LISTA/ Campionii Slatinei, PREMIAȚI de Zilele orașului

827

Slatina va aniversa pe 20 ianuarie 651 de ani de atestare documentară, ocazie cu care municipalitatea va premia cei mai buni elevi, dar și cei mai buni sportivi. Realitatea Oltului publică lista campionilor care au reușit performanțe notabile ce vor fi premiate de administrația locală.

Primăria Slatina va organiza cea de-a treia ediție a manifestării ”Gala Laureaților”, în perioada 20-24 ianuarie, manifestare în cadrul căreia se vor desfășura atât acțiuni cultural-artistice cât și tradiționalele gale de premiere în cadrul cărora vor fi decernate premii pentru elevi, sportivi, profesori și antrenori care s-au evidențiat în activitate, premii de fidelitate pentru familiile slătinene care au împlinit 50 de ani de căsătorie până la sfârșitul anului 2018, premii pentru activitatea managerială, economică, distincții, evenimente artistice.

În total, vor fi acordate 1174 de premii, dintre care zeci de premii acordate sportivilor.

SPORT Premiu de Excelenţă

CS ALUMINIU ALRO Slatina

  1. Dobre Oliwer Constantin – medalie de aur la Campionatul European de Karate Tradiţional din Belgrad

CLUBUL SPORTIV ŞCOLAR Slatina

  1. Huduşan Andreea – Locul III la Campionatele Europene de Tenis de Masă de la Cluj şi Locurile II şi III la campionatul Balcanic de Tenis de Masă din Bosnia

ŞCOALA POPULARĂ DE ARTE ŞI MESERII

  1. Nistor Maria Elena – Locul I şi Diplomă de Excelenţă la Concursul Internaţional de balet “Vibe Vienna Internaţional Ballet Experience”;
  2. Costea Sophie Livia Anisia –Diplomă de Excelenţă la Concursul Internaţional de balet “Vibe Vienna Internaţional Ballet Experience”;

ASOCIAŢIA CLUBUL SPORTIV M.G.V.

  1. Oporanu Florina Claudia – Locul VI la Concursul “International World Dance Masters”;
  2. Oporanu Traian Marcel – Locul VI la Concursul “International World Dance Masters”;
  3. Gheorghe Carmina – Locul III la Concursul “International World Dance Masters”;
  4. Rotea Radu – Locul III la Concursul “International World Dance Masters”;
  5. Ilie Giulia – Locul III la Concursul “International World Dance Masters”;
  6. Ciuică Radu – Locul III la Concursul “International World Dance Masters”;

OLTENIA TAEKWONDO

  1. Costea Luca – Locul II la Slovenia Open Taekwondo calificat la jocuri Olimpice pentru Tineret din Tunisia, Locul III la Jocurile Olimpice Şcolare din Maroc, Locul III la Open, Grecia;
  2. Ciobanu Victor – Locul III la Campionatul Balcanic de Taekwondo ;

A.C.S. SCORPION KARATE-DO Slatina

  1. Mihai Andreea – Locul I la Open Internaţional de Karate;
  2. Floricică Adrian – Locul I la Open Internaţional de Karate;
  3. Drăgici Cristian – Locul I la Open Internaţional de Karate;
  4. Cîrstea Mihai – Locul I la Open Internaţional de Karate;
  5. Vile Robert – Locul II la Open Internaţional de Karate;
  6. Murgea Bogdan – Locul II la Open Internaţional de Karate;
  7. Rezeanu Rebeca – Locul II la Open Internaţional de Karate;
  8. Frunză Alexandru – Locul III la Open Internaţional de Karate;
  9. Marinescu Mihai – Locul III la Open Internaţional de Karate;
  10. Matei Alin – Locul III la Open Internaţional de Karate;
  11. Frunză Carmen – Locul III la Open Internaţional de Karate;
  12. Niță Sebastian – Locul III la Open Internaţional de Karate.

