LISTA/ Cei mai buni profesori ai Slatinei, PREMIAȚI de Zilele orașului

3350

Slatina va aniversa pe 20 ianuarie 651 de ani de atestare documentară, ocazie cu care municipalitatea va premia cei mai buni elevi și sportivi, dar și cei mai buni profesori și antrenori care i-au pregătit. Realitatea Oltului publică lista profesorilor care au reușit performanțe notabile cu elevii pe care i-au îndrumat.

Primăria Slatina va organiza cea de-a treia ediție a manifestării ”Gala Laureaților”, în perioada 20-24 ianuarie, manifestare în cadrul căreia se vor desfășura atât acțiuni cultural- artistice cât și tradiționalele gale de premiere în cadrul cărora vor fi decernate premii pentru elevi, sportivi, profesori și antrenori care s-au evidențiat în activitate, premii de fidelitate pentru familiile slătinene care au împlinit 50 de ani de căsătorie până la sfârșitul anului 2018, premii pentru activitatea managerială, economică, distincții, evenimente artistice.

În total, vor fi acordate 1174 de premii, dintre care zeci de premii acordate și profesorilor.

Despre manifestare:

http://realitateaoltului.ro/2019/01/08/lista-sute-de-elevi-premiati-de-zilele-slatinei/

http://realitateaoltului.ro/2019/01/08/slatina-la-ceas-aniversar-651-de-ani-serbati-intre-20-24-ianuarie-program/

http://realitateaoltului.ro/2019/01/08/7-veterani-de-razboi-cetateni-de-onoare-ai-slatinei/

http://realitateaoltului.ro/2019/01/08/lista-campionii-slatinei-premiati-de-zilele-orasului/

Criteriile de premiere a profesorilor sunt:

  1. Marele premiu în valoare de 350 lei se acordă profesorilor îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la olimpiade internaţionale.
  2. Se acordă ,,Diploma de merit” şi premiu în valoare de 150 lei tuturor profesorilor îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la fazele naţionale ale olimpiadelor şcolare şi la concursurile pe meserii

LISTĂ Premii acordate profesorilor care au pregătit elevii cu performanţe în anul 2017/2018

  1. Marele Premiu – se acordă profesorilor îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la olimpiadele internaţionale:

Centrul Judeţean de Excelenţă

  1. Chiriţă Aurel – profesor îndrumător al elevilor Coneschi Vlad şi Vădăstreanu Robert Valentin.

Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”

  1. Perianu Irina – Profesor indrumator al elevelor Vîrban Iulia Maria şi Popescu Adelina Maria premiate la Olimpiada Internaţională de Lectură;
  2. Liţă Angela – Profesor indrumator al elevei Dumitrescu Ioana Delia la Balcaniada de Geografie

Colegiul National ”Radu Greceanu”

  1. Popescu Doru Anastasiu – Profesor Indumator al echipei Robocom participante la Competiţia Internaţională din Thailanda;
  2. Mic Emilia – Profesor Indumator al elevei Ionică Diana Teodora

Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu”

  1. Năsui Mariana – Profesor Îndrumător al Elevei Câştigătoare a Medaliei de aur la Balcaniada de Matematică şi a Elevei Dobre Maria câştigătoare al Premiului III la European Mathematical Cup;

Diplomă de merit şi premiu

Şcoala Gimnazială nr.1

  1. Szilagzi Georgeta
  2. Mutu Lucia

Şcoala Gimnazială nr.3

  1. Brânduşoiu Alina

Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu”

  1. Părnă Mihaela Mioara
  2. Tuta Carmen Elena
  3. Cercelaru Larisa Carmen
  4. Mincă Mihaela

Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu”

  1. Constantinescu Gabriela Laura
  2. Petre Claudia
  3. Anastasiu Doru Popescu
  4. Pletoiu Dana Liana
  5. Vasile Maria
  6. Andrei Emilia
  7. Popa Graţiela Ludmila
  8. Ene Simona Elena

Pietriş Daniel Constantin

Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”

