LISTĂ. Cei mai buni elevi ai Slatinei, premiați cu burse de merit și excelență

4167

Cei 650 de ani de la prima atestare documentară a Slatinei aduc în capitala Oltului patru zile de sărbătoare în perioada 20 și 24 ianuarie, ocazie cu care administrația municipală va premia, ca în fiecare an, cei mai buni elevi, artiști, sportivi, profesori și antrenori pentru rezultatele obținute anul trecut, valoarea premiilor ridicându-se la suma de 376.345 lei. Peste 500 de elevi vor primi burse și premii de excelență.

Consiliul Local Slatina se va întruni mâine, în prima ședință din acest an, pentru a aproba programul manifestărilor dedicate împlinirii a 650 de ani de la prima atestare documentară a municipiului. Acestea vor avea loc între 20 și 24 ianuarie și vor cuprinde o serie de evenimente culturale dar și ,,Gala Laureaților”.

Peste 500 de elevi vor fi recompensați cu premii în bani. Primăria Slatina va acorda Premii de excelență în valoare de 1000 de lei pentru patru elevi de excepție, 46 de burse de merit Eugen Ionescu a câte 100 euro, 402 burse d emerit Ion Minulescu x 75 euro și 56 burse George Poboran x 50 euro.

Lista beneficiarilor burselor de merit acordate de Consiliul Local cu ocazia manifestării  „Gala Laureaților”, ediţia a II-a, 20-24.01.2018

  1. Bursa de merit ,,Eugen Ionescu” (100 euro) se acordă elevilor de liceu şi şcoală generală care au obţinut în 2017 premii cel puţin la fazele naţionale ale olimpiadelor şcolare pe specialităţi

Şcoala Gimnaziala ”Stefan Protopopescu”

  1. Criveanu Andra Maria – Premiu Special Olimpiada Nationala de Limba Romană.

Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu”

  1. Vadastreanu Robert Valentin – Premiul II la Olimpiada Nationala de Robotica, Medalie Bronz la Olimpiada de Matematica, Medalie de argint la Olimpiada de Informatica.
  1. Coneschi Vlad Silviu – Premiul II la Olimpiada Nationala de Robotica, Medalie de Bronz la

Olimpiada Nationala de Informatica, Medalie de Bronz la Olimpiada Nationala de Matematica, Califacare la Lotul Largit de Matematica.

  1. Bolborea Radu Ionut – Medalie de bronz la Olimpiada de Matematica
  2. Marincea Radu Mihai – Premiul II la Olimpiada Nationala de Robotica
  3. Tudosie Alin Stefan – Premiul II la Olimpiada Nationala de Robotica
  4. Constantinescu Liviu Gabriel – Premiul II la Olimpiada Nationala de Robotica
  5. Ţolu Diana – Mentiune Olimpiada Nationala de Matematica, Medalie de argint la Olimpiada Nationala de Matematica, Califacare la Lotul Largit de Matematica
  1. Dan Eliana – Premiul III la Olimpiada de Lingvistica
  2. Simionescu Matei – Mentiune Concursul National de Chimie Raluca Lipan
  3. Mitrea Ana Maria – Mentiune la Olimpiada Nationala de Limba Franceza
  4. Dobre Andreea Maria – Medalie Bronz la Olimpiada de Matematica.

Şcoala Gimnazială ”George Poboran”

  1. Dumitrescu Ioana – Mentiune la Concurs National Cultura Civica
  2. Grosu Gabriela Catalina – Mentiune la Concurs National Cultura Civica
  3. Nastase Alessia Maria – Mentiune la Concurs National Cultura Civica.

Colegiul Naţional Vocaţional ”Nicolae Titulescu”

  1. Ştefu Teodora – Menţiune la Olimpiada Naţionala de Lb. şi Literatura Română
  2. Coman Raluca Ruxandra – Premiul III Concursul „Cultură şi spiritualitate românească” – Etapa Naţională
  1. Florea Ştefan Mihai – Premiul II la Concursul „Terra” claseleV- VIII, Etapa Naţională
  2. Dumitrescu Ioana Delia – Menţiune la Olimpiada Nationala de Geografie
  3. Calin Niculina Camelia – Premiul special la Olimpiada Naţională de Pedagogie-Psihologie pentru licee pedagogice.

Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”

  1. Sarpe Casandra – Mentiune Olimpiada Nationala de Istorie
  2. Patrascu Cristina Gabriela – Premiul III Olimpiada Nationala de Limba Germana Moderna
  3. Ghirimbu Liviu Bogdan – Premiul III si medalie de aur la Olimpiada Nationala de Matematica
  4. Rizea-Nita Ioan Alexandru – Mentiune la Olimpiada Nationala de Limbi Clasice
  5. Matei Alexandra Gabriela – Mentiune Olimpiada Nationala de Geografie
  6. Pirvu Robert Alexandru – Mentiune la Olimpiada Nationala de Ligvistica Sectiunea de Antrenament
  7. Popescu Adelina Maria – Mentiune la Olimpiada Nationala de Limba si Literatura Romana
  8. Gruia Maria Diana – Mentiune la Olimpiada Nationala de Limba Germana Moderna
  9. Antonescu Maria Cristina – Mentiune speciala Olimpiada Nationala de Limba Engleza
  10. Pantucu Stefan Alexandru – Premiul II la Olimpiada Nationala de Limba Germana Moderna
  11. Dirstaru Rebeca Cecilia Maria – Mentiune Olimpiada Nationala de Lectura.

Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”

  1. Ivan Ioana Miruna – Premiul pentru participare consicutiva 2013-2014 la Olimpiada Nationala de Limba Germana
  1. Oprea Marina – Mentiune si medalie de argint la Olimpiada de Informatica Gimnaziu
  2. Dobrescu Diana Alina – Mentiune Olimpiada Nationala de Argumentare Dezbatere si Gandire Critica Tinerii Dezbat
  1. Gutan Marina Iuliana – Mentiune Olimpiada Nationala de Argumentare Dezbatere si Gandire Critica Tinerii Dezbat
  1. Barbu Diana Elena – Mentiune Olimpiada Nationala de Argumentare Dezbatere si Gandire Critica Tinerii Dezbat
  1. Bratu Vlad Aurelian – Premiul Special Olimpiada Nationala de Biologie
  2. Rogojinaru Elena Florentina – Premiul Special Olimpiada Nationala de Biologie
  3. Duta Carmen Stefania – Premiul Special Olimpiada Nationala de Istorie
  4. Oporanu Ioan Nicolae – Medalie de bronz la Olimpiada Nationala de Matematica
  5. Pescaru Andrei Alexandru – Medalie de agint la Olimpiada Nationala Tehnologia Informatiei
  6. Nicu Razvan Alexandru – Medalie de agint la Olimpiada Nationala Tehnologia Informatiei
  7. Ionel Andrei Razvan – Medalie de bronz la Olimpiada Nationala de Fizica
  8. Ionica Diana Teodora – Premiul II si Medelie de argint la Concursul de Matematica Aplicata.

Colegiul Tehnic ”Alexe Marin”

  1. Diaconu Adina Mihael – Premiul II la Olimpiada Nationala a Sportului Scolar
  2. Negurici Adrian – Premiul I la Olimpiada Rutiera.
  3. Bursa de merit ,,Ion Minulescu” (75 euro) se acordă unui elev din fiecare liceu şi de şcoală generală din municipiul Slatina care a obţinut în 2017 cea mai mare medie de absolvire a anului de învăţământ precedent

Şcoala Generală nr. 1 –media 9.90

  1. Mangiru Georgiana Maria – clasa VII-a

Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu” – media 10

  1. Gradinaru Bianca Iulia – clasa a V-a
  2. Mereu Anca Gabriela – clasa a V-a
  3. Sebe Denisa Claudia – clasa a V-a
  4. Radulescu Robert Stefan – clasa a V-a
  5. Stefan Maria Cosmina – clasa a V-a
  6. Balan Ioana Claudia – clasa a VI-a
  7. Criveanu Andra Maria – clasa a VI-a
  8. Gagiu Stefania Elisa – clasa a VI-a
  9. Georgescu Daria Ioana – clasa a VI-a
  10. Petcu Elena – clasa a VI-a
  11. Voicu Raluca Maria – clasa a VI-a
  12. Patrascu Gabriel Alexandru – clasa a VI-a
  13. Rusoiu Andreea Luiza – clasa a VI-a
  14. Udrea Andreea Maria – clasa a VI-a
  15. Lunganu Andreea Valentina – clasa a VII-a
  16. Munteanu Eugen – clasa a VII-a
  17. Radu Bianca Roberta Maria – clasa a VII-a
  18. Voica Alina Maria – clasa a VII-a
  19. Munteanu David Alexandru – clasa a VII-a
  20. Tihan Carla Iulia – clasa a VII-a
  21. Vîle Robert Andrei – clasa a VII-a
  22. Vaduva Alexandru Marian – clasa a VIII-a.

