Viitorii mari artiști ai Slatinei, premiați de primărie. Vezi cine sunt

468
Roberta Buzurin, 12 ani

199 de mici artiști vor primi din partea Primăriei Slatina, cu ocazia împlinirii celor 650 de ani de la prima atestare documentară a urbei, Premiul Special pentru activitate artistică.

Deși cu o valoare mult mai mică în comparație cu cele destinate sportivilor, și artiștii Slatinei vor primi premii în acest an de Zilele urbei o recunoaştere pentru rezultatele obţinute la festivaluri sau concursuri. 199 de elevi vor fi recompensaţi cu Premiu Special pentru activitate artistică – 50 lei / elev.

Palatul Copiilor

  1. Rizea Cristian Ionuț
  2. Trăistaru Cosmina
  3. Iordache Vlad Adrian
  4. Sandu Ionuț Ștefan
  5. Murgea Elisabeta Diana Anamaria
  6. Nedelcu Maria Ștefania
  7. Bălan Ioana – Claudia
  8. Nuță Aura Maria
  9. Bălan Răzvan Alexandru
  10. Istinie Ioana Alexandra
  11. Mocanu Alexandru
  12. Bocai Andrei Constantin
  13. Bocai Roxana Adriana
  14. Bocai Maria Lorena
  15. Albotă Carmen Maria
  16. Goti Daria
  17. Chivu Mihaela Daria
  18. Ivănescu Claudia Mihaela
  19. Nedeloaia Alisia Maria
  20. Costea Sophie Livia Anisia
  21. Nistor Maria Elena
  22. Măican Giulia Andreea Liliana
  23. Măican Timeea Ioana
  24. Sebeștean Bianca Mihaela
  25. Constantin Alexia Maria
  26. Barbu Briana Cătălina
  27. Radu Alexia Teodora
  28. Voicu Andreea Lorena
  29. Coman Sara Maria
  30. Lunganu Andreea
  31. Cazangiu Alexandra Elena
  32. Karakaș Dilara
  33. Voinic Valentina Cristina
  34. Ciobanu Daria Amelia Valentina
  35. Anghelache Alissa –Rodica
  36. Ivan Natalia
  37. Ilie Maeva
  38. Sanda Maria – Ana
  39. Pîrvu Lucian Andrei
  40. Onescu Silvia Roberta
  41. Gheocanu Rareș Marius
  42. Grigore Iulia
  43. Pescaru Elena Iulia
  44. Mihai Anamaria
  45. Dudescu Alina Maria
  46. Dumitrescu Răzvan Ciprian
  47. Neacșu Elena Teodora
  48. Predescu Sandra Maria
  49. Cotelin Andrada Mihaela
  50. Neacșu Mihaela- Cristiana
  51. Ciulu Mihaela Ștefania
  52. Trăistaru Andreea Georgiana
  53. Cucu Cătălin Ilie
  54. Cucu Geanina Maria
  55. Gheocanu Anca Gabriela
  56. Tabacu Anastasia Ștefania
  57. Mezdrea Cosmina Valentina
  58. Mihai Laura Nicoleta
  59. Iordana Emilia Georgiana
  60. Țiu Diana Andreea
  61. Constanda Marian
  62. Ciubuc Costin Adrian
  63. Măricuțoiu Maria
  64. Bogeanu Alina Mădălina
  65. Bălă Andreea Iuliana
  66. Marcu Denis Alexandru
  67. Neacșa Sergiu
  68. Pătrașcu Bianca Ioana
  69. Dincă Ionela
  70. Stan Constantin Gabriel
  71. Stan Elena Mihaela
  72. Peagu Cătălin
  73. Belu Cristian Mirel
  74. Baratky Andrei Sebastian
  75. Iordache Sarai Mihaela
  76. Matei Bianca Teodora
  77. Constantin Maria
  78. Văcaru Mihai Iulian
  79. Mihai Marian Cristian
  80. Balcan Lucian Ionuț
  81. Cazangiu Andrei
  82. Vârtosu Toma Ștefan
  83. Vârtosu Toma Alexandru
  84. Polk Sabina – Maria
  85. Marica Maria – Daria
  86. Gioarsă Ioana Alexandra
  87. Ifrim Miruna Maria
  88. Florescu Ani-Maria
  89. Necșuțu Claudia Mihaela
  90. Popescu Ana Maria Iuliana
  91. Șerban Angela Georgiana
  92. Stan Maria Iolanda
  93. Dincovici Ioana – Dorina
  94. Trandafir Andrada Gabriela
  95. Lunganu Denisa Ștefania
  96. Pohață Alina Ștefania
  97. Dicu Marina Diana
  98. Crăciunescu Maria Bianca
  99. Lică Lorena Mihaela
  100. Gheorghișor Cristina Alexandra
  101. Gheorghișor Sorina – Ana- Maria
  102. Mataraș Nicoleta Florentina
  103. Teleșpan Claudia Ioana
  104. Mocanu Alexandru
  105. Stoica Mihai Narcis
  106. Matei Alexandra Valentina
  107. Pîrvu Amelia Andreea
  108. Frumoasa Elena Georgiana
  109. Dăogaru Cristina Marina
  110. Spilcea Gabriela Mădălina
  111. Grădinariu Mădălina Ioana
  112. Țepeligă Claudiu Valentin
  113. Gheorghe Niculina Denisa
  114. Gheorghe Florin
  115. Petrache Alicia
  116. Popescu Dumitru Tite
  117. Bădoi Denisa
  118. Furnigă Ileana
  119. Calotă Marian Gabriel
  120. Pârlea Raluca Maria
  121. Lazăr Ionela Nicoleta
  122. Jitianu Maria Marinela
  123. Neciu Andrei Răzvan
  124. Amzu Andrada Georgiana
  125. Ciobanu Andreea Ana Maria
  126. Mincă Maria – Bianca

