Peste 200 de CAMPIONI, premiați de Zilele Slatinei. Vezi cine sunt

1119

Cei 650 de ani de la prima atestare documentară a Slatinei aduc în capitala Oltului patru zile de sărbătoare în perioada 20 și 24 ianuarie, ocazie cu care administrația municipală va premia, ca în fiecare an, cei mai buni elevi, artiști, sportivi, profesori și antrenori pentru rezultatele obținute anul trecut. Peste 200 de  sportivi vor fi premiați.

Consiliul Local Slatina se va întruni mâine, în prima ședință din acest an, pentru a aproba programul manifestărilor dedicate împlinirii a 650 de ani de la prima atestare documentară a municipiului, dar și premiile ce vor fi acordate celor care au adus faimă urbei. Zilele Slatinei vor fi organizate în perioada 20 – 24 ianuarie și vor cuprinde o serie de evenimente culturale, dar și ,,Gala Laureaților”.

Sute de elevi și cei care i-au pregătit vor fi prmeiați pentru rezultatele de excepție obținute peparcursul anului trecut, la diverse discipline, dar și în sport și artă.

Peste 200 de sportivi cu trofee, medalii și diplome obținute la campionate și competiții de nivel național, european sau mondial vor fi recompensați și de către administrația municipală. Astfel, vor fi recompensați 34 de sportivi cu premiul I x 200 lei, 50 sportivi cu premiul II x 160 lei, 52 de sportivi cu premiul III x 130 lei, iar 70 de elevi și sportivi vor primi premii de excelență x 1000 lei.

Excelență

ACS Atletic Slatina – Trofeul ”FOTBAL CUP BARCELONA 2016”

  1. Ioja Fabian Marian
  2. Vlad Ionut Cristian
  3. Cosmin Nicusor Stana
  4. Nicolae Rares Mario
  5. Bobeica Alexandru Cristian
  6. Dudu Mario Gabriel
  7. Popa Luca Teodor
  8. Zamfir Luca
  9. Marius Mierlescu
  10. Ene Ion Mario
  11. Mihalea Florin Mario
  12. Vladescu Dragos Gabriel
  13. Iancu Ianis Florin
  14. Tutia Alexandru Cristian
  15. Enachioaia Cristian Alexandru
  16. Tudor Alessio Robert
  17. Vasile Mihnea Andrei.

CS ALUMINIU ALRO Slatina

  1. Dobre Oliwer Constantin – medalie de aur la Campionatul Mondial de Karate-Kumite Echipe si medalie de bronz la Kumite Individual.

ACS BUDO KARATE Slatina

  1. Filip Andreea – Locul II Campionatul Mondial de Karate Fudokan
  2. Ilie Denisa – Locul III Campionatul Mondial de Karate Fudokan
  3. Voicu Victor – Locul III Campionatul Mondial de Karate Fudokan
  4. Paduroiu Mihai – Locul I Campionatul Mondial de Karate Fudokan
  5. Maxim Sorin – Locul III Campionatul Mondial de Karate Fudokan
  6. Bojin Daria – Locul I Campionatul Mondial de Karate Fudokan
  7. Belgu Darius – Locul I Campionatul Mondial de Karate Fudokan
  8. Taralunga Lucian – Locul IV Campionatul Mondial de Karate Fudokan
  9. Serban Anasasia – Locul II Campionatul Mondial de Karate Fudokan