Şcoala Gimnazială nr. 3 –media 10

  1. Branzan Andreea Maria – clasa a V-a
  2. Ciobanu David Marius – clasa a V-a
  3. Diaconescu Stefan Viorel – clasa a V-a
  4. Ioja Elena Denisa – clasa a V-a
  5. Matei Alexandra Valentina – clasa a V-a
  6. Neacsu Adina Maria – clasa a V-a
  7. Nicolae Alessandra Maria – clasa a V-a
  8. Nita Janine Ana Maria – clasa a V-a
  9. Preda Maria Alexandra – clasa a V-a
  10. Stegaru Emanuel Catalin – clasa a V-a
  11. Andrei Maria Lavinia – clasa a V-a
  12. Marinescu Adrian Stefan – clasa a V-a
  13. Aria Andreea Maria – clasa a VI-a
  14. Bogoi Marin Vladut – clasa a VI-a
  15. Bujgoi Mihnea Ionut – clasa a VI-a
  16. Nuta Daria Maria – clasa a VI-a
  17. Manolea Cristian – clasa a VI-a
  18. Truica Alexandra Elena – clasa a VI-a
  19. Manu Robert Mihai – clasa a VI-a
  20. Solnitaru Ana Maria – clasa a VI-a
  21. Vlad Alexandru Mihai – clasa a VI-a
  22. Dinu Minca Alina Maria – clasa a VI-a
  23. Matei Elvis Andrei – clasa a VI-a
  24. Barbuica Teodor Marius – clasa a VII-a
  25. Brindusoiu Antonia – clasa a VII-a
  26. Ghidacea Darius Marius – clasa a VII-a
  27. Pălăştea Ema Andreea – clasa a VII-a
  28. Corbeanu Andreea Denisa – clasa a VII-a
  29. Rusu Gabriela Claudia – clasa a VII-a
  30. Uritu Alexandru Mihai – clasa a VII-a
  31. Pluteanu Mihnea Alexandru – clasa a VII-a
  32. Ilie Camelia Cristina – clasa a VIII-a
  33. Persinaru Andreea Denisa – clasa a VII-a
  34. Lovin Denis – clasa a VII-a.

Şcoala Gimnazială ”Nicolae Iorga” – media 10

  1. Catanoiu Marian Adrian – clasa a V a
  2. Matei Bianca Teodora – clasa a V a
  3. Ciuca Alessia Florentina – clasa a V a
  4. Mihalache Elena Lavinia – clasa a V a
  5. Neagoe Andreea Elena – clasa a V a
  6. Negru Bianca Maria – clasa a V a
  7. Secu Luiza Gabriela – clasa a V a
  8. Diaconescu Stefania Clara – clasa a VI a
  9. Dulea Andrei Rares – clasa a VI a
  10. Nica Alexandra Izolda – clasa a VI a
  11. Nicolae Robert Gabriel – clasa a VI a
  12. Tudor Diana Cristina – clasa a VI a
  13. Urziceanu David – clasa a VI a
  14. Savu Andrei Silviu – clasa a VII a
  15. Velicea Bianca Andreea – clasa a VII a
  16. Fratila Catalina – clasa a VII a
  17. Oroboacă Noemi Maria – clasa a VIII a
  18. Păduroiu Mihai Constantin – clasa a VIII a
  19. Văleanu Oana Luiza – clasa a VIII a
  20. Vizireanu Ana – clasa a VIII a.

Şcoala Gimnazială ”Vlaicu Vodă” –media 10

  1. Dinculescu -Catrina Alexia Iuliana – clasa a V a
  2. Drăgan Marian Alexandru – clasa a V a
  3. Bălseanu Matei Mihai – clasa a V a
  4. Călatoru Cosmin Valentin – clasa a V a
  5. Costescu Raluca Georgiana – clasa a V a
  6. Iancu Ianis Florin – clasa a V a
  7. Ciucă Bianca Maria – clasa a V a
  8. Chirilas Ovidiu Ionut – clasa a V a
  9. Barbu Adina Maria – clasa a V a

10.Constantin Alexandra – clasa a V a

11.Papuc Adina Maria – clasa a V a

  1. Ivan Mihai Valentin – clasa a V a

13.Cioc Alexandru Marian – clasa a VI a

14.Costas Teodora Bianca – clasa a VI a

15.Din Cosmin Adrian – clasa a VI a

16.Negrila Claudia Elena – clasa a VI a

  1. Scorbureanu Luiza Teodora – clasa a VI a
  2. Traznea Andreea Teodora – clasa a VI a
  3. Enache Alexia Maria – clasa a VI a

20.Arici Cristina Stefania – clasa a VI a

21.Bobeica Ana Maria – clasa a VII a

22.Gabor Ioana Alexandra – clasa a VII a

23.Andonescu Catrinel – clasa a VIII a

24.Nită Denis Andrei – clasa a VIII a

  1. Trască Andrei Samir – clasa a VIII a
  2. Tufă Maria Claudia – clasa a VIII a

27.Gutică-Florescu Maria Teodora – clasa a VIII a

28.Pană Denisa Ana Maria – clasa a VIII a

29.Cioacă Dragos Andrei – clasa VIII a

30.Marinescu Gheorghe Ionut Dragos – clasa a VIII a

31.Bondoc Daniela Rebeca – clasa a VIII a.

Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu” – media 10

  1. Bolborea Radu Ionut – clasa a V a
  2. Nedelea Alin Teodor – clasa a V a
  3. Udrel Robert Marian – clasa a V a
  4. Virsa Vlad Gabriel – clasa a V a
  5. Vasiloiu Andrei – clasa a V a
  6. Voicu Antonia Carla – clasa a V a
  7. Apetrei Cristina Alexandra – clasa a V a
  8. Vancica Aida Ioana – clasa a V a
  9. Barbulete Alexia Maria – clasa a V a
  10. Tutanu Mario Nicolae – clasa a V a
  11. Ilie Maria Giulia Elena – clasa a V a
  12. Marincea Radu Mihail – clasa a V a
  13. Marinciu Sarah Bianca – clasa a V a
  14. Nicola Cristina Teodora – clasa a V a
  15. Prichelmaier Walter Gabriel – clasa a V a
  16. Tudosie Alin Stefan – clasa a V a
  17. Tuca Roberta Bianca Gabriela – clasa a V a
  18. Untea Alexandra Nicoleta – clasa a V a
  19. Vochita Thea Alessia Maria – clasa a V a
  20. Gogolan Raluca Maria – clasa a VI a
  21. Monete Cristina Mihaela – clasa a VI a
  22. Rusu Bianca Mihaela – clasa a VI a
  23. Motoc Stefania – clasa a VI a
  24. Sugubetu Adriana – clasa a VI a
  25. Iova Bianca Maria – clasa a VI a
  26. Marcu Stefania – clasa a VI a
  27. Moraru Andra – clasa a VI a
  28. Oprea Gheorge Andrei – clasa a VI a
  29. Rada Andrei Daniel – clasa a VI a
  30. Cojocaru Iulia Alexandra – clasa a VII a
  31. Dobre Andreea Maria – clasa a VII a
  32. Feteleanu Ana Alexia – clasa a VII a
  33. Geoarsa Ioana Alexandra – clasa a VII a
  34. Logofatu Gabriela Patricia – clasa a VII a
  35. Polck Sabina Maria – clasa a VII a
  36. Pycher Mayer Ruxandra Theodora – clasa a VII a
  37. Tolu Diana – clasa a VII a
  38. Velea Catalina Ianna – clasa a VII a
  39. Balu Sandra – clasa a VII a
  40. Coneschi Vlad Silviu – clasa a VII a
  41. Margheanu Cristina Andreea – clasa a VII a
  42. Simionescu Matei – clasa a VII a
  43. Stefanescu Anastasia – clasa a VII a
  44. Tituleasa Georgiana Cristina – clasa a VII a
  45. Grigore Adriana Simona – clasa a VIII a
  46. Constantinescu Liviu Gabriel – clasa a VIII a
  47. Dan Eliana – clasa a VIII a
  48. Danciulescu Andrada Maria – clasa a VIII a
  49. Dimulescu Ioana – clasa a VIII a
  50. Ganeseanu Ionela – clasa a VIII a
  51. Iordache Ioana – clasa a VIII a
  52. Marinescu Maria Catalina – clasa a VIII a
  53. Nicolae Radu Theodor – clasa a VIII a
  54. Paunescu Matei Lucian – clasa a VIII a
  55. Popescu Diana – clasa a VIII a
  56. Sebestean Andreea Maria – clasa a VIII a
  57. Tudosie Maria Andreea – clasa a VIII a
  58. Vadastreanu Robert – clasa a VIII a
  59. Vodita Lidia Maria – clasa a VIII a
  60. Banica Alexandru – clasa a VIII a
  61. Caim Alexandru Gabriel – clasa a VIII a
  62. Calinescu Daniel Ionut – clasa a VIII a
  63. Chelaru Alexandra – clasa a VIII a
  64. Moraru Adelin Dumitru – clasa a VIII a
  65. Motrun Florin Cristian – clasa a VIII a
  66. Paunescu Bianca Andreea – clasa a VIII a.