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina

  1. Păun Bogdan- Medalie de Aur la Campionatul European de Karate Tradiţional Belgrad şi Medalie de Aur la Campionatul European din Slovenia;
  2. Ionică Ştefan – Medalie de Aur la Campionatul European de Karate Tradiţional Belgrad, Medalie de Aur la Campionatul European din Slovenia;
  1. Apetrei Elena – Medalie de Argint la Campionatul European de Karate Tradiţional Belgrad;
  2. Ştefan Diana – Medallie de Argint la Campionatul European de Karate Tradiţional Belgrad
  3. Apetrei Alexandra – Medalie de Argint la Campionatul European de Karate Tradiţional Belgrad;
  4. Neagoe Andrei – Semifinalist la Campionatul European de Atletism Seniori de la Berlin, Campion Balcanic Seniori şi Campion Internaţional Seniori al României;
  1. Budin Daniel – Campion Balcanic la Seniori Atletism, Vicecampion Internaţional Seniori al României;
  1. Şerban Marius – Vicecampion Internaţional la Seniori – Atletism al României;
  2. Dincă Cosmin – Vicecampion Internaţional la Seniori – Atletism al României;
  3. Diaconu Adina – Locul IV Campionatul European Tenis de Masă;
  4. Ciobanu Irina – Locul V Campionatul European Seniori Tenis de Masă;
  5. Gheorghe Alexandra Anamaria – Locul II la Campionatul European de Junioare Box;
  6. Ene Alina Gabriela – Locul II la Campionatul European de box “UNDER 22” Seniori;
  7. Barbul Andrei Florea – Locul 12 la Campionatul Mondial de Lupte Greco- Romane Cadeţi de la Zagreb şi Locul 11 la Campionatul European de Lupte Greco- Romane, Cadeţi de la Scopje;
  1. Andrii Andrei Robert – Medalie de Aur la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  2. Aspra Daniel – Locul 4 la Campionatul European de Karate din Slovenia.

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV

  1. Cace Adina Gabriela – Locul IX la Campionatul Mondial “UNDER 18” Polonia;

ACS PRO SPORT 2009

  1. Firaru Andrei – Vicecampion Naţional Tenis de Câmp, Clasat în turneele intenaţionale

ACS BU DO KARATE

  1. Maxim Sorin – Medalie de Aur la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  2. Păduroiu Mihai – Medalie de Aur la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  3. Costică Romeo – Medalie de Aur la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  4. Petrache Yanis Mihai – Medalie de Argint la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  5. Buzgurilă Andrei – Medalie de Bronz la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  6. Bojin Daria – Locul II la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  7. Ţarălungă Lucian – Locul VI la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  8. Belgu Darius – Locul III la Campionatul European de Karate din Slovenia;

CS BOX ARTROM

  1. Iliescu George Alexandru – Locul V la Campionatul European de Box din Albena

CS BUSHIDO Slatina

  1. Ghiţurin Luca Ştefan – Medalie de Argint şi Bronz la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  2. Nuţeanu Alexei – Medalie de Argint la Campionatul European de Karate din Slovenia;

Antrenorii care au adus fală Slatinei și țării, PREMIAȚI de Zilele orașului. Vezi cine sunt

 

2.1 Premii la campionate naționale

Premiul I – 200 lei

ACS BU-DO KARATE Slatina

  1. Goran Tony – Locul I la Campionatul Naţional de Karate FUDOKAN;
  2. Stroiluleasa Mădălin – Locul I la Campionatul Naţional de Karate FUDOKAN;
  3. Păduroiu Maria – Locul I la Campionatul Naţional de Karate FUDOKAN;

ACS SCORPION KARATE-DO Slatina

  1. Sarpescu Damian – Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  2. Mincă David- Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  3. Popescu Vlad – Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  4. Tapescu Miruna – Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  5. Ionescu Bianca – Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  6. Floricica Antonio – Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  7. Ciontu Augustin – Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  8. Gheorghe David – Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  9. Constantin Liviu – Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  10. Geană Alexandra – Locul I la Cupa României la Karate
  11. Bocicor Bianca – Locul I la Cupa României la Karate
  12. Cristescu David – Locul I la Cupa României la Karate
  13. Ştefan Darius – Locul I la Cupa României la Karate
  14. Mitrache Irina – Locul I la Cupa României la Karate
  15. Ion Florentina – Locul I la Cupa României la Karate
  16. Dobrescu Alexandru – Locul I la Cupa României la Karate
  17. Franţescu Alexandru – Locul I la Cupa României la Karate

Clubul Sportiv Municipal

  1. Drăgan Emilia Iuliana – Locul I la Campionatul Naţional de Box feminine;
  2. Ciobanu Costel Adrian – Locul I la Cupa României de Tineret Box;
  3. Tudoroi Paul Tudor – Locul I la Campionatul Naţional de Box pentru Cadeţi;
  4. Ciocan Marina Mihaela- Locul I la Cupa României la Box Junioare;

Clubul Sportiv Şcolar Slatina

  1. Barbu Ana Cristina – Locul I la Campionatul Naţional Tenis de masa;
  2. Ioniţă Alexandra – Locul I la Campionatele Naţionale Tenis de Masă;
  3. Jifcu Andreea – Locul I la Campionatele Naţionale Tenis de Masă;