http://realitateaoltului.ro/2018/01/03/lista-cei-mai-buni-elevi-ai-slatinei-premiati-cu-burse-de-merit-si-excelenta/

http://realitateaoltului.ro/2018/01/03/cei-mai-buni-profesori-ai-slatinei-premiati-de-primarie/

Corul UNDA – Colegiul Naţional Vocaţional ”Nicolae Titulescu”

  1. Andreiana Roxana Mihaela
  2. Bobaru Andreea
  3. Barbu Cosmina Anamaria
  4. Bica Cristina
  5. Cimpeanu Gabriela Marinela
  6. Chirici Andreea Adina
  7. Ciobanu Andrea Ana Maria
  8. Ciuchete Elena Emilia
  9. Comisaru Maria Amalia
  10. Constantin Alina Nicoleta
  11. Doinea Elena Delia
  12. Florescu Livia Elena
  13. Iancu Maria Elena
  14. Gheorghe Adina Mihaela
  15. Gavrilescu Malina Florentina
  16. Gheorghe Doina Marilena
  17. Ilie Maria Enola
  18. Gheorghişor Sorina Ana Maria
  19. Hertoiu Alexandra
  20. Lepadatu Flori Catalina
  21. Ivan Ana Maria
  22. Nae Adela Adriana
  23. Mitrica Marinela Viorica
  24. Mihai Andreea Sorina
  25. Maria Gabriela Denisa
  26. Neacşa Laura Georgiana
  27. Neacşa Lorena Constantina
  28. Neacsu Narcisa Elena
  29. Nicolescu Ioana
  30. Nicu Rebeka Elena
  31. Otincelescu Elena Luiza
  32. Pătrulescu Lelia
  33. Rotaru Daria Stefania
  34. Ristea Mirona Florentina
  35. Solnitaru Violeta Adriana
  36. Şerban Bianca Gabriela
  37. Ştefan Paul
  38. Stoica Bianca Elena Cristina
  39. Trache Florina Madalina
  40. Turbatu Stefania Nicoleta

http://realitateaoltului.ro/2018/01/03/ei-sunt-personalitatile-slatinei-afla-de-ce-merita-distinctia/

http://realitateaoltului.ro/2018/01/03/peste-200-de-campioni-premiati-de-zilele-slatinei-vezi-cine-sunt/