ACS SCORPION KARATE-DO Slatina

  1. Fojica Gabriel – Locul I Campionatul European de Karate
  2. Frantescu Alexandru – Locul I Campionatul European de Karate
  3. Dobrescu Alexandru – Locul I Campionatul European de Karate
  4. Mihai Andreea – Locul I Campionatul European de Karate
  5. Marcu David- Locul I Campionatul European de Karate
  6. Cirstea Mihai – Locul I Campionatul European de Karate
  7. Murgea Bogdan – Locul I Campionatul European de Karate
  8. Nita Sebastian – Locul I Campionatul European de Karate
  9. Cristescu David- Locul I Campionatul European de Karate
  10. Frunza Carmen – Locul I Campionatul European de Karate
  11. Marcu Denis – Locul II Campionatul European de Karate
  12. Smarandescu Octavian- Locul II Campionatul European de Karate
  13. Gheorghita Sebastian – Locul II Campionatul European de Karate
  14. Bocicor Bianca – Locul II Campionatul European de Karate
  15. Rezeanu Rebeca – Locul II Campionatul European de Karate
  16. Vrancea Bogdan – Locul II Campionatul European de Karate
  17. Marinescu Mihai – Locul III Campionatul European de Karate
  18. Fruza Alexandru – Locul III Campionatul European de Karate
  19. Matei Alin – Locul III Campionatul European de Karate
  20. Vile Robert – Locul III Campionatul European de Karate
  21. Nedelcu Victor- Locul III Campionatul European de Karate.

Clubul Sportiv Municipal Slatina

  1. Diaconu Adina – Medalie de bronz la Campionatul Mondial Tenis de masa junior, medalie de aur la Campionatele Europene de seniori, medalie de aur la Europe YOUTH TOP 10, medalie de argint si bronz la Campionatele Europene de junior, medalie de aur la OPEN-UL Tunisiei, medalie de argint la Campionatele Europene de tineret;
  2. Ciobanu Irina – medalie de aur la Campionatul European Tenis de masa seniori, locul V la Campionatele Mondiale universitare seniori;
  1. Cudusan Andreea – medalie de argint la Campionatele Balcanice de junior tenis de masa;
  2. Barzoi Daniela – medalie de argint la Campionatul Balcanic de tineret tenis de masa, medalie de bronz Top 12 seniori;
  1. Budin Daniel – Medalie de aur la Campionatul Balcanic de Atletism, stafeta, Locul IV la Cupa Europei si medalie de argint la Campionatul National al Romaniei de Atletism;
  1. Serban Marius – Medalie de aur la Campionatul Balcanic de Atletism, stafeta;
  2. Nichitus Pavel – Medalie de argint la Campionatul Balcanic de Atletism, stafeta;
  3. Ionica Stefan – Medalie de argint la Campionatul Mondial de Karate Traditional;
  4. Paun Bogdan – Medalie de argint la Campionatul Mondial de Karate Traditional;
  5. Aspra Daniel – Medalie de bronz la Campionatul Mondial de Karate Traditional, medalie de bronz la Campionatul Mondial de Karate Fudokan;
  1. Dumitru Alin – Medalie de bronz la Campionatul Mondial de Karate Traditional, medalie de bronz la Campionatul Mondial de Karate Fudokan;
  1. Stefan Diana – Medalie de aur la Campionatul Mondial de Karate Fudokan, medalie de bronz la Campionatul Mondial de Karate Traditional;
  1. Apetrei Elena – Medalie de aur la Campionatul Mondial de Karate Fudokan, medalie de bronz la Campionatul Mondial de Karate Traditional;
  1. Apetrei Alexandra – Medalie de aur la Campionatul Mondial de Karate Fudokan, medalie de bronz la Campionatul Mondial de Karate Traditional;
  1. Baluta Florentin – Medalie de bronz la Campionatul Mondial de Karate Fudokan;
  2. Zorlescu Cristina – Locul V la Campionatul European de Box Tineret;
  3. Fieraru Claudia – Locul V la Campionatul European de Box Tineret;
  4. Gheorghe Alexandra – Locul V la Campionatul European de Box Juniori.

 

Premii la campionate naționale

Premiul I – 200 lei

ACS BU-DO KARATE Slatina

  1. Stroiuleasa Madalin – Locul I Campionatul National de Karate Fudokan si Karate Traditional
  2. Donciu Bogdan – Locul I Campionatul National de Karate Fudokan si Karate Traditional
  3. Buzgurila Andrei – Locul I Campionatul National de Karate Traditional