C.S. Box

  1. Cotescu Ionuţ Alexandru Locul I la Campionatul Naţional de Box Pentru Cadeţi

Liceul cu Program Sportiv Slatina

  1. Radu Diana Manuela – Locul I la Campionatul Naţional al CSS Tenis de Masă
  2. Popa Mihai Silviu – Locul I la Festivalul Românesc de Judo
  3. Babii Teodor Viorel – Locul I la Campionatul Naţional de Juniori Lupte Greco- Romane
  4. Bănica David Marian – Locul I la Campionatul Naţional de Juniori Lupte Greco- Romane

CS Oltenia Taekwondo

  1. Păuna (Ispas) Loredana – Locul I la Campionatul Naţional Militar ,Locul I la „Dracula OPEN TOURNEMENT”
  2. Trifan David – Locul I la Campionatul Naţional de Copii Juniori şi Seniori
  3. Enache Valentin – Locul I la Campionatul Naţional de Copii Juniori şi Seniori

C.S Box Comtech Slatina

  1. Ganciu Ovidiu Alexandru – Locul I la Cupa României la Box Cadeţi

Şcoala Populară de Arte şi Meserii

  1. Stănescu Maria Irina – Locul I la balet la Concursurile Internaţionale „Lebăda de Cristal” şi „Stele Aurii”

Asociaţia Club Sportiv MGV Slatina

  1. Niculescu George – Locul I la Concursul Zonal „Cupa Argeş”
  2. Coca Antonia– Locul I la Concursul Zonal „Cupa Argeş”

ACS PROSPORT 2009

  1. Duţă Denis – Locul I la Campionatul Naţional de Tenis de Câmp

ACS ATHLETIC Slatina

  1. Filea Andrei – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  2. Ţîrcomnicu Bogdan Marian – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  3. Costea David Maximilian – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  4. Hermeneanu Evan Valentin – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  5. Danciu Andrei Traian – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  6. Vîlceleanu Darius Ştefan – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  7. Cârciumaru Sebastian – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  8. Gherghe David Anhel – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  9. Barbu Ciprian Andrei – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  10. Ristea Patrick – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  11. Haloiu Alexandru Ionuţ – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  12. Ristea Matei Gabriel – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  13. Ciocîrlan Ştefănuţ Cristian – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  14. Breazu Eduard Gabriel – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  15. Ciucu Răzvan Dragoş Andrei – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  16. Teodor Patrick Tiberiu – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  17. Anuţa Ioan Mihai – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  18. Lungu Eduard George – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  19. Dicu Andrei Bogdan – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  20. Răduleţ Matei Gabriel – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”

Premiul II – 160 lei

ACS SCORPION KARATE-DO Slatina

  1. Sfîrlează Alexandra – Locul II la Campionatul Naţional de Karate
  2. Ionescu Mirabela – Locul II la Campionatul Naţional de Karate
  3. Fiscuci Viorel – Locul II la Campionatul Naţional de Karate
  4. Geană Natalia – Locul II la Campionatul Naţional de Karate
  5. Golgojan Claudiu – Locul II la Campionatul Naţional de Karate
  6. Coşmeleaţă David – Locul II la Cupa României de Karate
  7. Palada Alexandru – Locul II la Cupa României de Karate
  8. Popescu Gabriel – Locul II la Cupa României de Karate
  9. Dobrescu Maria – Locul II la Cupa României de Karate

Clubul Sportiv Municipal Slatina

  1. Băluţă Florentin – Medalie de Argint la Campionatul Naţional de Karate FUDOKAN;
  2. Huduşan Andreea – Locul II la Campionatul Naţional de Tineret, Tenis de Masă
  3. Bulgar Marius Liviu – Locul II la Campionatul Naţional Individual U 23 Lupte Greco –Romane;
  4. Mirică Alexandru Cristian – Locul II la Cupa României Juniori, Lupte Greco – Romane ;
  5. Negru Robert Constantin – Locul II la Campionatul Naţional Individual U 23 Lupte Greco –Romane;