Şcoala Gimnazială ”Constantin Brâncoveanu” – media 10

  1. Barbu Marius Gabriel – clasa a V a
  2. Dindere Diana Gabriela – clasa a V a
  3. Dindere Denisa Mihaela – clasa a V a
  4. Gornoava Bianca Teodora – clasa a V a
  5. Trusca Irina Maria – clasa a V a
  6. Tudorache Robert Cristian – clasa a V a
  7. Voica Pirvu Melania – clasa a V a
  8. Sanda Binaca Iuliana – clasa a V a
  9. Bacanu Elena Daria – clasa a VI a
  10. Dragomir Ana Maria Andreea – clasa a VI a
  11. Draghici Daria Gabriela – clasa a VI a
  12. Stefan Florentina Alexandru – clasa a VI a
  13. Vasilescu Alexandru Gabriel – clasa a VI a
  14. Versteeg Antonio Cristian – clasa a VI a
  15. Stancu Mihaela Alexandra – clasa a VII a
  16. Motroc Elisa Maria – clasa a VII a
  17. Nica Mioara Raluca – clasa a VII a
  18. Pietraru Iulia Cezara – clasa a VII a
  19. Tomescu Costina Adina – clasa a VII a
  20. Vladu Mario George – clasa a VII a
  21. Boca Radu Mihai – clasa a VIII a
  22. Relea Florin Andrei – clasa a VIII a.

Şcoala Gimnazială ”George Poboran” – media 10

  1. Alexe Denis Liviu – clasa a V a
  2. Bercea Catalin Andrei – clasa a V a
  3. CÎrstina Alexandru Constantin – clasa a V a
  4. Dogaru Mihai Adrian – clasa a V a
  5. Florica Timeea Maria – clasa a V a
  6. Gilca Larisa Catalina – clasa a V a
  7. Musa Bianca Georgiana – clasa a V a
  8. Iordache Bianca Ioana – clasa a V a
  9. Calini Alexia Georgiana – clasa a V a
  10. Medintu Adriana Mihaela – clasa a V a
  11. Ilie Daria Anderea – clasa a V a
  12. Lemnaru Alina Camelia – clasa a VII a
  13. Musea Raluca Ioana – clasa a VII a
  14. Gilca Ionela Diana – clasa a VIII a
  15. Grosu Gabriela Catalina – clasa a VIII a
  16. Ciobanu Manuela Georgiana – clasa a VIII a
  17. Cochinescu Ana Maria – clasa a VIII a
  18. Jianu Ionut Eugen – clasa a VIII a
  19. Pisaru Stefan Alin – clasa a VIII a
  20. Popescu Cristina Alexandra – clasa a VIII a
  21. Spiridon Octavian – clasa a VIII a
  22. Ciobanu Cristina Ana Maria – clasa a VIII a.