ACS SCORPION KARATE-DO Slatina

  1. Gheorghe David – Locul I Campionatul National de Karate
  2. Gheana Alexandra – Locul I Campionatul National de Karate
  3. Gherman Stefan – Locul I Campionatul National de Karate
  4. Sfarleaza Alexandra – Locul I Campionatul National de Karate
  5. Floricica Adrian – Locul I Campionatul National de Karate
  6. Stanica Larisa – Locul I Campionatul National de Karate
  7. Popescu Vlad – Locul I Campionatul National de Karate
  8. Gherghita Raluca – Locul I Campionatul National de Karate
  9. Gidu Octavian – Locul I Campionatul National de Karate
  10. Dobrescu Maria – Locul I Campionatul National de Karate
  11. Sarpescu Damian – Locul I Campionatul National de Karate
  12. Tapescu Miruna – Locul I Campionatul National de Karate
  13. Tapescu Catalin – Locul I Campionatul National de Karate
  14. Constantin Liviu – Locul I Campionatul National de Karate

Clubul Sportiv Municipal Slatina

  1. Negru Robert – Medalie de aur la Campionatul National Individual Tineret ~U 23~ lupte
  2. Savu George – Locul I la Campionatul National de Karate Traditional
  3. Fieraru Camelia – Medalie de aur Cupa Romaniei de box
  4. Ene Gabriela – Medalie de aur Cupa Romaniei de box, medalie de aur la Campionatul National de box
  1. Malache Raluca – medalie de aur la Campionatul de Juniori tenis de masa
  2. Trifu Bogdana – medalie de aur la Campionatul National de tineret tenis de masa.

Clubul Sportiv Scolar Slatina

  1. Pascu Maria – Locul I Campionatul National de Judo Junior 2
  2. Bibirica Simina – Locul I la Campionatul National Individual de tenis de masa
  3. Ionita Alexandra – Locul I la Cupa Federatiei la tenis de masa ,junior 3
  4. Neagoe Razvan – Locul I la Cmpionat National de Lupte Greco romane junior 3

Liceul cu Program Sportiv Slatina

  1. Banica David Marian – Locul I la Campionatul National de juniori mici, lupte

CS Oltenia Taekwondo

  1. Costea Luca – Locul I la Campionatul National de junioro si seniori taekoando si la Cupa

Romaniei Ispas Loredana – Locul I la Campionatul National militar taekoando

  1. Costea Sophie – Locul I la Cupa Romaniei.

A.S.C.S Box Comtech Slatina

  1. Lubert Tayson Augustin – Locul I la Cupa Romaniei tineret

ACS PROSPORT 2009

  1. Firaru Andre – Locul I Trofeul Marin Badin Dinamo Bucuresti Categorie A Under 14,tenis de camp
  2. Dutu Denis Andrei – Trofeul MEME Rm.Valcea Categorie 1 Under 12 Baieti Locul 1 proba simplu.

Premiul II – 160 lei

ACS BU-DO KARATE Slatina

  1. Paduroiu Maria – Locul II Campionatul National de Karate Fudokan
  2. Buzgurila Andrei – Locul II Campionatul National de Karate Traditional
  3. Boran Toni – Locul II Campionatul National de Karate Traditional
  4. Stroiuleasa Andrei – Locul II Campionatul National de Karate Traditional
  5. Marcu Geani – Locul II Campionatul National de Karate Traditional
  6. Marcu Isabela – Locul II Campionatul National de Karate Fudokan si Karate Traditional

ACS SCORPION KARATE-DO Slatina

  1. Ion Florentina – Locul II Campionatul National de Karate
  2. Florica Antonia – Locul II Campionatul National de Karate
  3. Petrisor Iulia – Locul II Campionatul National de Karate
  4. Dinca Silviu – Locul II Campionatul National de Karate
  5. Raduta Alexandru – Locul II Campionatul National de Karate
  6. Matei Georgiana – Locul II Campionatul National de Karate
  7. Golgojan Claudiu – Locul II Campionatul National de Karate

CS BOX ARTROM Slatina

  1. Stefan Daria Madalina – Locul II si vicecampioana Romaniei la Campionatul National de box feminin
  1. Capatana Alexandru – Locul II Cupa Romaniei la Box