Colegiul Naţional Ion Minulescu

  1. Cojocaru Radu Ianis – Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  2. Alexe Radu Mihai – Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  3. Călina Ovidiu Nicolas Mario- Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  4. Cîmpeanu Vlad Mihai – Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  5. Diaconescu Rareş Theodor – Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  6. Negreanu Antonio Nicolae – Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  7. Biţă Mihai Cezar- Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  8. Traşcă Ştefan Gabriel- Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  9. Ispas George Emilian – Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  10. Mărgărit Antonio Longin – Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  11. Dincă Robert – Locul II la Olimpiada Şcolară Tenis de Masă, faza Zonală;
  12. Popescu Maria Alexia Gabriela- Locul II la Olimpiada Şcolară Tenis de Masă, faza Zonală;
  13. Ion Denisa – Locul II la Olimpiada Şcolară Tenis de Masă, faza Zonală;
  14. Pîrvu Mihail Ciprian – Locul II la Olimpiada Şcolară Tenis de Masă, faza Zonală;

Clubul Sportiv Şcolar Slatina

  1. Smedescu Alin – Locul II la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane, cadeţi;
  2. Anuţa Nicolae – Locul II la Campionatul Naţional Individual Şcolar, cadeţi;
  3. Pepene Ana – Locul II la Campionatele Naţionale Tenis de Masă;

C.S. Box

  1. Marinescu Nicolae -Locul II la Cupa României la Box Juniori

Asociaţia Club Sportiv MGV Slatina

  1. Dirleci Tudor Florin – Locul II la Concursul Naţional „Cupa Sibba”
  2. Ioanovici Pojoceanu Amanda– Locul II la Concursul Naţional „Cupa Sibba”

Liceul cu Program Sportiv Slatina

  1. Pîrvan Elena Camelia – Locul II la Festivalul Româ

CS Oltenia Taekwondo

  1. Costea Sophie – Locul II la Campionatul Naţional de Copii Juniori şi Seniori;
  2. Mincă Vlad – Locul II la Campionatul Naţional de Copii Juniori şi Seniori;
  3. Ţucă Andrei – Locul II la Cupa României.

Premiul III – 130 lei

ACS BU-DO KARATE Slatina

  1. Filip Andreea – Locul III la Campionatul Naţional de Karate FUDOKAN;
  2. Ştefănescu Alexandra – Locul IV la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional ;

ACS SCORPION KARATE – DO Slatina

  1. Petrişor Iulia – Locul III la Campionatul Naţional de Karate

Clubul Sportiv Municipal Slatina

  1. Dumitru Alin – Medalie de Bronz la Campionatul Naţional de Karate FUDOKAN;
  2. Savu George – Medalie de Bronz la Campionatul Naţional de Karate FUDOKAN
  3. Bârzoi Daniela – Locul III la Campionatul Naţional de Seniori, Tenis de masă;
  4. Matei Ana Maria – Locul III la Cupa României Box Tineret;
  5. Bobaru Andreea Andra- Locul III la Cupa României Box Junioare;
  6. Gheorghe Niculina Denisa – Campionatul Naţional de Box Feminin;
  7. Bărănescu Alexandra – Locul III la Campionatul Naţional de Box Feminin;
  8. Trifu Nela Anna Maria – Locul III la Cupa României la Box Cadete;
  9. Eremia Luca – Locul III în Cupa Născut pentru Lupte;
  10. Panait Sabin – Locul III în Cupa Născut pentru Lupte;
  11. Davidescu Darius – Locul III în Cupa Născut pentru Lupte;
  12. Babii Alexandru – Locul III la Campionatul Naţional de Superligă Seniori – Lupte Greco –Romane;
  13. Cheroiu Florian Adrian – Locul III la Campionatul Naţional de Superligă Seniori- Lupte Greco – Romane;
  14. Dumitru Robert Ionuţ – Locul III la Campionatul Naţional de Superligă Seniori – Lupte Greco – Romane;
  15. Gheorghe Florin – Locul III la Campionatul Naţional de Superligă Seniori- Lupte Greco –Romane;
  16. Ioniţă Geani Nicuşor – Locul III la Campionatul Naţional de Superligă Seniori- Lupte Greco – Romane;
  17. Mirică Nicolae Cosmin – Locul III la Campionatul Naţional de Superligă Seniori- Lupte Greco – Romane;

Clubul Sportiv Şcolar Slatina

  1. Florescu Alecsia – Locul III la Campionatele Naţionale Tenis de Masă;
  2. Ignat Alexandra – Locul III la Campionatele Naţionale Tenis de Masă;
  3. Moise Andrei – Locul III la Campionatul Naţional U 15 la Judo;
  4. Dobre Ionuţ – Locul III la Festivalul Naţional de Judo;
  5. Stancu Cristina – Locul III la Festivalul Naţional de Judo.

