I.M.- Premiul II la Olimpiada Internaţională de Lectură;
  8. Dumitrescu Ioana Delia – C.N.I.M.- Medalie de Bronz la Balcaniada de Geografie;
  9. Constantinescu Gabriel – C.N.R.G. – Diplomă de Excelenţă la WORLD ROBOT OLYMPIAD 2018 THAILAND;

 

LISTA/ Cei mai buni profesori ai Slatinei, PREMIAȚI de Zilele orașului

Despre manifestare:

Slatina, la ceas aniversar: 651 de ani, serbați între 20 – 24 ianuarie/ PROGRAM

 

și:

7 veterani de război, Cetățeni de Onoare ai Slatinei

sau:

LISTA/ Campionii Slatinei, PREMIAȚI de Zilele orașului