Colegiul Național ”Ion Minulescu” – media 10

  1. Biro Briana – clasa a V a
  2. Calina Alexandra Erika – clasa a V a
  3. Lica Luiza Elena – clasa a V a
  4. Vilceleanu Bogdan Andrei – clasa a V a
  5. Zabragiu Vlad Rares Constantin – clasa a V a
  6. Antonie Radu Mihai – clasa a V a
  7. Cioanta Ana Maria Lorena – clasa a V a
  8. Cirstea Andreea Florentina – clasa a V a
  9. Constantinescu Stefania Iuliana – clasa a V a
  10. Dutescu Anda Elena – clasa a V a
  11. Glont Mario Cristian – clasa a V a
  12. Petre Alexandru Florin – clasa a V a
  13. Radu Constantin Andrei – clasa a V a
  14. Barbuia Bianca Mihaela – clasa a V a
  15. Corbeanu Laura Gabriela – clasa a V a
  16. Dumitrescu Petru Iulian – clasa a V a
  17. Finta Andreeas Patrick – clasa a V a
  18. Ghenea Alexandru Mihai – clasa a V a
  19. Gradinaru Iulia Maria – clasa a V a
  20. Ioan Andrei Codrut – clasa a V a
  21. Iordache Andreea Bianca – clasa a V a
  22. Predoana Maria Bianca – clasa a V a
  23. Tosa Oana Miruna – clasa a V a
  24. Vintilescu Oana – clasa a V a
  25. Floarea Maria Martina – clasa a V a
  26. Maricutoiu Maria – clasa a V a
  27. Prina Alexandru – clasa a V a
  28. Turcitu Daria Mihaela – clasa a V a
  29. Visanescu Bogdan Emilian – clasa a V a
  30. Cinpeanu Vlad Mihai – clasa a VI a
  31. Cirstica Liana Maria – clasa a VI a
  32. Gartan Maria Georgiana – clasa a VI a
  33. Ungureanu Sara – clasa a VI a
  34. Calina Ovidiu Nicolas – clasa a VI a
  35. Caruntu Dana Maria – clasa a VI a
  36. Militaru Ionut Marius – clasa a VI a
  37. Pirvu Robert Alexandru – clasa a VI a
  38. Popa Filip Andrei – clasa a VI a
  39. Serban Ioana – clasa a VI a
  40. Corbeanu Daniel George – clasa a VII a
  41. Minzala Andreea Gabriela – clasa a VII a
  42. Preda Raluca Aida – clasa a VII a
  43. Telespan Claudia Ioana – clasa a VII a
  44. Drinciu Cristina – clasa a VII a
  45. Voicu Darius Petru – clasa a VII a
  46. Bolboasa Maria Izabela – clasa a VIII a
  47. Diaconu Bianca Alexandra – clasa a VIII a
  48. Firu Baciu Iuliana Irina – clasa a VIII a
  49. Miop Roxana Maria – clasa a VIII a
  50. Munteanu Daria Mihaela – clasa a VIII a
  51. Olteanu Teodora Silvia – clasa a VIII a
  52. Petrescu Maria Valentina – clasa a VIII a
  53. Popescu Ioana – clasa a VIII a
  54. Sarpe Casandra – clasa a VIII a
  55. Tinu Andreea Nicoleta – clasa a VIII a
  56. Ene Mihaela Francesca – clasa a IX a
  57. Anghel Ionela Carmen – clasa a IX a
  58. Peligrad Marilena Irina – clasa a IX a
  59. Barbu Mariana Lenuta – clasa a X a
  60. Matei Elena Elisabeta – clasa a X a
  61. Anca Silvia Gabriela – clasa a X a
  62. Ignat Andrei Horia – clasa a X a
  63. Olteanu Cristiana Stefania – clasa a X a
  64. Ralita Andreea Madalina – clasa a X a
  65. Stancioiu Laura Ioana – clasa a X a
  66. Mara Bianca Teodora – clasa a X a
  67. Adam Maria Madalina – clasa a X a
  68. Patrascu Cristina Gabriela – clasa a X a
  69. Staicu Georgiana – clasa a X a
  70. Stirbescu Alexandra Stefania – clasa a X a
  71. Dinu Corina Amalia – clasa a XI a
  72. Dumitru Georgiana Lavinia – clasa a XI a
  73. Floreanu Julia Madalina – clasa a XI a
  74. Baboi Diana Stefania – clasa a XI a
  75. Aldea Cosmina Georgiana – clasa a XI a
  76. Matei Maria Catalina – clasa a XI a
  77. Ionescu Andreea Cornelia – clasa a XI a
  78. Iova Marina Renate – clasa a XI a
  79. Manda Rodica Andreea – clasa a XI a
  80. Tonea Ioana Catalina – clasa a XI a
  81. Anghel Florina Catalina – clasa a XII a
  82. Calin Diana Marina – clasa a XII a
  83. Filip Amalia Maria – clasa a XII a
  84. Geamanu Andreea Constantina – clasa a XII a
  85. Simionescu Andrei Constantin – clasa a XII a
  86. Stoica Ioan – clasa a XII a
  87. Chirimbu Liviu Iulian – clasa a XII a
  88. Deaconu Ramona Marinela – clasa a XII a
  89. Milarez Razvan Gabriel – clasa a XII a
  90. Vava Teia Andrada – clasa a XII a
  91. Chelaru Andreea Cosmina – clasa a XII a
  92. Ceausu Amelia Maria – clasa a XII a
  93. Pantucu Stefania Andreea – clasa a XII a
  94. Paunel Andrei Mihaita – clasa a XII a
  95. Predut Alexandra Ariana Mihaela – clasa a XII a
  96. Topala Geanina Stefania – clasa a XII a
  97. Crau Maria Alexandra – clasa a XII a
  98. Ion Ana Maria – clasa a XII a.

Colegiul Naţional ”Radu Greceanu” – media 10

  1. Pirvu Ion Silviu – clasa a VI a
  2. Szocs Luca – clasa a VI a
  3. Ungureanu Radu Andrei – clasa a VI a
  4. Florescu Tudor Stefanut – clasa a VI a
  5. Gherghina Andreea – clasa a VI a
  6. Marinescu Anca Maria – clasa a VI a
  7. Alexandru Andrei – clasa a VII a
  8. Ciuchete Florina – clasa a VII a
  9. Oprea Marina – clasa a VII a
  10. Pantilie Razvan Gabriel – clasa a IX a
  11. Podaru Andrei Alexandru – clasa a IX a
  12. Radulescu Andrei Lucian – clasa a IX a
  13. Stanciu Gabriel Ciprian – clasa a IX a
  14. Vodita Andreea – clasa a IX a
  15. Mot Tatiana Cristina – clasa a X a
  16. Eremencu Elena Diana – clasa a X a
  17. Barbu Simina Andrea – clasa a X a
  18. Manda Bogdan Florin – clasa a X a
  19. Marcu Raluca Gabriela – clasa a X a
  20. Radoi Eliza Elena – clasa a XI a
  21. Sanda Ionela Andreea – clasa a XI a
  22. Leulescu Oana – clasa a XI a
  23. Motorga Adina Stefania – clasa a XI a
  24. Diaconu Andreea Elena – clasa a XII a
  25. Dumitrescu Corina Magdalena – clasa a XII a
  26. Duta Carmen Stefania – clasa a XII a
  27. Ciurea Anca Adelina – clasa a XII a
  28. Dumitrescu Rona – clasa a XII a
  29. Nicu Razvan Alexandru – clasa a XII a
  30. Vodita Stefan – clasa a XII a
  31. Zaharia Maria Lucia – clasa a XII a.