Pentru elevii care au obținut premiul I, II, III și mențiune la etapele județeană și interjudețeană ale Olimpiadei Naționale de interpretare vocală, instrumentală și studii teoretice

Colegiul National Vocational ”Nicolae Titulescu”

  1. Lutu Alina premiuI I si III
  2. Bocai Teodora Catalina – mentiune
  3. Tosa Oana Miruna- mentiune
  4. Maxim Sorin – mentiune
  5. Popa Alexandra Larisa – premiul I
  6. Filip George Darius – premiul III
  7. Grigorescu Andreea – mentiune
  8. Brad Anca Gabriela – mentiune
  9. Szocs Luca- Premiul III
  10. Nitu Teodora – Premiul III
  11. Munteanu Robert Laurentiu – Premiul III

http://realitateaoltului.ro/2018/01/01/doi-militari-cetateni-de-onaore-ai-slatinei/

Pentru elevii care au obţinut diplome de participare la olimpiada naţională şi premii la concursuri/festivaluri naţionale şi internaţionale de artă interpretativă, limbi străine şi activităţi extracuriculare:

  1. Butoi Alexandra Elena – mentiune la Festivalul Concurs National de Muzica Vocal Instrumentala ”Un Talent Inascut”
  2. Ispas Raluca Sinziana – Premiul II la Festivalul Concurs National de Muzica Vocal Instrumentala ”Un Talent Inascut”
  3. Popa Maria Irina – Locul II la Festivalul Concurs National de Muzica Vocal Instrumentala ”Un Talent Inascut”, si locul III la Festivalul de muzica usoara si populara pentru copii.

Scoala Generala ”Stefan Protopopescu”

  1. Udrea Andreea Maria – premiul II la Festivalul International ”Ana Blandiana”.

Colegiul National Vocational ”Nicolae Titulescu”

  1. Buzurin Roberta Alina Elena – premiul II la Concurs International de muzica usoara si populara, premiul I la Festivalul International al artelor ”Marius Bunescu”
  2. Fulga Alexia Ioana – premiul I la Concursul Naţional Ortofrançais
  3. Dragnea Cristian Andrei – premiul III la Concursul Naţional Ortofrançais
  4. Manta Ştefania Cătălina – premiul I la Concursul Naţional Ortofrançais
  5. Nistor Lavinia Gabriela – mentiune la Concursul Naţional Ortofrançais
  6. Florescu Livia Elena– mentiune la Concursul Naţional Ortofrançais
  7. Fedeleşanu Beatrice Ana Maria – mentiune la Concursul Naţional Ortofrançais
  8. Cârnaru Annelise Maria Cornelia – premiul I la Concursul Naţional Ortofrançais
  9. Sîrbu Alexandru – mentiune la Concursul Naţional Ortofrançais
  10. Niţoi Maria – mentiune la Concursul Naţional Ortofrançais
  11. Nica Antonio Ionuţ – mentiune la Concursul Naţional Ortofrançais
  12. Iacob Ana Maria – mentiune la Concursul Naţional Ortofrançais
  13. Dumitrache Tatiana Ana Maria – premiul III la Concursul Naţional Ortofrançais
  14. Coman Raluca Ruxandra – premiul II la Concursul Naţional Ortofrançais
  15. Drăguţ Mario Alexandru – premiul III la Concursul Naţional Ortofrançais
  16. Vasile Mihai Aurelian – premiul III la Concursul Naţional Ortofrançais
  17. Popa Maria Cătălina – diploma de participare la Olimpiada Naţională de Pedagogie-Psihologie pentru licee pedagogica
  18. Lepădatu Flori Cătălina – diploma de participare la Olimpiada Naţională de Pedagogie-Psihologie pentru licee pedagogica.

Pregătiri pentru Zilele Slatinei. Iată programul manifestărilor