LISTA elevilor din Slatina recompensați de primărie cu o excursie la Disneyland Paris

259

Primăria Slatina a publicat lista elevilor câștigători ai ediției din acest a concursului Disney Cup.

Nu mai puțin de 1.144 de elevi din clasele V-VII din unitățile de învățământ din Slatina s-au înscris la Disney Cup, concurs susținut pe 7 iunie. Cei mai buni elevi vor fi recompensați de către primărie cu  excursie la Disneyland – Paris (Franța).

Primăria municipiului Slatina a publicat azi LISTA cu elevii din Slatina ce vor efectua excursia la Disneyland (Paris) – 2018

  1. Colegiul Naţional Vocaţional „Nicolae Titulescu”
    Grumezaş Neacşu Ştefania Riana – cls. a V-a
    Stroe Daria – cls. a VI-a
    Băceanu Ana Delia – cls. a VII-a
  2. Colegiul Naţional „Ion Minulescu”
    Scrieciu Maria Ramona – cls. a V-a
    Vintilescu Oana – cls. a VI-a
    Prina Alexandru – cls. a VII-a
  3. Colegiul Naţional „Radu Greceanu”
    Nicola Clara Andreea – cls. a V-a
    Simionică Ana Maria – cls. a VI-a
    Gherghina Andreea – cls. a VII-a
  4. Liceul cu Program Sportiv
    Vlăicuş Alexandru Mihai – cls. a V-a
    Ristea Ioana Elena – cls. a VI-a
    Vălu Andrei Florin – cls. a VII-a
  5. Şcoala generală ”Nicolae Iorga”
    Joţa Alina – cls. a V-a
    Ciucă Alessia – cls. a VI-a
    Diaconescu Clara – cls. a VII-a
  6. Şcoala generală „George Poboran”
    Bogdăneci Marius – cls. a V-a
    Medinţu Adriana Mihaela – cls. a VI-a
    Mocanu Alexandru – cls. a VII-a
  7. Şcoala generală nr. 1
    Velea Fabiana Rebeca – cls. a V-a
    Dursan Alexandru Ionuţ – cls. a VI-a
    Mincu Alina Alexandra – cls. a VII-a
  8. Şcoala generală „Ştefan Protopopescu”
    Dumitrescu Dana Elena – cls. a V-a
    Sebe Denisa Claudia – cls. a VI-a
    Criveanu Andra – cls. a VII-a
  9. Şcoala generală „Vlaicu Vodă”
    Comănescu Andrei – cls. a V-a
    Ciucă Bianca Maria – cls. a VI-a
    Arici Ştefania Cristina – cls. a VII-a
  10. Şcoala generală „Eugen Ionescu”
    Ştefănescu Ecaterina – cls. a V-a
    Bolborea Radu – cls. a VI-a
    Feraru Ştefan – cls. a VII-a
  11. Şcoala generală nr. 3
    Bilauschi Simina Gabriela – cls. a V-a
    Preda Maria Alexandra – cls. a VI-a
    Chira David Cristian – cls. a VII-a
  12. Şcoala generală „Constantin Brâncoveanu”
    Bărbulescu Sorin – cls. a V-a
    Truşcă Irina – cls. a VI-a
    Drăghici Daria Gabriela – cls. a VII-a

    Cheltuielile legate de excursia in Franța (ce va avea loc în cursul lunilor august/septembrie) vor fi suportate de la bugetul local: transport, cazare, masă, vizită la obiective turistice, tur de oraş, asigurări de sănătate. Bugetul alocat în acest an pentru organizarea excursiei se ridică la 225.000 lei.

    PREMIU ÎN BANI: 700 lei
    Elevii următori vor primi suma de 700 de lei (conform Regulamentului de organizare ”Disney Cup” 2018 din HCL nr. 115/24.04.2018) deoarece au mai fost beneficiari ai excursiei în Franța în anii anteriori.
    1. Cîrnaru Annelise Maria Cornelia (cls. a VI-a, Colegiul Naţional Vocaţional „Nicolae Titulescu”)
    2. Blaga Erika Lorena (cls. a VI-a, Colegiul Naţional „Radu Greceanu”)
    3. Ungureanu Radu Andrei (cls. a VII-a, Colegiul Naţional „Radu Greceanu”)
    4. Ispas Raluca Sânziana (cls. a VII-a, Liceul cu Program Sportiv)
    5. Neagoe Andreea (cls. a VI-a, Şcoala generală ”Nicolae Iorga”)
    6. Grigorescu Andreea (cls. a VII-a, Şcoala generală ”Nicolae Iorga”)
    5. Bimbirică Denis Ionuţ (cls. a VI-a, Şcoala generală ”George Poboran”)
    6. Neacşu Ştefan (cls. a VII-a, Şcoala generală ”George Poboran”)
    7. Pătraşcu Gabriel (cls. a VII-a, Şcoala generală „Ştefan Protopopescu”)
    8. Bălşanu Matei (cls. a VI-a, Şcoala generală „Vlaicu Vodă”)
    9. Untea Alexandra (cls. a VI-a, Şcoala generală ”Eugen Ionescu”)
    10. Tudorache Robert (cls. a VI-a, Şcoala generală „Constantin Brîncoveanu”).
    .
    Concursul, în știrea Realitatea Oltului:

Concurență mare pentru Disneyland