Liceul cu Program Sportiv – media 10

  1. Dinoi Mihaita Damian – clasa a V a
  2. Gilca Florian Vladut – clasa a V a
  3. Liciu Maria Sara – clasa a V a
  4. Licsandroiu Maria Diana – clasa a V a
  5. Ristea Ioana Lorena – clasa a V a
  6. Ioan Dan Gabriel – clasa a VI a
  7. Popescu-Ciobanu Andrei Stefanut – clasa a VI a
  8. Romanescu Andi – clasa a VI a
  9. Butoi Alexandra Andreea – clasa a VI a
  10. Ispas Raluca Sinziana – clasa a VI a
  11. Popa Maria Irina – clasa a VI a
  12. Valu Andrei Florin – clasa a VI a
  13. Babii Victor Ionut – clasa a VI a
  14. Dobroiu Alexandu Ionut – clasa a VII a
  15. Militaru Alexandru Valentin – clasa a VII a
  16. Amza Cristina Alexandra – clasa a VIII a
  17. Barbulescu Ilinca Miruna – clasa a VIII a
  18. Delurintu Alexia Maria – clasa a VIII a
  19. Girbaciu Mihai Ovidiu – clasa a VIII a
  20. Mirea Alexandru Virgil – clasa a VIII a
  21. Mitrache Octavian Teodor – clasa a VIII a
  22. Mladin Raisa Maria – clasa a VIII a
  23. Povarna Andreea Florina – clasa a VIII a
  24. Radu Maria Georgiana – clasa a VIII a
  25. Buligioiu Victoria – clasa a VIII a
  26. Tucu Oana Dorina – clasa a VIII a
  27. Stefan Lucian Florin – clasa a X a
  28. Fulgoi Daniela Elena – clasa a X a
  29. Dinca Valentina Madalina – clasa a XI a
  30. Tandarica Luminita – clasa a XI a.

Colegiul Naţional Vocaţional ”Nicolae Titulescu” –media 10

  1. Cărnaru Annelise Maria – clasa a V a
  2. Coman Raluca Ruxandra – clasa a V a
  3. Niţoi Maria – clasa a V a
  4. Şerban Angela Georgiana – clasa a V a
  5. Vasile Mihai Cosmin – clasa a V a
  6. Gheorghe Andrei Bogdan – clasa a VI a
  7. Manta Ştefania Cătălina – clasa a VI a
  8. Manolache Maria Cătălina – clasa a VI a
  9. Fulga Alexia Ioana – clasa a VII a
  10. Anghel Valentin Andrei – clasa a VII a
  11. Ciulincă Andra Ştefania – clasa a VII a
  12. Florea Ştefan Mihai – clasa a VII a
  13. Paniţă Estera Mihaela – clasa a VII a
  14. Ştefu Teodora – clasa a VII a
  15. Talevici Boris Mihai – clasa a VII a
  16. Dumitrescu Ioana Delia – clasa a VIII a
  17. Neacşa Lorena Constantina – clasa a VIII a
  18. Zanfiroaica Marina Lavinia – clasa a VIII a
  19. Bibirică Marina Simina – clasa a XI a
  20. Buşoiu Cătălina Florentina – clasa a XII a
  21. Sfetcu Alexandra Gabriela – clasa a XII a
  22. Şerban Mihaela Octavia – clasa a XII a.

Colegiul Tehnic ”Alexe Marin” – media 10

  1. Diaconu Adina Mihaela – clasa a XI-a.

Colegiul Tehnic Metalurgic – media 9,00

  1. Stanculescu Anca Valentina – clasa a XII a.

Colegiul Economic ”P.S. Aurelian”

  1. Duta Roxana – clasa a XII a
  2. Bursa de merit ,,George Poboran” – (50 euro) se acordă elevilor din şcolile de arte şi meserii care obţin premiile I-III la concursurile pe meserii în orice fază; această bursă de merit se acordă şi elevilor din licee, şcoli de arte şi meserii pentru investiţii şi inovaţii

Colegiul Economic ”P.S. Aurelian”