Clubul Sportiv Municipal Slatina

  1. Mirica Alexandru – Locul II la Campionatul National Superliga senior lupte echipe
  2. Militaru Adrian – Locul II la Campionatul National Superliga senior lupte echipe
  3. Anechitei Alex Iordache – Locul II la Campionatul National Superliga senior lupte echipe
  4. Cheroiu Adrian – Locul II la Campionatul National Superliga senior lupte echipe
  5. Mirica Nicolae – Locul II la Campionatul National Superliga senior lupte echipe
  6. Dumitru Ilie Ciprian – Locul II la Campionatul National Superliga senior lupte echipe
  7. Babii Alexandru – Locul II la Campionatul National Superliga senior lupte echipe
  8. Tucmeanu Ionut – Locul II la Campionatul National Superliga senior lupte echipe
  9. Andri Alin – Locul II la Campionatul National de Karate Traditional
  10. Ciobanu Adrian – Locul II la Campionatul National de box ~U22~
  11. Calin Adriana – Locul II Cupa Romaniei la box
  12. Florescu Ovidiu Bogdan – Locul II la Campionatul National de box
  13. Radu Marinela – Locul II la Campionatul National de box
  14. Turcin Luminita – Locul II la Campionatul National de box
  15. Gheorghe Mihaela Locul II la Campionatul National de box

Clubul Sportiv Scolar Slatina

  1. Dobre Ionut – Locul II la Campionatul National de Judo Sibiu
  2. Cazan Vlad – Local II la Campionatul National de fotbal junior B
  3. Troceanu Adrian – Local II la Campionatul National de fotbal junior B
  4. Militaru Eugen– Local II la Campionatul National de fotbal junior B
  5. Velea Ionel– Local II la Campionatul National de fotbal junior B
  6. Racaleanu Mihai– Local II la Campionatul National de fotbal junior B
  7. Dumitrana Ionut– Local II la Campionatul National de fotbal junior B
  8. Bostina Sandu– Local II la Campionatul National de fotbal junior B
  9. Ana Laurentiu – Local II la Campionatul National de fotbal junior B
  10. Nichita Florin – Local II la Campionatul National de fotbal junior B
  11. Paraschiva Alin – Local II la Campionatul National de fotbal junior B
  12. Turlea Daniel – Local II la Campionatul National de fotbal junior B
  13. Belu Eduard – Local II la Campionatul National de fotbal junior B
  14. Mitroi Cosmin – Local II la Campionatul National de fotbal junior B
  15. Pisaru Alin – Local II la Campionatul National de fotbal junior B
  16. Buzatu Stefan – Local II la Campionatul National de fotbal junior B
  17. Mierloi Denis – Local II la Campionatul National de fotbal junior B
  18. Manea Marian – Local II la Campionatul National de fotbal junior B

Liceul cu Program Sportiv Slatina

  1. Radu Diana – Locul II la Campionatul National Individual tenis de masa, junior 2

CS Oltenia Taekwondo

  1. Cilea Alexandru – Locul II la Campionatul National taekoando
  2. Trifan David – Locul II la Campionatul National taekoando de copii si cadeti si la Cupa Romaniei
  3. Minca Vlad – Locul II la Campionatul National taekoando de copii si cadeti

 

Premiul III – 130 lei

ACS BU-DO KARATE Slatina

  1. Vizonie Ana – Locul III Campionatul National de Karate Traditional
  2. Dragonu Razvan – Locul IV Campionatul National de Karate Fudokan
  3. Preda Luca Andrei – Locul III Campionatul National de Karate Traditional
  4. Giura Andrei – Locul III Campionatul National de Karate Traditional
  5. Predut Alex – Locul IV Campionatul National de Karate Fudokan

ACS SCORPION KARATE-DO Slatina

  1. Ionescu Mirabela – Locul III Campionatul National de Karate
  2. Tudosie Filip– Locul III Campionatul National de Karate
  3. Mitrache Irina – Locul III Campionatul National de Karate
  4. Ionescu Adrian – Locul III Campionatul National de Karate
  5. Ionescu Andrei – Locul III Campionatul National de Karate