  1. Perianu Irina
  2. Ionescu Cristian
  3. Sterpan Maria
  4. Niculae Aurelia
  5. Micu Roxana
  6. Popescu Ioana Nely
  7. Ceauş Mariana
  8. Mezdrea Adriana
  9. Perianu Marius
  10. Năsui Simona
  11. Combei Dumitru
  12. Ghiră Virginia
  13. Moşteanu Laura
  14. Predeanu Florentina
  15. Liţă Angela
  16. Barbu Gabriela
  17. Dragu Mirel
  18. Moraru Tiberius
  19. Alexandru Valeriu
  20. Gagiu Alina
  21. Cătănoiu Camelia
  22. Badea Rodica

Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”

  1. Alexandru Felicia
  2. Oprea Oana Bianca
  3. Rădulescu Rodica
  4. Bălan Violeta
  5. Mihai Mariana
  6. Lişteveanu Mariana
  7. Dumbrăvescu Marius Alin
  8. Badea Valeria
  9. Datcu Zamfir
  10. Popescu Doru Anastasiu

Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu”

  1. Buşoiu Mihaela
  2. Dinu Emilia
  3. Velcea Adriana
  4. Brăileanu Victoria
  5. Prodan Rodica
  6. Enoiu Ioana
  7. Butucea Nicolina
  8. Mustăţea Lenuţa
  9. Geantă Alexandra
  10. Balint Gheorghe
  11. Boiangiu Carmen
  12. Geamănu Ştefania
  13. Bucur Beatrice
  14. Popescu Carmen
  15. Pălărie Marius
  16. Vlădescu Elena
  17. Badea Delia
  18. Burdulea Felicia
  19. Vâlcea Elena Adriana
  20. Podoleanu Cătălin
  21. Păcală Maria

Liceul Tehnologic ”Alexe Marin”

  1. Boaţă Nicolae
  2. Vălu Paula
  3. Neag Mircea
  4. Gheorghe (Ţârcomicu) Crina
  5. Croitoru Marian
  6. Enache Adrian
  7. Dina Marian
  8. Diaconu Valeria
  9. Voica Sidonia
  10. Popa Cornel
  11. Chiş Gabriela
  12. Miulescu Elena
  13. Iosin Nicoliţa
  14. Boroi Ludmila Georgeta
  15. Diaconu Maria

Colegiul Tehnic Metalurgic

  1. Mocanu Lucica
  2. Puiu Constantin
  3. Lupu Mihaela
  4. Ciochină Ionescu Mariana
  5. Chimoaica Daniela
  6. Rachina Vera Georgeta
  7. Deaconu Castelia
  8. Manda Constanţa
  9. Petra Florea
  10. Vîlcea Elena
  11. Râmaru Gheorghiţa
  12. Stoica Livia
  13. Barbu Marian
  14. Lupescu Ileana

Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”

  1. Raicu Marina
  2. Tăbârcă Geanina
  3. Colpacci Tanţa
  4. Diţă Dorina
  5. Lazăr Cristiana
  6. Popescu Ion
  7. Petrescu Nicolae
  8. Enache Marinela
  9. Dinu Mioara

Şcoala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu”

  1. Petrache Maria

Liceul cu Program Sportiv

  1. Vancea Marius

Centrul Judeţean de Excelenţă

  1. Istrate Viorica
  2. Gruia Adina Maria
  3. Marineanu Ştefania
  4. Dogaru Mioara

Fundaţia Judeţeană pentru Tineret Olt

  1. Bălăiţă Iuliana

Palatul Copiilor

  1. Braileanu Ilie;
  2. Maican Leliana Rodica;
  3. Cătănescu Rodica
  4. Balica Mădălina
  5. Bolocan Carmen Georgeta
  6. Şoaica Valerica
  7. Petrache Ion
  8. Vârtosu Toma Florentina
  9. Vasile Ilie
  10. Ionescu Silvia
  11. Teleşpan Ion
  12. Vătafu Elena Daniela
  13. Truţă George Lucian
  14. Constantin Ion
  15. Sterie Cristina Maria
  16. Vancea Marius
  17. Viorica Sandu
  18. Vlăduţ Smarandache