  1. Vișan Lavinia Cristina – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara – Economic
  2. Ștefănescu Angheluș – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara -Economic
  1. Savu Alina Diana– Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara -Economic
  1. Manu Mariana – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Comert
  2. Vîlceleanu Vasilica Gabriela – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Comert
  1. Iotu Maria Diana – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara –Comert
  1. Sandu Iliuța Georgică – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Comert
  1. Bob Ionela Denisa – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Comert
  1. Călin Maria Claudia – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Turism si Alimentatie
  1. Duță Roxana – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Turism si Alimentatie
  1. Ciocan Livia Daniela – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara –Turism si Alimentatie
  1. Rădănuț Alexandra – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara –Turism si Alimentatie
  1. Andrei Ionuț Valentin – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara –Turism si Alimentatie
  1. Bădicuț Adrian Razvan – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara –Turism si Alimentatie
  1. Dragnea Andreea – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara –Turism si Alimentatie
  1. Ionescu Elena Daniela – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara –Estetica
  1. Marinescu Mirela Adriana – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara– Estetica
  1. Dindidircă Cristina – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Estetica
  1. Băluță Irina Ștefania – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Industrie Textila
  1. Guguci Ștefania Rosalinda – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Industrie Textila
  1. Borea Maria Gabriela – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara  Curriculara –Industrie Textila
  1. Sănduriu Vica Elena – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Industrie Textila
  1. Gheorghe Marilena Mihaela – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Olimpiada Nationala de Agricultura
  1. Stanciu Margareta Ionela – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Olimpiada Nationala de Agricultura
  1. Scarlat Rodica Mihaela – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Olimpiada Nationala de Agricultura
  1. Ștefan C. Ion Alexandru – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Mecanica.

Colegiul Tehnic Metalurgic

  1. Militaru Robert – Mentiune Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Mecanica
  2. Florea Virgil Adrian – Mentiune Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Mecanica
  1. Sirbu Ciprian – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Mecanica
  2. Chirita Ionut – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Mecanica
  3. Cătanoiu Mihai – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Electric
  4. Calciu Alexandru – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Electronică Automatizări.
  1. Balosache Ionut Sorin – Mentiune la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Electronică Automatizări
  1. Dincă Sorin Marian – Mentiune la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Electronică Automatizări
  1. Toma Ion Sorin – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Electric
  2. Voicu Laurentiu Mircea – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Electric
  1. Niculcea Cristian Alin – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Electric
  1. Vlad Mihai – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Electronică Automatizări
  1. Năftica Adrian – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Electronică Automatizări
  1. Scarlat Marius George – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara Curriculara – Electronică Automatizări
  1. Leordeanu Ion Adrian – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara – Mecanic Auto
  2. Olteanu Alexandru – Mentiune la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara – Mecanic Auto
  3. Olaru Ionut Claudiu Alexandru – Mentiune la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara– Electric
  1. Mihai Ionut – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara – Mecanic Auto
  2. Nistor Cristian Ionut – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara – Mecanic Auto.

Colegiul Tehnic ”Alexe Marin”

  1. Ilinca Rozina Cătălina – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara – Mecanică
  2. Bîscoveanu Marinel Viorel – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara – Electronica si automatizari
  1. Negurici Adrian – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara – Mecanică
  2. Năftică Florin – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara – Electronica si automatizari
  1. Roman Laura Ioana – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara – Construcții, Instalații și Lucrări Publice
  1. Căpăţîna George Constantin – Premiul II la Concurs interjudeţean Mecanicul auto – o profesie prezentă
  1. Ciobanu Ionuţ Robert – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara – Mecanică
  2. Vitan Ionuţ Marian – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara – Construcții, Instalații și Lucrări Publice
  1. Popa Alin Cosmin – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara – Electric
  2. Alexandru Marian Cosmin – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinara Aria Curriculara – Mecanică
  1. Ivaşcu Constantin Florin – Premiul III Concursul Interregional Zidarul Priceput – Constructii

Sunt PERSONALITĂȚILE Slatinei! Află de ce merită distincția

1.3. Premiu de excelenţă

  1. Deaconu Ramona Marinela – Medalie de Bronz la Olimpiada Europeana de Matematica pentru eleve;
  1. Vlad Andrei Robert – Premiul II la Olimpiada Nationala de Robotica, Concurs International de Matematica;
  1. Crau Maria Alexandra – Participare la Olimpiada Internationala Alpino Italia, Participare la Olimpiada Internationala Sulmona, Premiul I si Premiul de Excelenta la Concursul National ”Certanem Ovidianum Ponticum”, Premiul III la la Olimpiada Nationala de Limbi Clasice;
  1. Barbu Simina Andreea – Premiul I Olimpiada Natiola de Limba si Literatura Romana, Mentiune la Olimpiada de Lectura ’’Lectura ca abilitate de viata”, Participare la Olimpiada Internationala de Lectura.