CS BOX ARTROM Slatina

  1. 1.Fieraru Constantin Adrian – Locul III Campionatul National de Box
  2. Dutu Diane Elena – Locul III Cupa Romaniei la Box
  3. Muti Diana Maria – Locul III Cupa Romaniei la Box

Clubul Sportiv Municipal Slatina

  1. Dinca Cosmin – Locul III la Campionatul National de Atletism Junior I
  2. Preda Ionut – Locul IV la Campionatul National de Atletism Junior I
  3. Florescu Mario – Locul III la Campionatul National de box, locul III Cupa Romaniei la Box
  4. Ciobanu Costel – Locul III Cupa Romaniei la Box

Clubul Sportiv Scolar Slatina

  1. Stancu Cristina – Locul III Festivalul National de Judo
  2. Panait Valentin – Locul III la Campionatul National de lupte greco-romane
  3. Bibirica Andrada – Locul III la Campionatul National de tenis de masa
  4. Barbu Cristina Ana – Locul III Campionatul National de tenis de masa, junioare 2
  5. Gaina Daniela – Locul III la Campionatul National de tenis de masa, junioare

Liceul cu Program Sportiv Slatina

  1. Stefanut Ionut Alexandru – Locul III la Campionatul National de Lupte Liga cadetilor
  2. Stoica Ionut Florian – Locul III la Campionatul National de Lupte Liga Cadetilor
  3. Hertoiu Eugen Gabriel – Locul III la Campionatul National de Lupte liga Juniorilor
  4. Draghici Cosmin Adrian – Locul III la Campionatul National de Lupte liga cadetilor
  5. Nae Teodor Gabriel – Locul III la Campionatul National de Lupte liga cadetilor
  6. Diculescu Ioan Virgil – Locul III la Campionatul National de Lupte liga cadetilor
  7. Vasile Razvan Vasilica – Locul III la Campionatul National de Lupte liga cadetilor
  8. Fulga Mihai Catalin – Locul III la Campionatul National de Lupte liga cadetilor
  9. Manea Robert Constantin – Locul III la Campionatul National de Lupte liga cadetilor
  10. Diaconu David Catalin – Locul III la Campionatul National de Lupte liga cadetilor
  11. Smedescu Alin Marin – Locul III la Campionatul National de Lupte liga cadetilor
  12. Ghita Dan Ionut – Locul III la Campionatul National de Lupte liga cadetilor
  13. Popa Sergiu Mihai – Locul III la Campionatul National de Lupte liga cadetilor
  14. Dumitra Marinel Cristian – Locul III la Campionatul National de Lupte liga cadetilor
  15. Crangusi Constantin Andrei – Mentiune la O.N.S.S. fotbal
  16. Tudorascu Tudor Cristian – Mentiune la O.N.S.S. fotbal
  17. Preda Narcis Cosmin – Mentiune la O.N.S.S. fotbal
  18. Naparca Iulian Marius – Mentiune la O.N.S.S. fotbal
  19. Miulescu Marian Stefan – Mentiune la O.N.S.S. fotbal
  20. Radu Ionut Cosmin – Mentiune la O.N.S.S. fotbal
  21. Rotaru Ciprian Stefan – Mentiune la O.N.S.S. fotbal
  22. Nita Cristi Razvan – Mentiune la O.N.S.S. fotbal
  23. Vieru Florin Marius – Mentiune la O.N.S.S. fotbal
  24. Tucu Oana Dorina – Mentiune la O.N.S.S. tenis de masa
  25. Calinoaia Costinel Bogdan – Mentiune la O.N.S.S. tenis de masa
  26. Constantin Razvan Gabriel – Mentiune la O.N.S.S. tenis de masa

A.S.C.S. Box Comtech Slatina

  1. Stoiculescu Andrei Constantin Locul III la Campionatul National de cadeti.

C.S. Oltenia Taekwondo

  1. Ciobanu Victor – Locul III la Campionatul National taekoando.

C.S. Box Club Vasile Galbenuse

  1. Marinescu Nicolae – Locul III la Campionatul National de cadeti.

VEZI ȘI:

 

LISTĂ. Cei mai buni elevi ai Slatinei, premiați cu burse de merit și excelență