Colegiul Naţional Ion Minulescu

  1. Mincă Maria Bianca – Locul III la Olimpiada Şcolară Atletism, faza Zonală;
  2. Ioana Adriana Maria – Locul III la Olimpiada Şcolară Atletism, faza Zonală, Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  1. Băcănaru Denisa Maria – Locul III la Olimpiada Şcolară Atletism, faza Zonală;
  2. Alexe Maria Giulia – Locul III la Olimpiada Şcolară Atletism, faza Zonală, Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  1. Cârstea Horia Cristian – Locul III la Olimpiada Şcolară Atletism, faza Zonală;
  2. Conea Denis Cătălin – Locul III la Olimpiada Şcolară Atletism, faza Zonală;
  3. Spătaru Cristian Iulian – Locul III la Olimpiada Şcolară Atletism, faza Zonală;
  4. Lungu Andrei Daniel – Locul III la Olimpiada Şcolară Atletism, faza Zonală;
  5. Creţan Olivia Mihaela – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  6. Ioana Adriana Maria – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  7. Badea Maria Raluca – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  8. Bojincă Ana Maria – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  9. Ungureanu Sara – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  10. Drăguţ Genoveva Ioana – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  11. Stănescu Sînziana Maria – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  12. Anton Maria Alexia – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  13. Niţă Janine Ana Maria – – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  14. Grădinaru Iulia Maria – Locul III la Olimpiada Şcolară Volei Feminin, faza Zonală;
  15. Banu Andreea Ştefania – Locul III la Olimpiada Şcolară Volei Feminin, faza Zonală;
  16. Tinu Ştefania Larisa – Locul III la Olimpiada Şcolară Volei Feminin, faza Zonală;
  17. Nae Patricia Maria- Locul III la Olimpiada Şcolară Volei Feminin, faza Zonală;
  18. Bărbuia Bianca- Locul III la Olimpiada Şcolară Volei Feminin, faza Zonală;
  19. Tecu Alexandra Maria- Locul III la Olimpiada Şcolară Volei Feminin, faza Zonală;
  20. Marinescu Teodora- Locul III la Olimpiada Şcolară Volei Feminin, faza Zonală;
  21. Geauca Anca Andreea- Locul III la Olimpiada Şcolară Volei Feminin, faza Zonală;

Liceul cu Program Sportiv Slatina

  1. Bănică Iustin Marian – Locul III la Festivalul Naţional de Judo;
  2. Ioniţă Carmen Georgiana – Locul III la Festivalul Naţional de Judo;
  3. Neacşu Iacov Alexandru – Locul III la Campionatul Naţional de Lupte, Juniori;
  4. Marinescu Ionuţ Mihai – Locul III la Campionatul Naţional de Lupte, Juniori;
  5. Drăghici Cosmin Adrian – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  6. Nae Teodor Gabriel – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  7. Diculescu Ioan Virgil – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  8. Vasile Răzvan Vasilică – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  9. Fulga Mihai Cătălin – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  10. Manea Robert Constantin – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  11. Diaconu David Cătălin – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  12. Ghiţă Dan Ionuţ – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  13. Popa Sergiu Mihai – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  14. Dumitra Marinel Cristian – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;

Asociaţia Club Sportiv MGV Slatina

  1. Brânzan Alin Costinel – Locul III la Concursul Zonal „Cupa Argeş”
  2. Vochiţa Thea – Locul III la Concursul Zonal „Cupa Argeş”
  3. Florescu Teodor Ştefănuţ – Locul VII la Concursul Naţional „Cupa Vâlcea”
  4. Preduţ Timeea Maria – Locul VII la Concursul Naţional „Cupa Vâlcea”
  5. Cătănoiu Marian – Locul III la Concursul Naţional „Cupa Sibba”
  6. Heroaica Ioana Miruna – Locul III la Concursul Naţional „Cupa Sibba”
  7. Alexa Răzvan Gheorghe – Locul IV la Concursul Zonal „Cupa Argeş”
  8. Niţu Octavia Maria – Locul IV la Concursul Zonal „Cupa Argeş”
  9. Cătănoiu Cezar – Locul III la Concursul Zonal „Cupa Argeş”
  10. Fieraru Alexandra – Locul III la Concursul Zonal „Cupa Argeş”

C.S. Box

  1. Marinescu Nicolae – Locul III la Campionatul National de cadeti.

C.S. Box ARTROM

  1. Din Ionuţ Cătălin – Medalie de Bronz la Cupa României de Box- Tineret

Despre manifestare:

LISTA/ Sute de elevi, PREMIAȚI de Zilele Slatinei

sau:

Slatina, la ceas aniversar: 651 de ani, serbați între 20 – 24 ianuarie/ PROGRAM

și:

7 veterani de război, Cetățeni de Onoare ai Slatinei